Bulvár

Hubnutí mě málem zahubilo

Dobré ráno zasílám příběh s - díkybohu - šťastným koncem. Mé hubnutí mě málem zahubilo.

Pořád jsem si opakovala, že mě se problémy s extrémní nadváhou nebo problémy opačné – anorexie a bulimie – týkat nemohou. V životě každého z nás čeká spousta překvapení a to moje překvapení přišlo po narození první dcerky. Od sedmé třídy jsem měla 60 kilo. Ano puberta byla hrozná, děti umí být kruté. Opravdu jsem byla takový ten metráček, následně jsem se ale trošku vytáhla do výšky a moje „nadváha“ nebyla tak hrozná. Ovšem na ty krutá slova dětí nikdy nezapomenu.

Nicméně jsem svou pubertu přežila, našla si skvělého manžela, vdala se a otěhotněla. K 60 kilům se přidalo dalších 25, a to už jsem si připadala spíše jako Míša Kulička. Začala jsem mít problémy nejen sama se sebou, ale především se zdravím. Dcerka přišla na svět v pořádku, ale většina nabraných 25 kil mi zůstala. Začala jsem mít deprese a jídlo bylo jediným řešením. Zavírala jsem se doma s hromadou zmrzliny a s Colou. Čím více jsem přibírala, tím víc jsem byla nešťastná a ano – přímá úměra fungovala – tím víc jsem jedla. Manželovi to také pochopitelně začalo vadit, nenápadně mě upozorňoval na určité nedostatky, o kterých jsem samozřejmě sama věděla.

Začala jsem tedy hubnout, nejdříve jsem zkoušela všechny možné i nemožné přípravky, které byly k dostání v lékárnách, následně jsem si objednávala preparáty z internetu. Jestli něco z toho zabralo? Ano, zabralo, nicméně jsem měla takovou radost a znovu se pořádně najedla. Jojo efekt fungoval dokonale.

Šla jsem na to tedy jinou cestou. Začala jsem zvracet. Řeknete si – to může potkat jen mladé holky v pubertě – omyl. I já byla tak zoufalá. Pořádně jsem se najedla a nakonec vše skončilo v záchodové míse. Ale světe div se – začala jsem hubnout. Nejdřív to bylo kilo týdně, potom tři. Konečně jsem začínala být zase štíhlá. Ale bylo mi to stále málo. Chtěla jsem zhubnout více. Nakonec se moje váha zastavila na 45 kilech. Což je – uznejte – pro 40 letou ženskou docela málo. Jen díky manželovi jsem se obrátila na psychologa a další lékaře, kteří se mě snažili dát do pořádku. Po roce a půl se jim to podařilo a má váha se vyšplhala na konstantních 58 kilo. Dle slov lékařů bylo mé tělo na pokraji selhání. Jsem jim do dnes vděčná za to, že mi víceméně zachránili život...

Co je však horší, „kouzlu hubnutí“ propadla má starší dcerka... Takže společně sestavujeme jídelníček a sportujeme. Především se ale zapřísahám, že ji nikdy nenechám aby dopadla jako já - Zdeničkaa...

Zdeničkoo, moc děkujeme za příkladné vyznání. Určitě to některé příliš horlivé dietařce může pomoci. Simona

Taky jste některé z vás podlehli kouzlu dokonalé postavy? Jaký je váš vztah k redukčním dietám? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

   
28.06.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] monkee [*]

  Šťastná to žena, kterou dokáže manžel podržet za každé situace. Přeju trvalé požitky ze života Sml67Sml59Sml22

  superkarma: 0 28.06.2010, 14:37:50
 2. avatar
  [3] enka1 [*]

  Tak se držteSml67

  superkarma: 0 28.06.2010, 12:16:26
 3. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Druhý odstavec od konce, druhá věta....to je asi to nejdůležitější Sml67

  superkarma: 0 28.06.2010, 12:09:08
 4. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml15Sml79 tak než toto, raději budu plnoštíhlá, no více asi plnoštíhlá Sml30

  superkarma: 0 28.06.2010, 11:59:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme