Bulvár

Hrozí hádky i bolavé klouby

 
21.  2.–23. 2. Střelec

Měsíc ve znamení Střelce ovlivňuje prodlouženou páteř, křížovou kost, stehna a boky. Vše, co ve dnech Střelce uděláte pro svou prodluženou páteř, křížovou kost, stehna i boky, působí dvojnásob intenzivně, vyjma operací v této oblasti.

Ve dnech Střelce se velmi často ozývají žíly a stehna. Často vás můžou trápit bolesti v kříži, neměli byste se proto příliš namáhat a podnikat nějaké silové tréninky, zvláště pak, nejste-li na to vůbec zvyklí.

Bederní páteř uvolníte jednoduchým cvikem. Lehněte si na záda, zvedněte kolena, tak aby svírala pravý úhel, a pomalu se přetáčejte z jedné strany na druhou. Přitom se snažte držet lopatky na zemi.

Skvělým cvikem na stehna jsou kliky, ne však klasické, které nás učili v hodinách tělocviku. Opřete se zády o skříň nebo zeď, nohy mírně rozkročte a pomalým pohybem se suňte po stěně dolů, až ucítíte tlak ve stehnech, potom se rychle vraťte zpátky nahoru.

Bolí-li vás klouby, pijte šťávu z citronů. Působí příznivě na vylučování kyseliny močové.  

24. 2.–25. 2. Kozoroh

Měsíc působí na kostru, kolena, kůži, pohyb i držení těla. V těchto dnech víc než kdy jindy se snažte držet hlavu zpříma. Narovnejte se a zhluboka se několikrát nadechněte. Protáhněte také kolena a klouby pomalým protahovacím strečinkem. Trápí-li vás meniskus, cvičení raději vynechejte a udělejte si řebříčkový čaj.

Kozoroh je vhodný také k důkladné péči o vaší pokožku. Dopřejte si léčivou koupel, hřejivou masáž i hojivou masku z přírodní kosmetiky. Tělo i obličej důkladně mažte. Kůže se snadno vysušuje, proto byste také v letních měsících, či na horách neměli vystavovat kůži přílišnému slunečnímu záření. Pečovat můžete i o nehty.  

26. 2.–27. 2. Vodnář

Vodnář ovlivňuje lýtko, holeň i kotníky. Často se v těchto dnech ozývají křečové žíly. Účinnou prevencí proti jejich vzniku je houpání se ve stoje ze špiček na paty. Po náročném dni zvedněte nohy do výšky, opřete je na chvíli o zeď a dopřejte jim regeneraci. Promasírujte si lýtka a jemnými tahy také podkolení jamku. Aktivujte tak účinnou regeneraci.

Doplňte svému tělu hořčík a vitamin E (dýňová semínka, ořechy). Ve Vodnáři dochází často k hádkám, výbuchům vzteku a zloby. Nahromaděná energie prostě potřebuje z těla ven, a to zvláště u lidí s obráceným denním a nočním rytmem.

Zdroj: Neznámá moc luny – Johanna Paunggerová a Thomas Poppe

   
20.02.2006 - Společnost - autor: Eliška

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Subinka [*]

  superkarma: 0 20.02.2006, 13:55:01
 2. avatar
  [1] Ryta [*]

  ????? kliky s opřenými zády o zeď - když už tak to jsou dřepy ne?????

  superkarma: 0 20.02.2006, 12:47:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme