Co všechno si představíte pod pojmem hudba? Mozarta, Bacha, Beethovena? Anebo třeba nějakou pěknou lidovku či hlasitou dechovku? Hudbu posloucháme prostřednictvím různých stylů. Popu, rocku, techna, country, jazzu… Hudba je prostě všude kolem nás a my samy si volíme, jaký druh si poslechneme.

Druh hudby, kterou posloucháme, se mění postupně s věkem (anebo taky ne).

hudba

Maminčiny ukolébavky

Když jsme byly malé, líbily se nám asi nejvíc maminčiny ukolébavky, tedy písničky lidové. Když jsme dospívaly, poslouchaly jsme nejen to, co nám bylo dostupné, ale také to, co bylo našemu srdci blízké. Hudebně jsme se vyvíjely.

Láska k Beethovenovi

Měla jsem spolužačku, která už od druhé třídy základní školy propadla kouzlu Beethovena. Zatímco nám ostatním visel v dětských pokojích na stěnách nějaký popový či rockový zpěvák, ona měla doma na poličce úhledně poskládané všechny jeho symfonie. Dnes učí na hudební konzervatoři a láska k Beethovenovi ji neopustila.
Tehdy jsme ji nikdo nechápaly. Dnes ji rozumím. Poslechnout si takovou Devátou symfonii je opravdu zážitek!

Láska k rocku

Mě takhle drží láska k rockové hudbě. A drží mě už dlouhé desítky let nepřetržitě. Od doby, kdy se mi prvně dostalo do ruky LP Deep Purple. Jejich Child In Time mě nasměřovala jedním jediným směrem, rockovým. Ale dokážu být samozřejmě tolerantní i k ostatním hudebním směrům. Ráda si poslechnu třeba i lidovky, pop, blues... co však nesnáším a čemu asi nikdy nepřijdu na chuť, je dechovka.

A jak jste na tom vy, milé ženy-in?

Téma dnešního dne: Hudba, která mě provází životem

  • Máte nějaký oblíbený hudební žánr?
  • Provází vás od samého dětství, nebo se váš hudební styl s věkem mění?
  • Posloucháte rock, country, lidovku, vážnou hudbu, jazz, soul, techno, pop či dechovku?

Je mnoho hudebních směrů, co se líbí jedné, nemusí se líbit druhé

Napište nám o tom svém na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek čeká pěkný dárek: značková taška Estée Lauder, hodící se pro dny sváteční i páteční – na koncerty i na poslech hudby.

taskael

 

Reklama