Lidé na cestě za vysněnou postavou mnohdy sahají po nových možnostech diety. V některých případech ale není výsledkem krásná postava, ale poškozené zdraví. Přípravky na „zázračné“ hubnutí mohou obsahovat látky, které představují pro lidské zdraví vysoké až velmi vysoké nebezpečí. Buďte tedy opatrní a nenechte se zlákat na hesla „spalujte tuk ve spánku“, „štíhlá rychle a bez mučení“ nebo „pět kilo za týden“.   
 
Velice zarážející je skutečnost, že pilulky nebo prášky, které by vám měly pomoci uskutečnit zázrak, vůbec neobsahují avizované doplňkové potravinové nebo rostlinné přípravky, nýbrž léky s látkami, které bývají obvykle pouze na předpis. Výsledkem je pak u mnoha lidí nespavost, pocení, poruchy srdečního rytmu, vysoký krevní tlak nebo závislost.

Zvláště oblíbené prostředky jsou takzvané „spalovače tuků", kterých lze spousty najít i na českých webových stránkách a které mají spalovat přebytečný tělesný tuk. Německé laboratorní testy ukázaly, že šest ze 16 zkoumaných přípravků obsahovalo efedrin, který může vést k závislosti a ve vysoké koncentraci i ke smrti. Osm prostředků obsahovalo vysoké množství kofeinu. Dávka, kterou prodejci doporučují k denní spotřebě pro „hubnutí", se rovná až deseti šálkům kávy.        
                                                                                                     

Neúčinnějším prostředkem proti nadváze zůstává zdravá výživa, snížený příjem potravy a pohyb.

1.      Proč jsou „zázračné“ pilulky na hubnutí nebezpečné?

2.      Jaké důsledky může mít používání hubnoucích pilulek?

3.      Jakou dávku kofeinu obsahuje denní dávka prostředků na hubnutí?

Výsledky kvízu a mnoho důležitých rad, jak zhubnout, najdete na http://www.doformy.cz/kviz136

Reklama