Zdraví

Hubnoucí čtenářka Hanka: „Tak tebe, chlebíku s pomazánkou, už jíst nebudu…“

S naší milou čtenářkou Hankou, která se rozhodla zatočit s přebytečnými kily, jste se již před pár dny seznámily. Nás však zajímalo, jak se Hance momentálně vede, jak se jí daří poté, co „najela“ na režim Ketodiet, proto jsme se jí zeptali na pár otázek. Pokud Hanka zajímá i Vás, čtěte dále…

Hanko, změnil se hodně Váš jídelníček po nasazení diety?
Jídelníček se samozřejmě změnil, v něčem se ale také nezměnil. Změnil se hlavně svým složením – jím přípravky Ketodiet, a to mému dřívějšímu stravování neodpovídá vůbec. K tomu jím také zeleninu, a tu jsem měla vždycky ráda a dopřávala jsem si ji docela často. Změnou je také to, že jím pravidelně 5x denně.

hubnutíByl pro vás problém „najet“ na dietu?
Problém se začátkem jsem neměla žádný. Zkrátka jsem si určila den po návratu z hor, a ten jsem dodržela. Je fakt, že těch pár dní jsem se jakoby loučila s běžným jídlem (“Tak tebe, chlebíku s pomazánkou, už jíst nebudu…“). Ale s příchodem dne D jsem se do diety pustila a víc jsem nic neřešila.

Je nějaká potravina, která Vám vyloženě chybí?
Chybí mi ovoce – takové červené šťavnaté jablíčko, ach jo.

A teď popravdě, zhřešila jste už, že byste si dala něco, co nesmíte? :-)
Nevím, jak velký hřích to byl, ale o víkendu, když u nás byly děti s vnoučaty a já grilovala kuře, neodolala jsem. Z vnitřku prsíček jsem vyloupla tenký proužek masa (2x1 cm), a ten jsem snědla. Jinak opravdu nic.

Pozorujete na sobě již nějaké změny?
Asi čtvrtý den jsem byla unavená a bolela mě hlava, ale to brzy přešlo a teď se cítím dobře. Mám dost energie na práci, ať už duševní (to vzhledem k mému zaměstnání), tak i fyzickou. Na svém těle pozoruji, že se mi lépe zapínají sukně a kalhoty.

hubnutíMáte už nějaká kila dole?
Opustila mě již 2 kila, a to mě opravdu těší. Už se nemůžu dočkat, až jich bude víc.

Změnila byste něco na dietě, kterou nyní držíte?
Trochu jsem si v rámci povoleného něco upravila, například nepoužívám do koktejlu příchutě, zdály se mi jednak příliš sladké, a také příliš aromatické. Výborný je koktejl s troškou skořice. Také ovesnou kaši ředím daleko více, aby nebyla moc sladká. (A to jsem sladké milovala!)

Jaký je Váš denní jídelníček?
Ráno k snídani si udělám koktejl a další si přichystám s sebou na svačinu. Ke svačině ještě schroupám nějakou zeleninu – ředkvičky, okurku, kedlubnu, zelenou papriku – to střídám. Na oběd mám omeletu – k té si připravím tepelně opracovanou zeleninu nebo houby (fazolky, květák, brokolici, hlívu, cuketu…). Odpoledne opět koktejl a zeleninu, večer si někdy místo koktejlu udělám polévku Ketodiet. Když se do ní zamíchá nadrobno nasekaný povařený květák, je z ní výborná květáková polévka.  Zkoušela jsem jí přelít vařené fazolové lusky a byla to také dobrota. Po celý den hodně piju – vodu, bylinkové čaje a přes den si dám jedno presso. K němu si mlsnu kousíček (ale opravdu jen kousíček) čokoládové tyčinky Ketodiet.  Nemám hlad, nepronásledují mě chutě na sladké a v obchodech kolem regálů s různými „dobrotami“ raději projdu hodně rychle.

Čtěte také:

   
16.03.2015 - Hubněte - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [26] kakina [*]

  držím palce

  jinak se mi to moc nelíbí Sml23 vůbec nic není to si myslím že je chyba a když to přestane pít tak bude tam kde byla Sml28

  superkarma: 0 24.03.2015, 12:51:21
 2. [25] slávenka [*]

  Držím paní Hance palce a přeji hodně pevnou vůli.Sml67

  superkarma: 0 16.03.2015, 19:26:15
 3. [24] Karo Líná [*]

  margot — #21 Díky za objasnění, já asi pletu bílkoviny a tuky do jedné hromady.... a ono je to přitom zvlášť.

  superkarma: 0 16.03.2015, 19:15:46
 4. [23] Karo Líná [*]

  Kadla — #20 Jo a můj muž takhle předloni shodil 30 kilo. Drží si to dodnes - s tím, že si dělá jenom sacharidové soboty, jinak bez Sml67

  superkarma: 0 16.03.2015, 19:13:47
 5. [22] Karo Líná [*]

  Kadla — #20 Tak to jsi mě uklidnila, já takhle totiž jím už léta (jak jsem psala). Teda s mezerami, kdy se rozjedu a nehlídám se, třeba teď jsem měla pár měsíců výpadek a ujížděla jsem si na croissantech, semtam dortík, chleba, housky, opečené brambory, špagety..... a hned se to projevilo, pár kil mi přibylo, až jsem hrůzou málem spadla z váhy Sml30 Takže ne, sacharidy mi nedělají dobře, tak jedu zas bez nich. Bude teplo, budu muset odložit kabáty a to by nešlo Sml32

  superkarma: 0 16.03.2015, 19:12:18
 6. avatar
  [21] margot [*]

  když to shrnu, tak ovoce se nesmí při hubnutí proto, že je to taky sacharid. fruktóza, chcete-li, jednoduchý cukr a můžete ho v podstatě jen hned po cvičení, kdy si svaly doplňují energii rovnou z krve. monosacharidy se pálí velmi rychle, uvolní se naráz hodně energie (z potravy), to má za následek vyplavení inzulínu, který to pěkně dopálí anebo rovnou strčí do tukových zásob - takže dojde k rozkolísání hladiny krevního cukru - no a výsledek je brzký pocit hladu a tzv. honění mlsné. k uvolňování energie z polysacharidů oproti tomu dochází ve střevech a hladina krevního cukru zůstává vyrovnaná - nehoní mlsná, ani pocit hladu, ani pocit plnosti.

  co se týká složení vyvážené stravy, tak platí, že má obsahovat 60% sacharidů, 15% bílkovin a 25-30% tuků - a bílkoviny opravdu nejsou ta složka, kterou mají lidé v jídelníčku zastoupenu nejvíce - spíše mají sachry a tukySml80

  no, kdo musí zas a znova nasazovat nějaké diety, měl by víc myslet průběžně nad tím co jí a jak žije - a to se týká i návratů ke Keto..

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #24
  superkarma: 0 16.03.2015, 18:56:05
 7. avatar
  [20] Kadla [*]

  Karo Líná — #19Kuře se může, ale až cca po prvních dvou týdnech... Ty první dva týdny to nastartují. Sama jsem to absolvovala vloni, zhubla jsem 16 kilo. Krevní testy, vše bylo v pořádku, žádné poškození ledvin a podobné blbosti, co se píšou tady dole. Byla jsem a jsem naprosto zdravá, dokonce mne vloni i letos minula obvyklá chřipka... Teď právě začínám na druhé kolo, protože chci dohubnout zbývající 4 kila... Ale na to stačí 4 týdny a pak už budu jíst normálně. Normálně rovná se hafo zeleniny, hafo masa, nějaké to ovoce, oříšky a jen minimálně sacharidů, tj. leda tak rýži a kuskus. Funguje to dokonale. A žádný jojo-efekt.

  109

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #22
  2. na komentář reaguje Karo Líná — #23
  superkarma: 0 16.03.2015, 18:19:03
 8. [19] Karo Líná [*]

  ellienka — #16 Momentálně jsem opět na proteinové dietě, přílohy jsem vysadila úplně, protože se mi tenhle způsob hubnutí osvědčil mnoha životními pokusy nejvíce. Nic jiného na mě už nefunguje. Tedy přílohami myslím sacharidy - takže pečivo, brambory, těstoviny atd. Zeleninové přílohy mám prakticky ke všemu.

  Ale grilované kuře a jablko si dávám bez obav. Dost mě v článku zarazilo, že při Ketodiet se to nesmí Sml28

  1. na komentář reaguje Kadla — #20
  superkarma: 0 16.03.2015, 18:05:20
 9. [18] Karo Líná [*]

  ellienka — #16 Co přesně je přebytek proteinů? Skoro každý má v jídelníčku víc bílkovin než toho ostatního. Ostatně pro zdravý život se to obecně doporučuje. I lidi nedodržující žádný dietní režim obvykle snědí víc bílkovin než třeba sacharidů. Teda všichni ne, ale ti, co mají v jídelníčku významně víc uhlohydrátů než bílkovin bývají ti 150kiloví tlouštíci amerického typu Sml32

  Konzumuju víc bílkovin než sacharidů tak nějak celoživotně. Pravda, hodně to prokládám zeleninou, ale takhle v zimě je to slabší, není na výběr. Podle toho tvrzení, že po 3 týdnech odcházejí ledviny, bych už musela být dávno mrtvá Sml80 Přitom veškeré krevní testy byly vždy v naprostém pořádku, tak jsem z toho teď trochu zmatená.

  superkarma: 0 16.03.2015, 17:59:59
 10. avatar
  [17] gerda [*]

  já stále nemůžu najít odpověď na mou otázku: prošly dámy důkladnou lékařskou prohlídkou, než se daly do ketodiety?

  superkarma: 0 16.03.2015, 16:11:31
 11. [16] ellienka [*]

  risina — #14 nadbytek proteinů delší než 3 týdny ničí ledviny. Pokud nezačne intenzivně sportovat zejména posilováním, tak si může dost ublížit. Na rychlou chůzi, běh a kardio pohyb potřebuje zvýšený příděl cukrů, solí a minerálů.

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #18
  2. na komentář reaguje Karo Líná — #19
  superkarma: 0 16.03.2015, 14:55:04
 12. [15] ellienka [*]

  Koukám, že ta dieta je dost dobrá, pokud koktejly paní užívá 3x denně. ALE:

  - až opustí koktejly, váha se jí vrátí. Neumí vařit a jíst správné potraviny, aby si zachovala správný poměr bílkovin, sacharidů a tuků.

  - při takto nastavené dietě je třeba využít zvýšené množství bílkovin a sportovat, aby si paní zvýšila poměr svaloviny v těle a tím zrychlila svůj metabolismus. Navíc svaly umí spalovat tuky. Když paní nebude sportovat, zatíží si játra a ledviny, bílkoviny bude tělo odplavovat bez užitku nebo proměňovat v tuky. Přebytek bílkovin delší jak několik týdnů už ničí ledviny!

  superkarma: 0 16.03.2015, 14:51:45
 13. avatar
  [14] risina [*]

  Paní haně držím palce, ale opět mi chybí základní informace - za jak dlouho od začátku diey byl tento rohovor pořízen? Jak dlouho bude Hana dodržovat tento přísný jídelníček?

  Na stránkách Ketodiety je na psáno, že je na 1, 2, maximálně na 3 týdny, pak se postupně přechází na racionální stravu.

  1. na komentář reaguje ellienka — #16
  superkarma: 0 16.03.2015, 14:44:05
 14. avatar
  [13] řeřicha [*]

  příjde mi to jednotvárný a nevím proč se nesmí ovoce....hlavně jabka ??

  superkarma: 0 16.03.2015, 14:18:59
 15. [12] IVECO [*]

  myslím si, že to není ideální dieta, protože je to příliš jednotvárné a po vrácení se k normálnímu jídlu, se pravděpodobně vrátí i kila ......spíš by to chtělo nějaký pestřejší jídelníček, z tohoto bych vykvetla .....Sml52

  superkarma: 1 16.03.2015, 14:05:13
 16. avatar
  [11] Pentlička [*]

  Neumím si představit, že bych měla jíst každý den to samé. Po třech dnech už bych při pomyšlení na omeletu asi zvracela.

  superkarma: 2 16.03.2015, 11:54:06
 17. avatar
  [10] kobližka [*]

  Já si prostě neumím představit v praxi,jak si někdo v zaměstnání dělá k obědu omeletu s tepelně upravenou zeleninou.K tomu je přece potřeba nějaký ten čas a možnost si to ukuchtit.Což by asi pro někoho,kdo pracuje manuálně nebylo možné Sml80

  superkarma: 2 16.03.2015, 11:22:57
 18. avatar
  [9] hubajda [*]

  Rikina — #8 moje mama take drzi dietu ale na obed ma kureci maso a zeleninu maso nahrazuje sojou a tofu a jablka muze jist ale kukurici,hrasek a mrkev nemuze vse je sladke

  superkarma: 0 16.03.2015, 11:06:25
 19. [8] Rikina [*]

  Zní to trochu drsně - koktejl s trochou skořice, jablko se nesmí a za kousek kuřete výčitky svědomí... a z čeho je asi ta omeleta, to se radši ani neptám. Ostatně - každý den omeleta? Sml15 Myslím, že bych z tohohle upadla do těžkých depresí cca po 14 dnech. Sml80

  1. na komentář reaguje hubajda — #9
  superkarma: 7 16.03.2015, 11:01:36
 20. avatar
  [7] *modrá [*]

  nemůžu si pomoct, není to dobrá dieta Sml80

  superkarma: 5 16.03.2015, 10:41:19
 21. [6] theplana [*]

  Držím palce Sml67

  superkarma: 0 16.03.2015, 09:03:21
 22. [5] Pavla_b [*]

  ovoce by mi taky chyběloSml22

  superkarma: 0 16.03.2015, 08:46:31
 23. [4] alenabl [*]

  fandím vámSml67

  superkarma: 0 16.03.2015, 08:05:12
 24. [3] manislava [*]

  Sml59

  superkarma: 0 16.03.2015, 05:31:39
 25. avatar
  [2] Suzanne [*]

  Taky držím palce Sml67

  superkarma: 0 16.03.2015, 05:07:10
 26. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Držím palečky Sml67

  superkarma: 0 16.03.2015, 00:31:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme