Jíst zdravě a hubnout nemusí znamenat jíst draze a provětrávat peněženku v drahých speciálních obchodech nebo ve cvičebních zařízeních, posilovnách, za hodiny aerobiku či snad dokonce za osobního trenéra. Představte si, že můžete zhubnout i bez toho, aby jste se přivedli na mizinu a úplně zruinovali vlastní rozpočet. Hubnout se dá totiž i levně. 

Pokud jste někde četli nebo slyšeli, že když chcete zdravě jíst, musíte utratit spoustu peněz, tak to jeden z těch mýtů, kterému opravdu nevěřte. Popravdě existuje hodně zdravých potravin, které jsou dietní a nejsou vůbec zátěží pro vaší peněženku. Ne každý má totiž na to, aby si denně dopřával k svačině avokádový salát, který se doporučuje ve všech časopisech v dietních programech. Přitom si klidně stejně tak můžete dát salát mrkvový. A můžete si mrkev i sama vypěstovat. Nejen že je mrkev zdravá a obsahuje spoustu vlákniny, ale také dokáže nadlouho zasytit. Můžete klidně vyzkoušet do salátu k mrkvi přidat jablka a citronovou šťávu.      

Pokud máte doma malé dítě v kočárku, využijte toho a zapomeňte na posilovnu. Jen když tlačíte kočár, posilujete spoustu svalů. Takže z parku z lavičky hurá na hodinovou procházku, a to alespoň dvakrát denně. Kdyby se vám podařilo vyrazit na tříhodinovou „procházku“, spálíte stejné množství kalorií, jako kdybyste cvičila hodinu v posilovně. Nemáte-li dítě, možná máte psa. Takže ho neodbývejte pětiminutovými procházkami před panelákem, ale vyrazte na výlet! Bude to dobré nejen pro pejska, ale hlavně pro vás.

Dietní taktika, která nestojí vůbec nic, při které naopak ušetříte a je velice účinná, je taková, při které se úplně vyhnete všem sladkým nápojům. Obyčejná voda je totiž mnohem levnější a navíc zdravější pro vaše tělo. Sladké a slazené nápoje fungují jako zabijáci všech pokusů o hubnutí. I kdybyste si jídlo hlídala, jedla zdravě, pravidelně a vyváženě, ale zapíjela jídlo slazenými nápoji, nemusíte shodit ani kilogram.


1.      Čím lze nahradit hodiny v posilovně?
2.      Která dietní taktika vám ušetří peníze?
3.      Jaký salát je levný a zároveň dietní?

Výsledky kvízu a vyzkoušené rady najdete na http://www.doformy.cz/kviz149

Reklama