Vztahy

Hrůza za katedrou

Vážená redakce,
 
každý z nás si zažil školní období, kdy rád či nerad navštěvoval školy od základní školy až po vysokou školu, a tím pádem zažil učitele, na které rád či nerad vzpomíná.
Bohužel já jsem vždycky zažila učitel(e)ky  kteří by mohli být zařazeni jako exempláře v nějakým muzeu.
Na základní škole jsme měli učitele, s kterým jsme si v hodině matematiky hráli na vraždu. Učil nás, jak zabít člověka a podobné jeho nechápající úchylky. Samozřejmě že to dopadlo tak, že jednou už do školy nedorazil, jelikož zabil svoji manželku a tchyni.
 
Na soukromé obchodní akademii se takových exemplářů našlo více a to, že jeden učitel nás holky ošahával a při hodině sršil samými zvrhlostmi a tomuto perverznímu učiteli jsme čelili celý rok, než konečně někdo z rodičů a učitelů zasáhl. Dalším exemplářem byla naše třídní učitelka, který jsme říkali Alpa. Měli jsme ji na Angličtinu a ekonomiku a takovou učitelku bych Vám nepřála. Například, když mě zkoušela a z deseti vět jsem nevěděla jednu, tak mě okamžitě dala za pět, takže při každým zkoušení jsem zažívala muka a vždycky jsem pětku dostala.
 
Celý třídě při hodině jenom nadávala a občas to vypadalo jako hysterický záchvat. Nejhorší na tom bylo, že byla alkoholička a při hodině se kolikrát zamknula v kabinetu, kde do sebe ládovala Alpu neboli Francovku. Došlo to až tak daleko že potom jí už jedna lahev nestačila a vybrala si mě jako obětního beránka, abych jí zašla do obchodu pro Alpu (někdy i 3x za den)!!!!
Tak jak ona terorizovala mě a ostatní, tak jsem jí kolikrát řekla ano zajdu Vám tam, ale za jedničku, a tak se potom stávalo prioritou, že mě v žákajdě neohrožovaly pětky, ale krásný a zasloužený jedničky. Učitelka nakonec skončila na léčení, protože se opilá zamkla na záchodcích a nechala puštěnou vodu a tím pádem naši malou školu vytopila, tak jí do toho ještě nakonec museli vyprošťovat hasiči, protože se tam za ní celá třídní delegace nemohla dostat.
 
Samozřejmě že jsem tam jednoho učitele, kterýho jsem měla moc ráda, měla, ale zase když jsme s ním měli hodinu, tak jsme potřebovali plynový masky, protože vážil 280 kg (vypadal ještě hůř než Růžička), a tím pádem strašně smrděl. Vím, že za to nemohl, ale učit se v tom opravdu nedalo. Jinak to byl skvělý člověk a byl to ten nejlepší učitel, jakýho sem potkala. Samozřejmě že skončil taky na léčení a dokázal zhubnout o 150 kg. Naštěstí jsem tuto školu zdárně dokončila, ale měla jsem v úmyslu odejít.
 
Poslední školu, kterou jsem navštěvovala, byla jazyková škola, a tam jsme měli další prdlou učitelku, který jednou, jak se říká, hráblo a oběsila se. Ve třídě začala třeba z ničeho nic štěkat, tancovat, zpívat, válet se po zemi, no prostě jí hrabošilo, až z toho spáchala sebevraždu.
Myslím si, že už to stačilo, ale alespoň vidíte, jaký lidi dokážou nás či naše děti učit. Já jsem opravdu chytla největší rarity a jsem ráda, že už žádnou školu nemusím absolvovat.
 
vifina
 
Milá vifino, tak jsem si myslela, že větší magor než můj profesor, o kterém píšu v článku To nebyl učitel, ale dobytek!, neexistuje. Vyvedla jsi mě z omylu. Existuje... děkuji za Tvůj příběh.
 
 
   
12.04.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [23] Majkii [*]

  Chameleonka: neviem ci je to aj v cechach,ale u nas na SK pod pojmom "hrubka" chapeme chybu v napisani "y" alebo "i"
  Chybajuca ciarka v suveti alebo mekcen a pod. nieje hrubka, len chyba.

  superkarma: 0 13.04.2005, 14:43:37
 2. avatar
  [22] Laliari [*]

  A já jsem si myslela, kdovíjakou jsem neměla smůlu na učitele v první třídě ZŠ. Byl to cholerik, křičel, tahal kluky za vlasy a mlátil ukazovátkem do lavic a já se ho bála, i když mě osobně nikdy nic neudělal, protože jsem byla premiantka. Ale teď, když čtu všechny ty příspěvky, vstávají mi vlasy hrůzou na hlavě. Jako dítě jsem byla drobet (dost) přecitlivělá a nějakej takovej úchyl by mě asi poznamenal na doživotí. Jak jste to mohly přežít, nenechalo to na vás nějaký následky? To přece muselo být strašný. Přeju všem

  superkarma: 0 12.04.2005, 20:39:23
 3. avatar
  [21] vifina [*]

  Jane 11, Markýza: Holky mě to nechává úplně klidnou. Chyby dělám to nepopírám, ale kvůli takový prkotině se přece nemusím hádat. Ještě že Vám je to jedno a jsem moc ráda .

  superkarma: 0 12.04.2005, 14:55:26
 4. avatar
  [20] JK [*]

  pravidla českého pravopisu snad neexistují jen proto, aby se podle nich řídili jen žáci a žákyne ve škole

  superkarma: 0 12.04.2005, 14:53:51
 5. avatar
  [19] Chameleonka [*]

  Markýza: no, když myslíš

  superkarma: 0 12.04.2005, 14:45:26
 6. avatar
  [18] Chameleonka [*]

  vifina: nejsem ani jedno, jenom mám nějak pocit, že člověk, který hodlá někam něco veřejně napsat, by měl ovládat svoji mateřštinu alespoň na takové úrovni, kterou vyžaduje po dětech základní škola
  A když nějakou chybu udělá redakce, tak se omluví a opraví.. ty máš nejspíš dojem, že na tom nezáleží.. no, je to tvoje vizitka
  Majkii: čárky v souvětích
  Petique: no, budeš se divit, ale obvykle na podobné příspěvky vůbec nelezu právě proto, že nemám čas.. na tenhle článek jsem se zašla podívat právě z toho důvodu, že mě zaujala upoutávka s hrubkami.. pominu-li šílenou stylistiku, tak jsem si jen tak zkusila, kolikrát se autorka sekla.. na 20 hrubkách jsem už přestala počítat..
  Nikdo není neomylný a každý se občas splete.. ale prostě tohle je asi už příliš

  superkarma: 0 12.04.2005, 14:40:27
 7. avatar
  [17] Markýza [*]

  vifina 14: nic si z toho nedělej, to jsou mezi náma někteří, co umí jen rýpat a vlastní tvorbou je pro ně jen bezchybně napsaný poučující "příspěvek" do diskuze

  superkarma: 0 12.04.2005, 14:40:02
 8. avatar
  [16] Markýza [*]

  Chameleonka 9: dvě hrubky - já tam napočítala akorát sedm chybějících čárek, jednu tečku a jedno malé písmeno - ale z toho se snad nestřílí, příspěvky pod články si taky nekontroluju a píšu "jak mi zobák narostl"

  superkarma: 0 12.04.2005, 14:37:52
 9. avatar
  [14] vifina [*]

  Petique: já s tím nezačala

  superkarma: 0 12.04.2005, 14:18:53
 10. avatar
  [13] Petique [*]

  Už ste s tím věčným rejpáním o hrubkách trapný . Jestli nemáte nic jinýho na práci, tak se raději drápejte v rypáku .

  superkarma: 0 12.04.2005, 14:12:30
 11. [12] Majkii [*]

  Chameleonka: kde ma dalsie 2 hrubky? nenasla som ani jednu

  superkarma: 0 12.04.2005, 14:03:44
 12. avatar
  [11] vifina [*]

  Chameleonka: víš co já se prkotinkama nezabývám jestli někde mám či nemám chybu. Už nejsem žákyní abych si vše stokrát kontrolovala. Jsem jenom človíček který dělal, dělá a bude dělat chyby a třeba ty jsi profík v češtině, tak já v něčem jiném. Všechnu moudrost jsem nespolkla, ale na druhou stranu jsem veselá baba která se tady nevybuřuje kvůli chybám. Nejsi ty náhodou profesorka češtiny?

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:52:20
 13. [10] Rikina [*]

  Tak já přidám ještě příběh o naší profesorce ruštiny na střední škole. Říkalo se jí Štika, a i tak vypadala, o chování ani nemluvě. Byla pevně rozhodnutá, že nás rusky naučí, i kdyby hrom bil a na chleba nebylo, takže na nás za celé roky nikdy nepromluvila česky, jen a jen rusky, a kdo nerozuměl, jeho chyba. Četli jsme plno knih v ruském originále, nosila nám časopisy, promítala ruské filmy. Fakt je, že uměla ocenit, když jsme se něco i naučili. Sice jsme ji neměli moc rádi, ale z jejích hodin jsme ani neměli žaludeční vředy. Pak jednoho dne přišla s tím, že končí, rozloučila se se všemi a za týden viselo ve škole parte. Učila doslova do poslední chvíle, a nikdo jsme nepoznali, jak moc byla nemocná...

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:48:34
 14. avatar
  [9] Chameleonka [*]

  vifina: ve svém příspěvku máš opět dvě hrubky
  To já nematurovala s vyznamenáním, ale zase je fakt, že mě na škole učili celkem normální profesoři s normálníma požadavkama.. což by mohlo podnítit polemiku, jakou úroveň má střední školství v této zemi a jakou hodnotu má dneska vůbec maturita

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:40:28
 15. avatar
  [8] vifina [*]

  Chameleonka: a představ si, že jsem ji úspěšně absolvovala a dokonce s vyznamenáním . Jinak jsem si to přečetla podruhé a máš pravdu že jsem si to nezkontrolovala ještě jednou, ale na to nebyl bohužel čas, protože jsem dělala více věcí najednou jelikož šéfík vyrušoval. I AM SORRY!!!! příště si chameleonko a ostatní dám větší pozor

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:32:48
 16. avatar
  [7] Luciš [*]

  Uf, no to jsem ráda, že my jsme měli jen neškodné blázny, spíš k smíchu. Úchyláci se vyskytují všude. Na dědině, kde bydlela moje máma byl takový farář. Byla nejmladší dcera, celkem čtyři sourozenci, dvě starší ségry, naštěstí ona už do kostela nemusela páč děda fanatik umřel. Tety z toho mají trauma do dneška. Říkali to od začátku, všichni na ně kašlali včetně babičky, asi aby měla doma klid

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:27:40
 17. avatar
  [6] Chameleonka [*]

  Chápu, že se jedná o autorský článek, takže výjimečně neviním redakci, ale když vidím gramatiku a stylistiku, napadá mě, jak mohla autorka tohoto příběhu absolvovat střední školu

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:25:59
 18. avatar
  [5] Žábina [*]

  Haňulinka: anebo za katedru do blázince
  tam by se to ztratilo

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:22:03
 19. avatar
  [4] Žábina [*]

  jak jsem četla rychle tak jsem četla ...které jednou hráblo a oběsila se ve třídě...ale ono to Ve třídě už byla nová věta

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:20:46
 20. avatar
  [3] Haňulinka [*]

  Koukám, že někteří učitelé patří spíše nežli za katedru,tak do blázince.

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:15:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme