Dne 22. prosince přilétá na pomyslný trůn indiánského horoskopu zdánlivě obyčejná husa. Husí panování pak končí 19. ledna. Tyto zrozence ovlivňuje zemský živel (stabilita, racionální přístup, řád, cílevědomost), vládne jim severní vítr, symbolizující uzdravení a obnovu.

Leckdo si husu představuje jako těžkopádného pomalého ptáka. Je ale dobré si uvědomit, že i když to huse trvá déle než ostatním ptákům, nakonec se jí vždy podaří vzlétnout. Je schopná podat obdivuhodné výkony, protože je neúnavná. Za svým cílem dokáže doletět opravdu hodně daleko. :-)

husa

To samé platí o lidech, kteří mají husu jako své totemové znamení. Dokáží překvapit ohromnou silou a odhodláním, s kterým se staví k životním výzvám. Jejich přednosti však nespočívají v okamžitých rozhodnutích a spontánních reakcích. Naopak, dají si načas, záležitosti proberou ze všech stran a zváží všechny alternativy. Pokud už se k něčemu rozhodnou, jdou za svým záměrem rovnou. Jsou to houževnatí, pracovití a cílevědomí lidé. Často se stává, že si stanoví příliš těžko dosažitelný cíl, ne však nesmyslný či pošetilý. 

Na jejich straně stojí tvrdohlavost, umíněnost, nezvyklá pilnost a ctižádostivost. Úspěch se u těchto výjimečných jedinců může dostavit později, ale stojí na pevných základech. Raději udělají jednu věc, ale pořádně, než aby se pustili do řešení více problémů, o nichž vědí, že je stejně nedotáhnou do konce. Neměli by zapomínat, že existují i jiné věci než jen práce. Je dobré se naučit užívat odpočinku a ze své disciplinovanosti trochu slevit.

Tito lidé mají touhu poznávat záležitosti nadpřirozené a mystické, ale proto nepřestávají býti realisty! Jako by toužili doletět až k nebi, vždy ale bezpečně přistanou na zemi, kde se cítí nejlépe… Rádi si vše sami osahají a důležitý je pro ně i racionální důkaz, mají-li něčemu uvěřit. Nezřídka to jsou lidé, kteří se od poznávání vnějšího světa obrátí dovnitř a snaží se nejprve poznat sami sebe. Ponoří se do svého nitra a díky analytickému myšlení mohou dojít k zajímavým poznatkům. Neznamená to, že zaručeně najdou hlubokou životní pravdu, ale poznávání sebe sama je první krok na velké cestě poznání.

Lidé, kteří přišli na svět ve znaku husy, si před každým rozhodnutím dopřejí dostatek času na rozmyšlenou. Stejně je tomu i v případě partnerského života. Navenek mohou působit jako emočně chladní lidé, protože nejsou zvyklí dávat své city najevo příliš rychle. Dopřejte jim toleranci a mějte trpělivost. Pokud se husa rozhodne pro vás, máte vyhráno. Díky pracovitosti a šikovnosti vždy zajistí hezký domov.

Reklama