Rodina

Hry, které zabaví vaše děti a jejich návštěvy

kid

Už se vám někdy stalo, že se ve vašem bytě nakupilo víc dětí najednou? Vaši potomci si přivedli kamarády, uspořádali oslavu narozenin, přijeli příbuzní i se svými caparty a podobně? Zřejmě mi dáte za pravdu, že živější děti, dokážou nadělat pěknou spoušť.

Na děti vyskytující se v mém okolí spolehlivě platily některé kolektivní hry. Nejradši měly postřehové. Pokud nemáte hyperaktivní dítka, která u jedné činnosti dlouho nevydrží, můžete to taky zkusit. Máte šanci, že je na nějakou dobu zabavíte.

Můžete zkusit hry, které jsou známé snad všem. Třeba Cukr, káva, limonáda nebo co se v místnosti změnilo, zatímco byl jeden hráč za dveřmi. S větším počtem dětí můžete hrát i židlovanou, kdy ze hry vypadává vždy ten, na kterého nezbyla židle.

Na dirigenty

Pusťte si v pozadí hudbu a vyberte jednoho, koho pošlete za dveře. Mezitím se se skupinou domluvte, kdo bude dirigovat zbylý orchestr. Skupina utvoří kruh. Hráč, který byl za dveřmi, se vrátí a stoupne si dovnitř kruhu. Dirigent pak začne hrát na imaginární nástroje. Housle, kytaru, klavír, flétnu apod. Tyto vzdušné nástroje pak libovolně střídá. Ostatní jej musí napodobovat a snažit se svého vůdce neprozradit. Až hráč uprostřed kruhu dirigenta odhalí, může se posadit a za dveře jde někdo jiný.

Dřevo-nos

Tahle hra je docela jednoduchá. Všichni sedí u stolu a vedoucí skupiny dává pokyny. Buď dřevo, nebo nos. Když řekne nos, ostatní se musí chytit za nos. Když řekne dřevo, položí ruce na stůl. Sám vedoucí se ale snaží skupinu klamat tím, že se při pokynu dřevo sám chytí za nos a naopak. Kdo to zkazí, musí z kola ven.

Kreslení charakterů

Na rozdíl od ostatních je tahle hra jednorázová, protože po prozrazení klíče, už postrádá smysl. Jeden ze skupiny (který jako jediný zná klíč) stojí před ostatními a tužkou do vzduchu nebo na papír kreslí charakter. Nemusí to být nic konkrétního. Stačí obyčejná abstraktní čmáranice. Až dokreslí, musí ostatní hádat, koho charakter to byl. A měli by se také snažit přijít na to, čím se přidělování nakreslených charakterů řídí. S touhle hrou můžete pokračovat do té doby, dokud někdo to tajemství neodhalí.
Klíč pro vedoucího skupiny: Nakreslený charakter patří vždy tomu, kdo po dokreslení promluvil jako první.

   
06.09.2010 - Děti - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [5] Gabinka74 [*]

  Ideální volbou pro děti jsou farmářské hry, ty jsou nenásilné a zábavné

  superkarma: 0 18.11.2013, 08:31:35
 2. avatar
  [2] femme [*]

  Anime Otaku — #1  Sml52  tuhle hru měl oblíbenou syn mé kámošky, vždycky u nás vylezl na tu nejvyšší skříň a skákal našim dětem do postele Sml30 což se jim hrubě nelíbilo Sml30

  superkarma: 0 06.09.2010, 11:26:12
 3. [1] Anime Otaku [*]

  A co třeba na prameníčka? To se skáče z nejvyšší skříně hlavou na zem a kdo narazí na vodovodní trubku, tak ten je prameníčekSml52

  1. na komentář reaguje femme — #2
  superkarma: 0 06.09.2010, 10:36:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme