Novinky

Hrozila mi čtyřka z hudebky

Čtenářka V19 přiznává, že vůbec neumí zpívat. Ve škole měla vždycky problémy s hudební výchovou, zvlášť v deváté třídě, kdy jí hrozila na vysvědčení čtyřka. A jak to dopadlo? Přečtěte si!

Vždycky mi přijde nespravedlivé, když se ve škole hodnotí talent na cokoliv - hudbu, malování, tělocvik... To se přece nedá naučit. Ale u Vás to nakonec dopadlo dobře. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá V19, a přeju krásný den.


Dobrý deň všetkým na žena-in.

Musím priznať, že hudobný sluch jednoducho nemám a z toho jasne vyplýva, že neviem vôbec spievať... Preto som mala vždy v ZŠ problém s predmetom „hudobná výchova“. Z testov a písomiek alebo teórie - známka jednotka, avšak zo spievania - čo iné? pätorka, pretože som odmietala spievať. Trauma nastala v 3. tr., keď sa mi začala celá trieda pri spievaní doslova „rehotať“. A tak som z milosti po piatu triedu dostávala z hudobnej jednotku - kvôli vysvedčeniu. Avšak od 6. tr. nás hudobnú výchovu učila p. učiteľka, ktorá vedela hrať snáď na všetky hudobné nástroje a tento predmet považovala za rovnocenný ako matematiku, ktorú nás tiež mimochodom učila. V deviatej triede mi hrozila známka 4 na vysvedčení, nepomohlo ani prihováranie riaditeľa školy, aby som mala aspoň známku trojku - pretože z ostatných predmetov som mala jednotky, čakali ma príjimačky na SŠ. A tak riaditeľ po dohovore s rodičmi rozhodol, že musím zložiť „malý reparát“ pred komisiou učiteľov - skrátka zaspievať. A tak s plačom som odrecitovala slohu piesne a nezabudnem dodnes na „vážne výrazy tváre“ učiteľov, ktorým mikali kútiky úst... A čuduj sa svete - na vysvedčení sa objavila z hudobnej známka - chválitebný...

Na hudbu som nezanevrela. Rada počúvam hudbu, keď som smutná alebo šťastná... Rada počúvam hudbu modernú, ľudovú ale i vážnu. Hudba je krásna vec, dokáže navodiť pocit bezpečia, vzbudiť príjemné emócie, dokáže upokojiť. Keď počúvam hudbu, je to podobné akoby som počúvala ľudskú reč.

V19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte hudební sluch?

 • Máte ráda muziku?
 • A máte hudební sluch?
 • Hrajete (hrála jste) na nějaký hudební nástroj?
 • Zpíváte si?
 • Máte nějakou historku spojenou se sluchem?

rexrexProsím, další příspěvky už neposílejte. Na jednu z vás zanedlouho čekají dva antiperspiranty, Rexona Woman Sexy (pro vás) a Rexona men quantum (pro vašeho muže).

   
24.02.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [1] BastMetztli [*]

  Koukám, nejen zeměpisáři, fyzikáři či biologové si mysleli, že jejich předmět je ten nejdůležitější. Jinak bych Vám přála mého učitele hudebky na druhém stupni ZŠ. Byl bývalým vojákem a učil nás rovněž matematiku a hudební výchovu, navíc byl i naším třídním. Když někdo něco vyvedl, dokázal zařvat, že to bylo slyšet po celé budově, ale při první hodině hudebky nám řekl jasně, pokud se bude někdo při zkoušení ze zpěvu zkoušenému smát, tak uvidí. Nikdy se nikdo nikomu nesmál, za to jsem byla opravdu vděčná.

  superkarma: 0 24.02.2014, 15:40:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme