Bulvár

Hurá do Pelíšku!

Film, který můžu vidět znovu a znovu, jsou Hřebejkovy Pelíšky.
Chytlavý děj, fantastické herecké obsazení, pohodová muzika a nááádherný humor. Film plný hlášek, které zná snad každý a které prostě zlidověly.
Opravdu ten film miluju :)
Pavla


A nejste sama :-)

Obrovská obliba tohohle filmu a emoce, které vzbuzuje, jsou možná způsobené i tím, že se sami tvůrci při práci skvěle bavili. Všichni herci z Pelíšků se v různých rozhovorech shodují na tom, že při natáčení panovala až neobvykle dobrá atmosféra. Může za to prý nejen dokonalá profesionalita všech zúčastněných, zkušených to matadorů, ale i pověstný klid režiséra Jana Hřebejka. U něj máte pocit, že film spoluvytváříte," vzpomíná Eva Holubová. Dovede si udělat legraci i sám ze sebe a užívá si práci jako dobré jídlo."

Představitel otce Šebka - skvělý Miroslav Donutil - se zase nechal slyšet, že v příštím filmu už přijme jen roli generála. Po poručíkovi v Černých baronech, nadporučíkovi v Tankovém praporu, kapitánovi v Pevnosti a majorovi v Pelíšcích je to podle něj jediný logický postup :-)

Milovník improvizací Jaroslav Dušek pravidelně odrovnával svoji filmovou partnerku Evu Holubovou. Vždycky si něco přidal, já se začala chechtat a nebyla k zastavení." Znejistil ji prý i ve chvíli, kdy byl v proslulé svůdnické scéně ochotný jít až do naha. Nakonec ale na svůj realismus doplatil - scénu, kdy učiteli Mašlaňovi chytnou v koupelně od plynové karmy vlasy, musel opakovat šestkrát, a protože nakonec materiál" došel, musel dostat příčesek.

 

   
27.11.2006 - Kultura - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. [4] Macek123 [*]

  plastové lžičky a velikost medvěda a kapr ve vodě...směju se už dopředu nebo i brečím smíchy a své holčičce musím vysvětlovat, že mě opravdu nic nebolí, i když brečíma tečou mi slzy.

  superkarma: 0 27.11.2006, 12:03:25
 2. [3] FAXÍK [*]

  stačilo mi jednou ho vidět

  superkarma: 0 27.11.2006, 11:46:01
 3. [2] Matelka [*]

  Tenhle film mám také ráda. Je tam spousta vtipných hlášek, kterým se pokaždé zasměju. Ale je tam i dojemná scéna, při které vždy slzím: To když p. Kraus (hraje ho Kodet) odchází z pohřbu své ženy, jde po chodníku, je vidět, jak je zdrcený a k tomu zní písnička Čerešničky, čerešně v podání Hany Hegerové...

  superkarma: 0 27.11.2006, 11:16:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme