Bulvár

Hudební soubor Alexandrovci přijede se 120 členy

Slavní Alexandrovci dorazí v červnu do České republiky, kde je čeká šest koncertních zastávek. Vedoucí ruské delegace, plukovník Michail Alexandrov Maruševskij na středeční tiskové konferenci řekl, že soubor se důkladně připravuje na své vystoupení a těší se na evropské turné.

„Soubor představuje vojensko-umělecké umění Ruska. A za 80 let své existence dokázal své profesionální mistrovství jak v Rusku, tak v zahraničí. Založen byl v roce 1928," prohlásil Maruševskij. Podle něj tkví unikátnost souboru v jeho složení a žánrové pestrosti. Dělí se na taneční skupinu, sólisty, zpěváky a orchestr. Při výběru repertoáru se klade důraz na ruskéAlexandrovci lidové písně, ale prezentují se i skladby ruských i zahraničních klasiků.

Do České republiky přijede soubor ve svém kompletním složení a diváci se mohou těšit na všech 120 členů. Na pódiu je nově doprovodí také Mladí Alexandrovci, což je chlapecký sbor složený z dětí ve věku od 8 do 12 let. Nejmladšímu interpretovi je teprve šest let. V červnu k nám zavítá 18 členů tohoto sboru na svůj první zahraniční výjezd. „Děti se nervují, ale připravují," uvedl Maruševskij.

Českou část evropského turné Alexandrovců doprovodí dva speciální hosté. Zpěvačka Eva Pilarová se zúčastní koncertů v Jihlavě, Lokti nad Ohří, Praze a Pardubicích a celé turné bude absolvovat Petr Kolář. „Na turné se těším, protože už je to hodně dávno, kdy jsem naposledy viděla Alexandrovce u nás v Praze. Byli úžasní," uvedla Pilarová a odhalila, že zazpívá skladby Rodeo či Tam za vodou v rákosí. Na pódiu se spolu s českými hosty sejde až 140 účinkujících.

Patronem připravovaného turné se stal první československý kosmonaut Vladimír Remek, který zavzpomínal na své seznámení se souborem. „Mé první setkání s Alexandrovci bylo zhruba před 50 lety v Brně a bylo absolutně vyprodané," řekl Remek a nazval soubor „světovým unikátem." V závěru tiskové konference pak Alexandrovci prezentovali krátkou hudební ukázku v podání sólistů Denise Alexandroviče Vodněva a Vadima Petroviče Ananěva.

První vystoupení Alexandrovců se odehraje 13. června na zimním stadionu v Jihlavě. Soubor se dále přesune po jednodenních intervalech do Amfiteátru v Lokti u Karlových Varů, 16. června vystoupí v pražské Tesla Aréně, dále do pardubické ČEZ Arény a také do Olomouce a Ostravy. Alexandrovci k nám přijedou ze série koncertů na Slovensku a v Maďarsku. Po české části turné následuje vystoupení v Rakousku.

Hudební a taneční soubor Alexandrovci oslavil v uplynulém roce jubilejní 80. výročí své existence. Jeho původním účelem bylo poukázat na slávu Rudé armády. Vystoupení jsou známá svou propracovanou choreografií, tanečními výstupy, zajímavými kostýmy a kvalitním zpěvem interpretů. Soubor má na svém repertoáru k dispozici stovky písní různých žánrů a může si vybírat skladby z oblasti jazzu, opery, populární hudby a samozřejmě z vojenských písní a pochodů.

   
29.04.2009 - Kultura - autor: MediaFax

Komentáře:

 1. avatar
  [2] femme [*]

  komouši mi je znechutili, ale po revoluci jsem se jednou nechala přemluvit, lístky byly zadara Sml26Sml30 a nelitovala jsem Sml67 tak super znělé hlasy, které svou silou málem rozbíjely tabulky v oknech, jsem do té doby neslyšela, žila jsem pak z toho ještě několik dní Sml67Sml36  z dětství si pamatuju tuhle hádanku: má to sto ocasů a řve to jako kráva, co to je? Sml30

  superkarma: 0 11.05.2009, 13:54:35
 2. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  JSOU PERFEKTNÍ,MÁM TO DALEKO,JINAK BYCH JE CHĚLA MOC VIDĚT.Sml59Sml70Sml75

  superkarma: 0 10.05.2009, 22:51:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme