Domácnost

Hry pro mladé vědátory

Rozvoj techniky a vědění pádí mílovými kroky kupředu. Kromě dospělých jsou to právě děti, které chtějí všemu přijít na kloub, všechno si osahat a vyzkoušet.
A právě pro děti mladšího i staršího školního věku jsou určeny hry Clementoni.

Na své si přijdou budoucí chemici, biologové nebo například archeologové, kteří si mohou rozvíjet své znalosti a poznat spoustu nového. Posuďte sami a vyberte pro svého malého vědátora či vědátorku tu pravou hru Clementoni.

SVĚT ZKAMENĚLIN

Představte si období před mnoha miliony lety, kdy teprve vznikal život na naší planetě. Organismy, které žili v tomto období, se uchovaly ve vrstvách zemské kůry a říkáme jim zkameněliny. Budete mít možnost vytvořit si paleontologickou laboratoř, kde budete odlévat různé zkameněliny podle forem. Kromě zkamenělin se naučíte rozpoznávat i stopy zvířat a dělat si jejich odlitky. Hra obsahuje 15 forem otisků zkamenělin, miniatlas dinosaurů a zvířat, vaničku na sádru, odměrky, 16 modelů stop a mnoho dalších doplňků. Doporučujeme pro děti od 9 let.

MALÝ CHEMIK

Láká Vás slučování různých chemických látek a provádění chemických pokusů? Ve hře Malý chemik najdete kompletně vybavenou chemickou laboratoř pro studium moderní chemie zábavnou formou. Pokusy jsou prováděny bez užití ohně a při přesném dodržení postupu popsaném v přiložené Knize pokusů jsou zcela bezpečné. Hra obsahuje: zkumavky, chemické látky, Petriho misku, kalibrovanou nádobku, lopatky, filtrační papír, ochranné brýle, pipety, nádobky s víčkem, trychtýř, pinzetu a mnoho dalších doplňků. Doporučujeme pro děti od 10 let.

SVĚT POD MIKROSKOPEM

Máte-li chuť odhalit tajemství přírodních zákonů, vytvořte si doma opravdovou biologickou laboratoř. Jako malý biolog potřebujete: mikroskop, zkumavky, sklíčka s preparáty, misky a nádobky, pinzetu, pipety, lupu a další příslušenství. To vše najdete uvnitř balení společně s ilustrovanou brožurkou Příručka mladého badatele, která bude Vaším pomocníkem a rádcem při jednotlivých pokusech. Doporučujeme pro děti od 9 let.

ELEKTRONICKÁ LABORATOŘ

Je pro Vás důležité porozumět, jak fungují různé přístroje? S elektronickou laboratoří budete moci pochopit složitost elektrických jevů, které řídí chod mnoha přístrojů. Profesionální panel vybavený tranzistory, elektromotorem, voltaickými fotobuňkami, elektrickými vodiči a mnoha dalšími technologickými nástroji je nepostradatelným prvkem k ověření složení a přesnému použití nejdůležitějších elektronických mechanismů. Všechny pokusy jsou popsány v Knize pokusů, kde najdete více než 60 pokusů, které Vás dovedou k objevům technologicky dokonalých postupů a k přímému experimentování s elektrickými obvody. Doporučujeme pro děti od 9 let.

SPORT A LIDSKÉ TĚLO

Fantastická vědecká hra, při které můžeš novým způsobem objevovat a studovat lidské tělo tím, že jej uvedeš do souvislosti se všemi důležitými druhy sportu. Díky rozložitelnému modelu těla můžeš pozorovat lidské orgány až do nejmenších podrobností. Hru doplňuje speciální názorná tabule s obrázky na průsvitných foliích, genetický kotouč a ilustrované tabulky o sportu a výživě.
Návod plný obrázků a jednoduchých cvičení, je cenným zdrojem vědeckých informací o četných sportech a poučných a neškodných experimentech týkajících se lidského těla. Hra obsahuje: Model lidského těla s odnímatelnými orgány, 8 transparentních folií a názorné tabule, genetický kotouč, 2 ilustrované tabulky o sportech a příslušné sešity, stupnice k zjišťování kalorických hodnot, návod s vědeckými experimenty, zvětšovací sklo, odměrku a 2 pipety. Doporučujeme pro děti od 9 let.

Neváhejte a pořiďte svým dětem některou z těchto her. Můžete se spolu s nimi ponořit do tajuplného světa všelijakých zajímavostí. Více se dozvíte na www.globalex.cz .

Přejeme vám krásné Vánoce!  

      
   
17.12.2003 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [16] houserop [*]

  Je, omlouvam se, jak to ze jsem tam 2x a jeste po takove dobe?
  A to ze tam doporucuji bryle je spravne, do laboratore se smi jenom s brylemi, i kdyz se nedelaji nebezpecne veci - to je proste nacvik spravneho chovani, asi jako myti rukou po zachode
  Jo a kdyz jsme u toho, vite jak se lisi chemik od normalnich lidi?
  Meje si ruce pred tim nez jde na zachod

  superkarma: 0 18.12.2003, 11:43:52
 2. avatar
  [15] houserop [*]

  Urcite maleho chemika! Sice uz jsem velky chemik, ale maleho chemika bych ocenila i ted - neni nad to delat pokusy v teple domova
  I kdyz dinosauri by se mi libili taky...

  superkarma: 0 18.12.2003, 11:40:04
 3. avatar
  [14] Luciš [*]

  Ťapina: Brýle jsou tam možná na parádu, aby si svišti představovali, že jsou dospělí v práci

  superkarma: 0 18.12.2003, 11:00:35
 4. avatar
  [13] Ťapina [*]

  Hanela, Jeremi: A proč teda musí být součástí ochranné brýle? Já bych to v kombinaci s některými typy dětí moc neriskovala

  superkarma: 0 17.12.2003, 23:52:27
 5. avatar
  [12] Hanela [*]

  Jeremi: jo, píšou, že to je bez pomocí ohně

  superkarma: 0 17.12.2003, 22:57:47
 6. avatar
  [11] Jeremi [*]

  Ariadna: Jenže za nás se do Malého chemika dávaly daleko nebezpečnější věci. Tohle jsem zkoumala a je to fakt zcela neškodné.

  No, asi si to nechám v záloze až jako dárek k narozkám - ať si chlapec vybere.

  superkarma: 0 17.12.2003, 17:22:55
 7. avatar
  [8] Hanela [*]

  tak nad těmi laboratořemi jsem včera váhala v Globusu. Hlavně nad chemikem(toho malý chtěl), ale pak jsem vybrala tu elektriku. On je strašný bordělář a určitě by se sloučeniny posloučily na koberci....dopadlo by to bídně. Tak bude spojovat obvody.

  superkarma: 0 17.12.2003, 15:27:09
 8. avatar
  [7] Žábina [*]

  Jeremi: Byl to SVět kolem nás .

  superkarma: 0 17.12.2003, 14:13:58
 9. avatar
  [6] houserop [*]

  Urcite maleho chemika! Sice uz jsem velky chemik, ale maleho chemika bych ocenila i ted - neni nad to delat pokusy v teple domova
  I kdyz dinosauri by se mi libili taky...

  superkarma: 0 17.12.2003, 13:42:47
 10. avatar
  [5] Jeremi [*]

  Jo, tak přesně nad tímhle váhám, kterou z těch krabic. Elektronickou laboratoř přivezl podobnou hrošíkovi tatínek z Ameriky, takže nejvíc mě teď láká Malý chemik a pak ještě něco, co ve článku není - tuším, že "Svět kolem nás" se to jmenuje. Nějak se nemůžu rozhodnout.

  superkarma: 0 17.12.2003, 13:38:09
 11. avatar
  [4] Gabi [*]

  Mladého optika a chemika jsem měla už i já před více jak 20 lety !

  superkarma: 0 17.12.2003, 13:25:19
 12. avatar
  [3] Luciš [*]

  ValinaK: Malý chemik, ale uvažuj o náhradním ubytování

  superkarma: 0 17.12.2003, 10:42:20
 13. avatar
  [2] ValinaK [*]

  to jsou prima hry, ale mám problém - kterou vybrat?

  superkarma: 0 17.12.2003, 10:14:06
 14. avatar
  [1] Luciš [*]

  Klouček na titulní stránce vypadá jako by vypadnul mému synovci z oka. Ale ještě za mlada. Teď je mu 13. A tyto hry už pro něj jaksi nejsou

  superkarma: 0 17.12.2003, 08:42:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme