Zdraví

Hubněte bez pocitu hladu


Od té doby, co existuje diktát štíhlé linie, je na světě i velké množství diet. Ty se většinou točí okolo jednoho druhu potravin (například banánů, vajíček). Dietu doktora Atkinse držely desetitisíce slavných, méně slavných i obyčejných lidí. Mnohým z nich tato dieta způsobila potíže se žlučníkem a ucpala cévy. Ukázalo se totiž, že se vyznačuje obrovským množstvím tuků. Není bez zajímavosti, že sám její zakladatel trpěl srdečními problémy a nadváhou…

Hvězdy z Hollywoodu zase jeden čas vynášely do nebes Hollywoodskou dietu. Ani ta však nebyla velkou spásou. Nedodržovala totiž jednu ze základních podmínek hubnutí, a to vyšší frekvenci jídel. Svého času byla v módě také dieta, která upřednostňovala pouze sacharidy. Taková jídla hubnoucího sice rychle napumpují energií, ale za cenu kolísavé hladiny cukru v krvi, následného podráždění spojeného s častou chutí na další sladkost…  A kolotoč tloustnutí se opět roztáčí. Sečteno a podtrženo: tyto diety jsou poměrně drahé, po jídle následuje velmi brzo pocit hladu, přichází jo-jo efekt, a když už něco ubude, pak je to svalová tkáň a nikoliv tukové „polštářky“.

Pokud však do svého jídelníčku zařadíte jídla založená na vysokém obsahu bílkovin, můžete se už velmi brzy těšit na pozitivní změnu. Tělo se vám začne tvarovat dle vašeho toužebného přání… Jak už jste se mohli dočíst v minulém článku, právě bílkoviny zajišťují zachování svalové hmoty. Bílkoviny mají nejlepší schopnost na dlouhou dobu zasytit. Na dlouhou dobu také dokáží zabránit pocitům hladu. Není proto divu, že jsou hlavním zdrojem energie pro sportovce.

Abyste nemuseli zdlouhavě počítat kalorie a vyváženost složení, je tu pro vás program Diet+. Jídlo jednoduše ohřejete v mikrovlnce nebo vodní lázni – a máte hotovo. Tento rychlý způsob oceníte zvláště v práci, kde na dlouhé vyvařování nebývá čas ani prostor.

Jak hubnout s Diet+

Pokrmy Diet+ pokrývají čtyři z pěti denních jídel: teplé obědy a večeře a mezitím sladké dietní svačinky. Výjimku  tvoří pouze snídaně, ke kterým se doporučují cereálie, celozrnné pečivo a jogurt nebo nízkotučný sýr. Lehký a výživný oběd nebo večeři v prvních týdnech zajistí těstoviny a těstovinové rýže Diet+ zalité různými druhy chutných omáček s kuřecím nebo sójovým masem (např. kung-pao, kari, žampionová, pomodore, bolognese, čtyř sýrů). Těstoviny a rýže jsou připravovány podle originální receptury tak, aby obsahovaly méně sacharidů a více bílkovin. Ty jsou sem dosazovány právě prostřednictvím sóji. Ke svačině si můžete dát vysokobílkovinové kakaové či citronové sušenky Diet+. V dalších týdnech se tato strava nahrazuje nízkokalorickými jídly připravovanými doma podle receptů, které pro program Diet+ připravili odborníci na stravování.

Tím, že jíte málo nebo jen ty „správné“ věci, ale samozřejmě jen tak nezhubnete. Ruku v ruce s každým programem na hubnutí jde také pohyb. Nejinak je tomu i v případě Diet+. Součástí redukčního programu je pravidelná pohybová aktivita. Doporučují se návštěvy fitness center, hodiny aerobiku nebo aquaaerobiku nejméně dvakrát týdně, doplněné každý den o hodinovou procházku. Cvičit můžete ale také doma na podložce – pomáhá zkrátka jakákoliv pohybová aktivita, při které se vám zvýší tep a která trvá nejméně 40 minut.

 

Nejlépe to jde ve fázích

Tak, a to je vše? Ale kdepak – redukční program Diet+ se skládá ze čtyř částí. Tou první je útok na současný jídelníček, stravovací návyky a vůbec celkový životní styl. Během této fáze je třeba zhruba dva týdny konzumovat jídla Diet+ a začít se pravidelně hýbat. Poté následuje cca 4týdenní fáze zeštíhlení, kdy se těstoviny a těstovinové rýže kombinují s doma připravenou stravou podle zásad zdravé výživy. Pravidelný pohyb je přitom samozřejmostí. Finální fáze probíhá ve znamení stabilizace snížené váhy a trvalého snížení hmotnosti, ovšem opět za předpokladu, že dodržujete i pohybový režim.

Nikdo však není dokonalý. Pokud by se vám stalo, že byste v průběhu programu „zhřešili“ a předepsaný jídelníček nedodrželi, je nutné vstoupit do fáze vyrovnání. Během této fáze se dostanete zpět do režimu redukčního programu. Musíte v něm ale setrvat dvakrát déle, než jak dlouho jste jej porušovali.

Co radí odborníci:

„Významnou roli hraje samozřejmě psychika a vnitřní motivace zhubnout a sníženou váhu si udržet,“ říká Mgr. Pavel Suchánek, odborník na výživu z Laboratoře pro výzkum aterosklerózy pražského IKEM. „Prvním vodítkem pro hubnoucí mohou být obecná pravidla a doporučení. Nezbytné je dodržovat pět vyvážených potravinových chodů, bez výjimek. Neméně významný je však také pitný režim. Představuje 2,5 až 3 litry tekutin denně. K pití se doporučuje minerální nebo pramenitá voda, ředěné džusy nebo ovocné a bylinkové čaje. Během diety byste měli zapomenout na sladká jídla, vypustit cukr, dorty a sladké dezerty. Výjimku tvoří jen sušenky Diet+,“ dodává.

Co vám pomůže sníženou váhu si udržet:

 • Mějte po ruce vždy: čerstvou zeleninu a ovoce, cereálie, luštěniny, které obsahují vlákninu. Jezte je pravidelně.
 • Vyhněte se nárazovému mlsání.
 • Nakupujte vždy s plným žaludkem.
 • Nákupy jídla si plánujte dopředu.
 • Pokud možno se vyhýbejte sladkým a alkoholickým nápojům včetně koktejlů a piva.
 • Dejte jídlu jeho čas – mozku trvá 20 minut, než přijme signál, že je tělo syté.
   
05.01.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [28] Amálie [*]

  Br, dieta!!! Nesnášim je Aktivní životní styl, rozumná strava bez hladovění a hodně pohybu mi kil nepřidá, naopak, přes vánoce jsem 3kg shodila, aniž bych o to usilovala. Jo, lyže a procházky s místo peciválování dělají zázraky

  superkarma: 0 08.01.2006, 17:16:51
 2. avatar
  [27] Vivian [*]

  Gabka: jak který druh. Třeba okurky hadovky jsou teď hrozně drahé (Albert 79.90.-/kg ), ale např. mrkev nebo zelí stojí celoročně pár korun, levně se dají koupit i dobrá jablka... dražší druhy kupuju jen občas, pro zpestření jídelníčku.
  Sice teď v zimě není takový výběr a možnosti (ceny) jako v létě a dá to víc přemejšlení (co z tý zeleniny udělat ), ale dá se to .

  Meníčka za pade jsem viděla v městech mimo Prahu, ale v Praze snad ještě ne ... Jíst 'venku' je holt drahé Já jsem si loni koupila do kuchyně robůtka, takže si saláty dělám doma skoro denně, je to otázka několika vteřin

  superkarma: 0 05.01.2006, 14:50:29
 3. [26] Gabka [*]

  Já teď potřebuju shodit nějaký kila . Když si dám v hospodě něco dietního, zdravýho - salát a podobně, je to dost drahý. velký salát stojí většinou přes 100,-. Meníčka za 50 už jsem neviděla ni nepamatuju. Možná někde mimo Prahy, nevím. Když si koupím zeleninu domů, taky to není nic levnýho, kór teď v zimě

  superkarma: 0 05.01.2006, 14:26:30
 4. avatar
  [25] Vivian [*]

  Přes 4000.- měsíčně? Ješišmarja... Když začnu normálně střídmě jíst, utratím sotva polovinu a zhubnu taky

  superkarma: 0 05.01.2006, 13:13:20
 5. avatar
  [22] Tanzi [*]

  S tím co nabízí firma diet+ zkušenost nemám, ale třeba tzv. hubnoucí koktejly jsem si koupila v akci někdy na podzim..jen pro zvědavost.
  A závěr: každý den bych to pít nechtěla, ale pokud si ho dám např k snídani jsem v pohodě celé dopoledne.

  superkarma: 0 05.01.2006, 10:54:48
 6. avatar
  [21] lilithheta [*]

  Věřím, že po tom zhubnu, protože jestli to budou stejné instantní blivajzy, jako prodává Vitana a spol., tak člověk nebude celý den jíst a zhubne
  Větší blbost než je tenhle článek a vůbec strategie téhle firmy jsem dlouho nečetla. Když budu tohle dodržovat a nebudu obědvat svíčkovou se šesti, tak zhubnu i tak. A jejich týdenní balíček 1079,-Kč

  superkarma: 0 05.01.2006, 10:44:36
 7. avatar
  [14] Žábina [*]

  Monina: já tedy 100,- za oběd nedám, chodím si dávat těstoviny s omáčkou - ty stojí 39 Kč anebo teplé jídlo které je od 50-70 Kč nejvýš

  superkarma: 0 05.01.2006, 09:41:21
 8. [13] rozina [*]

  a ještě k tomu vyhrát, aby na to bylo !!!!!!!HUM HUM

  superkarma: 0 05.01.2006, 09:40:47
 9. avatar
  [12] Žábina [*]

  Monina: ne, tak to není...tam jsou různé typy jídel, můžeš dostat jídelníček už upravený na míru

  superkarma: 0 05.01.2006, 09:39:06
 10. avatar
  [8] Tanzi [*]

  Žábina: jo..to jsem tam našla.
  ALe ty vitamíny a to druhé ne

  superkarma: 0 05.01.2006, 09:02:29
 11. avatar
  [7] Žábina [*]

  Tanzánie: prodávají je a týdenní strava stojí kolem 1.000,-Kč...což si myslím je hodně
  jedno to jídlo stojí 79,-Kč, 4x denně - takže to pěkně leze do peněz

  superkarma: 0 05.01.2006, 08:42:00
 12. avatar
  [5] Aka [*]

  Já teď zkouším psyllium, uvidíme jak to pomůže... máte s tím zkušenosti?

  superkarma: 0 05.01.2006, 08:28:40
 13. avatar
  [3] Tanzi [*]

  Nyotaimori: to ted neřeším..já jen, že něco doporučují a nemají to tam

  superkarma: 0 05.01.2006, 07:58:25
 14. avatar
  [1] Tanzi [*]

  Dívala jsem se na ty jejich stránky a i je poctivě prostudovala ale něco jsem tam nenašla.
  Doporučujou tam mmj brát i komplex multivitamínů Diet+ a také n-3 mastné kyseliny DIET+
  Ale v tom jejich e-shopu jsem nenašla, že by je prodávali.
  Nevím třeba jsem slepá a nevidím...koukněte se tam prosím také.

  superkarma: 0 05.01.2006, 07:54:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme