.

Hurá za velrybami a delfíny!

Cestování

Hurá za velrybami a delfíny!

 

 

Svět delfínů, velryb a nedotčené přírody… to jsou Azorské ostrovy. Můžete se na ně vydat a zažít opravdu dobrodružnou výpravu! Pozorovat tyto nádherné živočichy jak z letadla, tak pod vodou…

Daleko v Atlantském oceánu leží devět ostrovů, které se nacházejí 1 300 km od pevninského Portugalska.

 

Pro nás, docela neznámé ostrovy se nacházejí po obou stranách Středoatlantského hřbetu a vznikly v důsledku vulkanické činnosti (před 20 miliony let), která zde vytvořila fascinující scenerie s propadlými krátery, připomínající měsíční krajinu. Jsou proslulé svou úžasnou krajinou a bohatou flórou a staly se v současné době oblíbeným cílem výletníků, kteří milují procházky, plachtění a chtějí se odpoutat od každodenních starostí. Bujná vegetace s exotickými květinami, tropické ovoce, různorodá krajina, fascinující podvodní svět, pohostinní lidé, jakož i tradice vyznávající souostroví s jejich vulkanickou činností, to vše jsou AZORY! Teplota na ostrovech je celoročně subtropická, neboť tato oblast je ovlivňována Golfským proudem.

Ostrovy se rozkládají v délce 650 kilometrů a vzkvétaly díky vzdálené poloze v Atlantiku. Ostrovy můžeme rozdělit na tři hlavní skupiny.
Na východě leží Santa Maria spolu s největším a nejvýznamnějším ostrovem Sao Miguel, na němž se také nachází správní středisko Azor, Ponta Delgada. Druhou skupinu (centrální) tvoří pět ostrovů - Faial, Terceira, Sao Jorge, Graciosa a Pico, kterému vévodí sopka a také nejvyšší hora Portugalska vysoká 2 350 metrů. Třetí skupinu tvoří odlehlé Flores a Corvo.

Na ostrovech Sao Miguel, Faial a Terceira jsou mezinárodní letiště a místní letecká společnost zajišťuje spojení se všemi ostrovy. Jelikož Azory mají jen několik pláží, nestálé a často vlhké podnebí, unikly masové turistice a jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat zelené hory poseté modrými hortenziemi a odpočinout si v klidných přístavech.

 

Pokud by vás tyto ostrovy uchvátily, máme pro vás jedinečnou nabídku! Je to sice až na podzim, ale určitě tato informace strojí za vážnou úvahu!

 

23. 9.–30. 9. a 30. 9.–7. 10.

 

POZOROVÁNÍ VELRYB

& 

PLAVÁNÍ S DELFÍNY

 

 

Tento program je určen všem aktivním lidem s dobrou fyzičkou, kteří umějí plavat a mají rádi vzrušující okamžiky stejně jako blízkost přírody.

 

 

Délka programu: balíček 7 nocí, 8 dní ve vesnici Lajes na ostrově Pico

 

Ubytování: v Lodge Fallada, který se nachází v centru vesnice Lajes, jen 2 minuty vzdálen od přístavu. Jedná se o penzion rodinného typu, všechny pokoje mají koupelnu, většina z nich výhled na moře.

 

Program: na plavbu se používá pevných nafukovacích člunů, dlouhých až 6 m, které umožňují rychlý a zároveň bezpečný sestup za velrybami či delfíny. Tvar a velikost lodi tyto mořské savce nevyrušuje. K pozorování se používá systém zvaný „Vigia“, měřicí přístroj, který sleduje moře za pomoci dalekohledů. Vorvaň obrovský, největší a nejpočetnější velryba, která se ve zdejších vodách objevuje, je zachycen na snímcích pořízených při potápění a identifikován. Další druhy velryb, které se tu často objevují, jsou severní Bottlenose whales, Pilot whales, Orca a Sowerby’s Beaked Whales.

 

Známky o přítomnosti delfínů v těchto vodách jsou také časté a vyskytují se zde v těchto druzích: Common Atlantic Bottlenose, Risso, Atlantic Spotted a Striped delfín.

 

POZOROVÁNÍ VELRYB                                       

 

30 590,- Kč + 4 000,- Kč air pass

 

POZOROVÁNÍ & PLAVÁNÍ S DELFÍNY 33 590,- Kč + 4 000,- Kč air pass

 

 

Ceny jsou za 1 osobu a zahrnují:

Leteckou přepravu Praha – Sao Miguel – Praha, transfer z letiště ostrovů Faial nebo Pico do hotelu v Lajes, 7 nocí ve dvoulůžkových pokojích  se snídaní, 5 tříhodinových výletů na moře (závisí na počasí), vstup do muzea velryb, pojištění.

 

Ceny nezahrnují:

Příplatek za jednolůžkový pokoj + 3 590,- Kč, letištní a bezpečnostní taxu 2 190,- Kč, palivový příplatek + 560,-Kč, připojištění proti stornu SPORO 330,- Kš nebo Optimal 390,- Kč.

 

Poznámka: klienti, kteří chtějí realizovat plavání s delfíny, si musí přivézt vlastní vybavení (masku, šnorchl, flipry, potápěčský oblek, atd.).

 

Na Azorech je dále v nabídce podobná nabídka pro cyklisty, pro turisty, kteří mají rádi vandrování. Vše najdete na stránkách spřátelené cestovní kanceláře Snail Travel

 

SNAIL TRAVEL

Veleslavínova 6

110 00 Praha 1 - Staré Město

Tel/fax:     224814567

                             224813926             

                 224813989

 

Fax:          224811819

 

E-mail: info@snailtravel.cz

www.snailtravel.cz

 

 

   
01.03.2006 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Kelly [*]

  Delfíny i velryby jsem viděla na výletě na Tenerife.
  Mám pocit, že mezi ty velryby právě patřily i Bottlenose whales.
  Bylo to krásné ... doporučuji

  superkarma: 0 01.03.2006, 15:19:38
 2. avatar
  [7] Alfinka [*]

  Taky je to můj sen,strašně bych si chtěla je aspoň pohladit.V řecku na výletě lodí nebyl ani jeden,i ta malá jiskřička naděje mi zhasla

  superkarma: 0 01.03.2006, 12:51:25
 3. avatar
  [6] Juana [*]

  Monina: Ale to není ono, v opravdové přírodě je to mnohem lepší. Z velryb bych měla ale strach, manžel byl vloni v Mozambiku a tam se potápěli s velrybími žraloky - to jsou ty, co žerou plankton - a stačilo mu to, i tak to byly hodně velké obludy.

  superkarma: 0 01.03.2006, 12:37:23
 4. avatar
  [4] evita_ij [*]

  Taky je to můj sen, ani s nima nemusím plavat, stačilo by mi je jen vidět. A hlavně kosatky!!!!Jsou krásné, majestátní a nádherné......ach jo, Sportka jedině no.

  superkarma: 0 01.03.2006, 12:09:58
 5. avatar
  [3] Juana [*]

  S delfíny jsem plavala i v Egyptě, když jsme byli na týden na lodi se potápět. A vyšlo to levněji než tohle. Na jednom útesu, kde jsme už kdysi byli a taky tam s nimi řádili, byli vloni zase, takže tam asi žijí a užívají si s turisty. Je to fantastickéj zážitek, potápěli jsme se k jednomu vraku a najednou se zespodu vynořilo něco obrovského, asi tak metr přede mnou a on to byl delfín. Manžel tam pak s nimi ještě dlouho řádil (došel mi vzduch), dva tam nadnášeli mládě, aby mohlo dýchat, další vypouštěl bublinky. Je to zážitek na celej život.

  superkarma: 0 01.03.2006, 11:35:50
 6. avatar
  [2] závislá na čokoládě [*]

  Až vyhraju sportku nebo něco podobného tak do toho určitě jdu, ale teď si o tom můžu nechat jenom zdát.

  superkarma: 0 01.03.2006, 10:39:17
 7. avatar
  [1] xantypa [*]

  hned bych do toho sla jen mit prachy tohle je muj sen

  superkarma: 0 01.03.2006, 09:29:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme