Zdraví

Hubnete? Vaše pleť také!

Rozhodla jste se zhubnout, po větším či menším snažení se vám to povedlo, a najednou zjišťujete, že vaše pleť nějak zestárla? Přibylo vrásek a vůbec už není tak svěží a mladistvá jako dřív? Pak vězte, že v tom nejste sama.

Každá pleť vyžaduje zvláštní péči, zvláště pak ta, která je vystavována škodlivým faktorům – špatnému životnímu prostředí, rozmarům počasí, ale i dietám a radikálnímu zhubnutí. To vše poškozuje kožní buňky a my se musíme bránit stárnutí pleti.

Pamatujte zásadní pravidlo a to: zacházejte s pletí jemně. To platí o všech prostředcích, které používáte. Peeling je dozajista skvělým pomocníkem v boji s odumřelou starou kůží, avšak i ten by měl být jemný a šetrný k vaší pleti.

Abyste pročistila póry a napjala pokožku, použijte bylinkovou masku nebo zábal. Nebojte se použít domácí zásoby, sáhněte po okurce, citronové kůře, grepu či avokádu. Mají skvělé stahující účinky.

Pokud hubnete, myslete na svou pleť ještě více než normálně:

- Denně používejte hydratační krémy na zvlhčení pleti.

- Myjte si obličej kvalitními mýdly s obsahem rostlinných výtažků.

- Dopřejte si čas od času peeling celého těla. Odstraníte odumřelé buňky a prokrvíte pokožku. Poté celé tělo důkladně natřete tělovým mlékem.

- Nezapomínejte také na své rty. Podle našich babiček dělá krásné rty med!

- Doplňte vodu vnitřnímu prostředí, vypijte alespoň šest sklenic vody.

- Jezte dostatek ovoce a zeleniny.

- A v neposlední řadě nezapomínejte pro samou práci a cvičení na pobyt na denním světle.

Pamatujte také, že každá pleť potřebuje něco jiného. Jinak se budete starat o pleť ve dvaceti a jinak ve čtyřiceti letech. Podle kosmetičky a dermatoložky Radky Černé by se to ani s péčí o pleť nemělo přehánět. „Ideální je do 30 let používat přípravky pouze hydratační, v pětatřiceti připojit nějaký ten krém s vitaminy, po čtyřicítce výživné látky. Pokud dáte pleti vše najednou, hydrataci, vitaminy i výživné látky, může se stát, že po čase nebudou potřebné látky na vaši pleť účinkovat.“

Jen v opravdu extrémních případech zhubnutí je zapotřebí zásahu plastické chirurgie. Avšak i tato možnost tu je. Vyhlazení vrásek pomocí injekcí s dávkou botulotoxinu není ani u nás nic neobvyklého. Pravda spíše se s ní setkáváme u „celebrit“, ale dostupná je dnes každému. Koneckonců i do oblasti plastické chirurgie zavítala móda platby na splátky.

Každá z nás si přeje vypadat skvěle a přitom k tomu stačí tak málo – cítit se skvěle! Naše pleť vyzařuje stejně tak stres, napětí i vnitřní neklid jako štěstí, radost a lásku. Tak vpusťte do své duše smích, a nechť jedinými vráskami na vaší pleti, jsou ty od smíchu…  

 
   
09.02.2005 - Zdraví - autor: Eliška

Komentáře:

 1. [19] Majkii [*]

  Ja mam plet citlivu a preto pouzivam len pripravky od Vichy a Yves Rocher a neviem si to vynachvalit. Niekedy sa do kozmetiky vyplati investovat.

  superkarma: 0 09.02.2005, 19:58:41
 2. avatar
  [18] Tanzi [*]

  No hezky se to čte, ale jaká je realita? ...indi vindi ..někdo má opravdu kliku, že rodově zůstane skoro bez vrásek, až do stáří, někdo bude mít vrásky už ve 30 (třeba jen od smíchu, to už je jedno).
  Já než začala hubnout, tak jsem měla obličej kulatý..vycpaný sádlíčkem..bez vrásek.
  Dnes i když dodržuju pitný režim, používám celkem kvalitní hydratační krém, beru pravidelně vitamíny i minerály...ta pleť ..no není už to ono.
  Přesně jak psala Lenunka..té pleti už chybí ta elastičnost...to mládí. (49let)
  Každopádně z toho nedělám žádné horory..když chci trochu zapůsobit na okolí nahodím válečné barvy a ono se to ztratí.
  Add k mytí vodou z vodovodu a mýdlem..nikdy jsem s tím potíže neměla a nemám..ale mám syna (skoro 15let) kterému se na obličeji objevila taková krupička, já myslela že už je to k pubertě.
  Ale byli jsme na kožním odd (protože má na nohách lupénku) a tak jsem se na ten obličej zeptala..a ejhle je to alergie na chlor ve vodě..mám mu nějaký čas vodu na mytí převařovat a bez mýdla, ještě dostal takové mléko na mazání.

  superkarma: 0 09.02.2005, 13:34:30
 3. avatar
  [17] Vivian [*]

  Hlavně to chce hubnout s rozumem. Pokud člověk hubne zdravě (pohyb, pestrá a rozumná strava), neměl by mít žádné kožní problémy (a la vyschlá pokožka apod.) Pokud začne při hubnutí mít problémy s pletí, je to chyba; kůže trpí nedostatkem některých látek, třeba vitamínů nebo tuků. To bývá hlavně u diet. Čím ostřejší, tím víc trpí (nejen) pleť.

  superkarma: 0 09.02.2005, 12:54:28
 4. avatar
  [14] Markýza [*]

  sunny kiss 6: jestli se ti pleť mastí tak nepoužívej Niveu!

  superkarma: 0 09.02.2005, 11:50:44
 5. avatar
  [13] Markýza [*]

  Andula: kdyby týdem - já někdy i dýl. Ale do třiceti bylo všechno v pohodě.
  Kožařka říká, že patřím mezi to x% žen s velmi, ale velmi citlivou pletí.

  superkarma: 0 09.02.2005, 11:49:18
 6. avatar
  [11] Markýza [*]

  Manx 5: jó holka, to buď jen ráda, taky jsem kdysi byla tak v pohodě, ale teď (po třicítce), když si umyju obličej mýdlem (jakýmkoliv) a vodou s vodovodu, tak nejenže, v lepším případě, zrudnu, oteču a naskáčou mi pupínky, ale v horším případku ještě dostanu ekzém a toho se pak zbavuju půl roku i víc.
  Takže mě vážně nezbyte nic jiného, než ráno "jariška" a večer čistící tonikum a mléko. A to ještě jenom "kozí" kosmetiku - hrozně to leze do peněz.

  superkarma: 0 09.02.2005, 11:47:21
 7. avatar
  [8] Andula [*]

  Markýza: můj taky ne, vzpamatovává se z toho týden

  superkarma: 0 09.02.2005, 09:45:00
 8. avatar
  [3] Markýza [*]

  Jo ještě jsem zapomněla, já obyčejnou vodu z vodovodu nemůžu na ksichtík použít vůbec, buď balenou nebo "jarišovu".

  superkarma: 0 09.02.2005, 08:10:02
 9. avatar
  [2] Markýza [*]

  "Myjte si obličej kvalitními mýdly s obsahem rostlinných výtažků." - já nevím jak kdo, ale můj obličej nesnese žádné mýdlo ať je jak chce kvalitní, a moje kosmetička je proti používání mýdla na obličej úplně zaujatá, prý si ničím tak vědomě neškodíme, jak mytím obličeje mýdlem.

  superkarma: 0 09.02.2005, 08:07:35
 10. avatar
  [1] Petique [*]

  No já nevím, ale co jím zdravěji, tak jediná změna na mým ksichtíku je, že mi zmizely beďáci.

  superkarma: 0 09.02.2005, 08:04:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme