Minulý týden proběhlo první představení podzimní sezóny – muzikál Jesus Christ Superstar. Toto skvělé představení se hraje již 20 let, dříve v divadle Spirála, v Hudebním divadle Karlín od roku 2010. Dvě slavnostní premiéry v Hudebním divadle Karlín se uskutečnily 11. a 12. listopadu 2010. I když se hraje tolik sezón, zájem o tento biblický příběh je stále velký.

Pokud jste ještě tento muzikál neviděli nebo je to dávno, co jste na něm byli, rozhodně se na něj podívejte v v Hudebním divadle Karlín.

kdkddddd

Představení jsem viděla minulý čtvrtek, bylo skvělé. Kamil Střihavka, Václav Noid Bárta a Bára Basiková v hlavních rolích doslova excelovali.

strihdddd

Nádherné prostory karlínského divadla dodají celému představení originální atmosféru. Závěrečná, nekončíci děkovačka ve stoje jen potvrzuje moje dojmy.

jezus

Muzikál / rockovou operu Jesus Christ Superstar vytvořili textař Tim Rice a skladatel Andrew Lloyd Webber v roce 1969. Vypráví o posledních dnech Ježíše Krista od jeho příchodu do Jeruzaléma až po ukřižování. Protože producenti měli strach z reakce věřících a církve, vydali nejprve písničky z muzikálu na gramofonovém albu.

dkkddd

Až pak byl muzikál uveden živě v londýnském West Endu a později na Broadwayi. O čtyři roky později vznikl podle divadelního muzikálu slavný film v režii Normana Jewisona. Novější filmové zpracování je z roku 2000 (režie: Nick Morris).

video ukázku z muzikálu najdete ZDE

Foto zdroj: www.hdk.cz - zde se také můžete podívat, kdy se muzikál hraje a co dalšího se chystá

 

Reklama