hudyOd 30. 12. 2010 do 5. 3. 2011 na vás bude čekat ve vybraných českých a slovenských lyžařských střediscích HUDYkamión. V rámci HUDY Snow Tour si budete moci zdarma vypůjčit freeridové a skialpové vybavení, budou na vás čekat ukázky freeridového a skialpinistického lyžování, ukázky prevence lavinového nebezpečí a praktická zkouška vyhledávání v lavině.

Co na vás čeká:

  • hudyV HUDY kamionu si budete moci prohlédnout aktuální novinky v oblečení a vybavení pro freeridové a skialpové lyžování z nabídky HUDYsport.
  • Budete si moci zapůjčit a vyzkoušet freeridové a skialpové lyže a boty.
  • Ve vybraných střediscích se dozvíte více o freeridovém lyžování od členů HUDY Freeride Teamu a spolu s nimi si budete moci freeride vyzkoušet.
  • Horští vůdci HUDY Mountain Guides vás protáhnou na malé skialpové túře.
  • Od horských vůdců HUDY Mountain Guides se dozvíte více o prevenci lavinového nebezpečí a v praxi si vyzkoušíte vyhledávání v lavině.
  • Budete se moci zúčastnit soutěže v lavinovém vyhledávání a vyhrát batoh Dueter Pace 20.

Kdy, kde

30. 12. 2010 Tanvaldský Špičák Jizerské hory
7. 1. 2011 Tatranská Lomnica Vysoké Tatry
8 a 9. 1. 2011 Plejsy Krompašký vrch
15. 1. 2011 Valčianská Dolina Malá Fatra
23. 1. 2011 Donovaly Nízké Tatry
29. 1. 2011 Janské Lázně Krkonoše
6. 2. 2011 Praděd - Ovčárna Jeseníky
13. 2. 2011 Klíny Krušné Hory
19. 2. 2011 Řeka Beskydy
27. 2. 2011 Železná Ruda Nad Nádražím Šumava
5. 3. 2011 Rokytnice nad Jizerou Krkonoše

hudy

Podrobnosti

hudyAktuální novinky ve freeridovém a skialpovém vybavení
V HUDY kamionu si budete moci prohlédnout aktuální novinky v oblečení a vybavení pro freeridové a skialpové lyžování z nabídky HUDYsport. V uvedených termínech budou HUDY kamion a HUDY stan s půjčovnou vybavení umístěny co nejblíže hlavního parkoviště a nástupní stanice lanovky a budou výrazně označeny. Začíná se vždy v 8,00 hodin ráno, končí okolo 16.00 h.

Možnost vyzkoušet si freeride vybavení na vlastní kůži
hudyV HUDY kamionu si budete moci zapůjčit a vyzkoušet na vlastní kůži freeridové a skialpové lyže a boty.
Materiál k zapůjčení:

  • Freeridové lyže Dynastar Sultan 94 s vázáním Rental (můžete použít vaše normální lyžařské boty).
  • Skialpové lyže Black Diamond s vázáním Fritschi Freeride Pro včetně pásů (můžete použít vaše normální lyžařské boty).
  • Skialpové lyže Dynafit s vázáním TLT včetně pásů, skialpových bot Dynafit a teleskopických holí.
  • Batohy Deuter vybavené na skialpovou túru - s lopatou a sondou Black Diamond a lavinovým vyhledavačem Pieps.

Vše bude k zapůjčení na půl dne zdarma. Budete potřebovat pouze platný průkaz totožnosti (občanský průkaz, pas nebo řidičský průkaz).
Rezervace vybavení na skialpovou túru:

Množství půjčovaného vybavení na skialp je omezené. Proto v případě zájmu napište na adresu snowtour@hudy.cz, o které vybavení, termín a hodinu máte zájem. Výbavu tak budete mít zarezervovanou a rezervaci e-mailem potvrzenou. Na túru můžete samozřejmě dorazit i bez rezervace, v takovém případě ale nelze zaručit, že bude k dispozici veškeré potřebné vybavení.

hudyHUDY Freeride Team
V některých střediscích budou zároveň přítomni členové HUDY Freeride Teamu. Předvedou vám ukázky freeridového lyžování a vezmou vás na malou freeridovou vyjížďku.

Skialpová túra s horskými vůdci
Horští vůdci HUDY Mountain Guides vás protáhnout na malé skialpové túře. Každý den se budou konat dvě v okolí střediska. Začátek a sraz je vždy v 9,00 h a ve 13,00 h u stanu HUDYsport. Celá túra zabere cca 1,5 hodiny. Vybavení na túru si budete moci zapůjčit nebo použít vlastní. V rámci túry vám horský vůdce HUDY Mountain Guide vysvětlí a prakticky předvede základy techniky skialpinismu, lavinové bezpečnosti a lavinové záchrany.

Soutěž v lavinovém vyhledávání
Můžete se zúčastnit soutěže ve cvičném lavinovém vyhledávání. Soutěžící s nejrychlejším časem dne získá batoh Deuter Pace 20 a lékárničku Deuter First Aid Kit. Zároveň bude každý den vylosován další soutěžící, který získá tytéž ceny. Výsledky soutěže budou v následujícím týdnu zveřejněny na www.hudy.cz. Každý soutěžící dostane tašku s malým dárkem a informačními materiály.

Pokud tedy chcete získat odborné rady ohledně vybavení do hor, seznámit se s principy freeridu, lavinové záchrany a skialpinismu nebo vyzkoušet freeride „nádobíčko“ na vlastní kůži, nepropásněte HUDYkamión v některém z uvedených středisek.

hudy

Reklama