Je prokázáno, že na hubnutí má velký vliv psychická stránka Vaší osobnosti. Když chcete zhubnout, potřebujete co největší podporu okolí. Přesvědčete rodinu, přátele i spolupracovníky, aby vám ve vašem úsilí pomohli. Hned zpočátku řekněte o své snaze co nejvíce lidem. O to hůře se Vám bude později vysvětlovat, proč jste v hubnutí přestali.

Existují ale i další psychologické metody, které mohou účinnost diety zvýšit.

Některé se snaží lidi „převychovat“ a jiné se jim snaží dodávat sebevědomí chuť a jsou takovou osobní berličkou..

Sublimární motivace se snaží využít technik k ovlivnění motivace k hubnutí. Cílem je, aby tato podvědomá technika postupně vymazávala staré špatné stravovací návyky. Probíhá s psychoterapeutem a ten se snaží nahradit vaše zlozvyky v podvědomí pozitivními návyky.

Velkým hitem je v současnosti parapsychologie, která staví na naší víře v nadpřirozené jevy např. léčebnou schopnost kamenů, či vůní bylinek a dalších předmětů či rostlin.

Nikomu neuškodí a může být dobrým pomocníkem, jelikož naše víra je mocná čarodějka a zatím ani pořádně netušíme, čeho všeho je naše mysl schopna.

Asi nejlepším pomocníkem je motivace ve skupině (může to být i rodina).

Pořádají se menší sezení, kde se proberou problémy, a vzniká zde aktivní kontrola... Celý proces je založen na pozitivním přístupu, posilování sebedůvěry, sebekontroly...

Lidsky řečeno, důležité je, abyste se chválili i za nejmenší dosažené výsledky, za každou pohybovou aktivitu a za každé porušení zlozvyku.

Mini kvíz:

Zkuste si odpovědět na následující otázky týkající se nejen vaší psychické stránky:

Žijete v pohodlně nebo se stresujete a máte starosti?
Máte vysoký krevní tlak?
Snadno se zadýcháte?
Jste snadno ovlivnitelní?
Máte vysokou hladinu cholesterolu?

Pokud jste u více než 3 otázek odpověděli ano, je čas to změnit. Více informací najdete TADY.

Zdroj: www.doformy.cz

Reklama