Domácnost

Hrozba: Důchodce s jezevčíkem nebo skin s pitbullem?

 

V povědomí lidí panuje spousta mýtů o psech, některé jsou pravdivé, jiné ne. Žel, za jedním z nich stojí i ikona naší literatury Karel Čapek, který ve své knize Dášeňka čili život štěněte představuje malé bílé roztomilé nic, co se vejde do hrsti. Pravda, neopomíná upozornit na fakt, že Dášeňka není žádný andílek, ale většina čtenářů si z knihy odnese o foxících špatnou domněnku, že jde o milé bezproblémové psy. Omyl, foxík je teriér, což může při nedůsledné výchově znamenat velký problém.

Příběhy, které Karel Čapek Dášeňce vypráví, jsou milou literární smyšlenkou a nelze k nim přistupovat z kynologického hlediska vážně. Lidé se ale často při výběru psa neřídí názory zkušených kynologů ani odborné literatury, ale právě svými dojmy, pramenícími v ustálených mýtech a pověrách. Rozhodli jsme se některé z nich vyvrátit…

Pes, který štěká, nekouše
Štěkot může u psa znamenat různé pohnutky. A rozhodně psovi nebrání v kousání. Hlavní výhrůžkou před kousnutím ale u většiny plemen bývá vrčení.

Bojová plemena útočí na člověka
Tak zvaná bojová plemena byla vyšlechtěna na boj psa proti psu, nikoli psa proti člověku. Naopak, kdyby pes při psích zápasech zaútočil na člověka, byl by okamžitě diskvalifikován a nejspíš utracen. Málokdo ví, že bojová plemena jsou pro svůj nízký práh bolestivosti často (po speciálním výcviku) používána pro kanisterapii s postiženými pacienty.
Mezi nejznámější plemena, která byla šlechtěna na lov člověka, patří Brazilská fila. Přesto je agresivita u psů považována za výchovnou vadu. Jinými slovy, když psa zkazíte výchovou, bude vám na lidi útočit i Francouzský buldoček.

Je nebezpečnější důchodce s jezevčíkem, nebo skin s pitbullem?
Samozřejmě nelze paušalizovat, ale pokud skin svého pitbulla záměrně neučí agresivitě, je pravděpodobné, že větší nebezpečí vám hrozí od nezvládnutého jezevčíka, který je mylně považován za klidné plemeno. Jezevčík patří mezi lovecké psy, je tedy hůře zvládnutelný pro laika a bezpodmínečně potřebuje výcvik.

Jak je to s útočností jednotlivých plemen na člověka?
Statistiky veterinářů, vypovídající o četnosti pokousání, jsou následující…
   1. Kříženec
   2. Jezevčík
   3. Kokršpaněl
   4. Německý ovčák
   5. Rotvajler
   6. Dobrman
   7. Bullteriér
   8. Pitbull teriér
   9. Stafordšírský bullteriér
   10. Brazilská fila

Velký pes nemá v bytě co dělat
Dělit psy podle vzrůstu a vhodnosti pro život v bytě nebo v domku se zahradou je krátkozraké. Jsou plemena, která zahradu potřebují, a plemena, která se bez ní vesele obejdou, na velikosti přitom nezáleží. Spíše je vhodné hovořit o typu plemene, do bytu se více hodí tzv. společenská plemena. Samozřejmě ale největší díl nese péče. Pes, který celý život stráví smutně na zahradě a nikdo si ho ani nevšimne, jistě šťastný nebude, naopak pes, který žije se svým pánem v bytě a pán mu věnuje několikahodinové procházky, bude jistě šťastnější.

To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou
Bohužel, asi vás to překvapí, ale jdou. Blech je mnoho druhů, a skutečně jsou i blechy psí, stejně jako kočičí, lidské, slepičí, ale například i morové… Všechny druhy blech mohou napadnout i člověka. Nejrozšířenější blechou v Evropě je Blecha obecná.
Naopak roupy, tedy cizopasníci, kterým je často přisuzováno, že je člověk chytil od psa, se u psů vůbec nevyskytují.

V našem týdenním tématu Výchova psů v Čechách již vyšlo:
Článek: Máte doma nevychovaného psa?
Příběh redaktorky Dany Svobodové: Poraďte, můj pes napadá jiné psy.

Připravujeme...
Ve středu tento týden se můžete těšit na anketu na téma pes ve městě.
Ve čtvrtek vyjdou vaše příběhy s radami veterinářů.
V pátek najdete v našem magazínu obsáhlý rozhovor s odborníky na výchovu psů a redakčním mopslíkem.

Bílý pes se špiní víc
To také není pravda, záleží na kvalitě (jemnosti) a typu srsti, ne na barvě. Hladkosrstí psi většinou mají se špínou menší problémy. Navíc je důležité mít na paměti, že častým koupáním v saponátech můžete svému psovi způsobit kožní potíže.

Výchova psa
O výchově psa koluje více mýtů. Dozvíte se například, že „pes s plandavýma ušima je hodný,“ že „pitbull nebo staffík je nebezpečný,“ že „jezevčík je tvrdohlavý a kouše,“ že „chrti jsou hloupí…“ Podobných zaručených pravd je snad stovka. Všechny jsou většinou bláboly, zakládající se na výchovných chybách nebo špatných informacích.
Každé plemeno má svou specifickou povahu, která je více či méně vhodná k různým aktivitám, které chcete se psem provádět. Rozhodně je špatné, vybírat si psa jen podle vzhledu. Největší problémy vznikají u nezvládnutých psů.
Psa si samozřejmě můžete nechat vychovat, ale ani pak vás nemusí poslouchat, pokud ve vás nepocítí dostatečnou autoritu. Je nutné mít vždy na paměti, že pes je zvíře smečkové a potřebuje vedení. Pes zkrátka musí být vždy v hierarchii vaší domácí smečky zařazen až pod člověkem.

Myslíte, že se staráte o svého psa dobře?
Víte, že dobrou péčí můžete psovi prodloužit život i o deset let?
Udělejte si náš test
ZDE!

Voříšek je nejlepší pes na světě
Ve voříškovi (kříženci) můžete najít úžasného společníka. Jedná se většinou o psy dlouhověké, protože nesprávným šlechtěním čistokrevných plemen dochází k degeneracím, které mohou vést k zdravotním potížím. Problém je ale ten, že u voříška nemusíte vždy znát všechny rasy psů, které se v něm nakřížily, a i když je znáte, nevíte, kolik si z které vezme povahových rysů.
Charakter voříška je zkrátka podobně nejistý jako charakter psa z útulku, u kterého zase nevíte, co špatného jej v životě potkalo a na jaký podnět zareaguje nepřiměřeně. U voříška tedy můžete snadno udělat chybu při výchově jen z pouhé neznalosti jeho původu.

TOP 10 nejpopulárnějších psích plemen…

   1. Německý ovčák
   2. Jorkšírský teriér
   3. Labradorský retrívr
   4. Maltézský psík
   5. Knírač
   6. Bígl
   7. Argentinská doga
   8. Německý boxer
   9. Zlatý retrívr
   10. Jezevčík

Více viz náš článek: Tohle jsou nejoblíbenější psí plemena.

Máte doma psa? Jakým způsobem jste postupovali při jeho výběru? Pořídila byste si voříška? A psa z útulku?

   
24.02.2009 - Dům a byt - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [123] Anime Otaku [*]

  shb: Pudlíci jsou fajn, strejda jednoho má a je to zvíře k nezaplacení, ale nesnáší vodu, tak trošku smrdí, protože ho nechtěj stresovat, když je chudák už slepej...

  superkarma: 0 25.02.2009, 13:29:39
 2. avatar
  [122] shb [*]

  Kareta, Ťapina: na volno lze mít jakéhokoliv psa, a kdekoliv- pokud-li je schopen přiběhnout na zavolání a vykašlat se na to co by momentílně chtěl on...a to je už vždy na tom jaký je páníček..my např, nemáme cvičeného- jen normálně naším cvičením, a musím ho znát tak, že přesně vím co chce vždy udělat- prostě musím být o krok napřed- obecně bych řekla, že nejlepší metoda je cukr a bič, to funguje fakt dobře :o)

  Dimsy: ti pudlíci byli dost populární někdy v osmdesátejch- obzvlášť trpasličí...ale můžu říct, že se poslední dobou dostávají dost do obliby- hlavně zase naopak velcí- jednak jsou dost chytří a hodí se na canisterapii- a mně jsou navíc sympatiční tím jsk jsou vodní- jako labradoři :o)

  superkarma: 0 25.02.2009, 10:07:44
 3. avatar
  [121] kareta [*]

  Anime Otaku: malej pes na volno chodí provokovat ty velké na vodítku a s košíkem, občas zákeřně rafne do nohy.....

  superkarma: 0 24.02.2009, 17:00:16
 4. avatar
  [120] Ťapina [*]

  Anime Otaku: Proč musí majitelé psů, kteří se v případě nebezpečí dají sebrat a strčit do kapsy, vodit tyto na vodítku? Protože je nemají vychované, aby na zavolání přišli

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:52:28
 5. avatar
  [119] kareta [*]

  myše: ale jo, jen se těším, až dospěje, máz ze zahrady tankodrom s jámama!!

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:35:42
 6. [118] Anime Otaku [*]

  K tomu volnému pobíhání psů... Přijde mi že poslední dobou jsou bez vodítka a majitele jen ti velcí a strašidelní psi (i když hodní), kvůli tomu musí lidi, kteří mají malinký pejsky, který můžou maximálně potrhat nohavice, vodit na vodítku (Myslím hlavně jorkšíry a čivavy, ty mají tlamu zhruba tak velkou, že by do ní nenacpali ani kotník ). Když na mě začne štěkat a skákat jorkšír, nebo jezevčík, tak sem v pohodě, stačí ho okřiknout a zmiznou, ale taková doga...
  S dogou sem měla jeden nepříjemný incident. Majitelé ji pozdě večer neměli na vodítku a já se jí ve tmě lekla a ona zareagovala tak, že mi skočila po krku, no měla jsem štěstí a odnesla to jen taška. A to byli asi tak dva metry od nás.
  Vím, že pes reagoval na můj strach, začala jsem couvat a vykřikla jsem, ale takhle velký pes v sídlišti večer bez vodítka, fujky.
  Naštěstí se její majitelé poučili a bez vodítka jsem jí už neviděla.

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:30:46
 7. avatar
  [117] myše [*]

  jojo ale jsou bezva,vid? Ja ho znova nekupovala, protože jsou moc velký a těžký... Když byla Čiki nemocná, neunesla jsem ji sama k veterináři ani nezvedla na stůl (65kg). Choďanda je naprostý opak ale naprostý ale vůbec to není špatné

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:30:23
 8. avatar
  [116] kareta [*]

  myše: jasně že nad ním přemýšlím, oni potvory cítí, kdy jsou "online"- a SAO je prý vyšlechtěn z tibetské dogy- bezva, vyrovnaný, tvrdohlavý, svéhlavý

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:22:12
 9. avatar
  [115] myše [*]

  kareta:já měla labradorku - učenlivá 100%, pak tibetskou dogu - učenlivá 5%, ted choďandu - učenlivá 100% ale jak z divokých vajec - akční. Pubertu jsme přežili s vypětím všech sil a už se začíná uklidňovat - poslouchá hezky. SAO bych typla něco jako tib.dogu - tvrdohlavý a svéhlavný, ne? vím vím... ale Čikita byla bezvadný vyrovnaný pes. Jenom si dělala co chtěla
  RTW znám i NO taky z okolí, ale musíš je fakt cvičit, pokud získají nad tebou navrch, jsou i nebezpeční. Kříženci těchto dvou plemen nemají dobrou pověst, opravdu. Ale všechno je stejně o pánečkovi - co ze psa dokáže udělat.
  nevím,když jsem vybírala psa - vždycky podle vlastností co se k nám hodí a co dokážeme zvládnout (i časově)
  Venčení na stopovačce nesnáším... je to hrozný opruz pořád vymotávat z křoví. taky jsme si tím prošli... nepřemýšlela jsi o elektrickém obojku?

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:18:13
 10. avatar
  [114] kareta [*]

  myše: NO jsem měla a fakt mi připadali učenliví, RTW se taky na cvičáku vyskytovaly běžně, já to srovnávala s naším SAO, ten se cvičí příšerně. Do roka super, pak cvak a vesele všechno zapomněl, hlavně přivolání. A tak jsme tam kde jsme byli a venčíme na stopovačce A jedeme všechno znova

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:05:08
 11. avatar
  [113] myše [*]

  choďáci jsou bezvadný - ale na obrany asi moc ne. Spíš agility a tak... učenliví, veselí... prostě bezva - mám roční čubinku...
  Danka: opravdu dávej pozor a nezanedbej výchovu už od mládí. Nepřipadá mi to jako ideální kombinace - opravdu musíte cvičit, cvičit a cvičit. a potlačit každý náznak agresivity...
  Kareta: nejsem si moc jistá že se cvičí samy - s vlčákem to není jednoduché, RTW je milý ale ostrý a jestli si kříženec vzal z obou ras to horší, nebudou to mít lehké. První rok se opravdu NESMÍ nic zanedbat.

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:01:20
 12. avatar
  [112] Dimsy [*]

  Kassy: Taky bych ho, zmetka, nejradši přerazila. Kam chodil nevím. K pobavení celého sídliště jsem lítala ulicema a sháněla ho. Nikde nebyl, nikdo ho neviděl. Tak co mi zbývalo, než jít domů a čekat, až se vrátí. Ještě musím upřesnit, že ulicemi jsem ho vodila na vodítku, pouštěla jsem ho až na "psí" louce, aby se proběhl.

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:00:40
 13. avatar
  [111] kareta [*]

  Danka: tyhle rasy se cvičí samy, služební plemena jsou fajn

  superkarma: 0 24.02.2009, 15:57:29
 14. [110] Danka [*]

  Tak minulý pátek 17-letý syn donesl domů takové šestitýdenní zlatíčko, které plantalo nožičkama a teď po pár dnech je z andílka ďábel. Roste přímo před očima. V den, kdy dovršilo naše mimino 7 týdnů, vyskočilo poprvé na gauč. Jsou to 2 roky, co jsme byli bez psa (kříženec jezevčíka) a teď jsme si pořídili zase křížence, ale kapánek většího - 75 % NO a 15 % rotvík. Myslím, že se máme na co těšit. Bez cvičáku to nepůjde, to je nám jasné.

  superkarma: 0 24.02.2009, 15:52:16
 15. avatar
  [109] Lukáš Čejka [*]

  kareta: Z_U_Z_U: dik za info a linky

  superkarma: 0 24.02.2009, 15:31:57
 16. avatar
  [108] Lukáš Čejka [*]

  kareta: nj nevypadaj zrovna jako inteligenti, tak mas asi pravdu

  superkarma: 0 24.02.2009, 15:29:48
 17. avatar
  [107] Z_U_Z_U [*]

  kareta: kamarádka má s choďákem obrany, jsou fajn. Sousedův kavkazák toho taky moc nesežere, ale u nich argument s prachama zabral.
  lukas.cejka: středoasijský pastevecký pes a kavkazák

  superkarma: 0 24.02.2009, 15:27:56
 18. avatar
  [106] kareta [*]

  lukas.cejka:http://www.sao.tym.cz/galerie/
  http://sejtanovasmecka.wbs.cz/Bront.jpg
  molosoidní pastevecká primitivní plemena

  superkarma: 0 24.02.2009, 15:25:36
 19. avatar
  [105] OlgaMarie [*]

  Nyotaimori: Jak se k tobě mají přívětivě psi, svědčí o tom, že jsi hodný člověk. Oni to vycítí. Kdybys byla zlá mrcha, cenili by zuby, vrčeli by a už z dálky by měli naježenou srst. s tím nic neuděláš, bylo ti to zhůry dáno.

  superkarma: 0 24.02.2009, 15:13:11
 20. avatar
  [104] Solei [*]

  Když si uvědomím, že jsem coby začátečník měla ročního boxera z útulku (sestra ho chtěla, ale na mně zůstalo postarat se) tak se zpětně děsím co to rodiče napadlo aby jí to prošlo.
  Samozřejmě, že jsme se porvali i šitíčko se vyskytlo, ale povedlo se z něj udělat tak úžasného psa, že se sama divím.¨
  Ale už dost té samochvály

  superkarma: 0 24.02.2009, 15:06:35
 21. avatar
  [103] Lukáš Čejka [*]

  co je to SAO, KAO ?

  superkarma: 0 24.02.2009, 15:05:42
 22. avatar
  [102] kareta [*]

  Z_U_Z_U: zabral až nepravdivý argument!? Já jsem třeba překvapená, jak málo toho SAO sežere. Ale svéráz to je Choďák je takovej voříšek, poslechne, ale moc toho nenabrání Nebo jo?

  superkarma: 0 24.02.2009, 14:41:50
 23. avatar
  [101] Z_U_Z_U [*]

  kareta: jo, protože jsou to přeci takoví medvídci dobrosrdeční a pes ji ohlídá. Ježily se mi vlasy hrůzou. Argumenty že je to pes svéráz nezabraly, až když jsem vylíčila, že ho určitě z důchodu neukrmí, nechali se ukecat, vnutila jsem jim dospělého vycvičeného choďáka, kterého se zbavoval jinej známej, protože se rozváděl. Pes byl po nějakém úrazu nohy a moc toho nenalítal, navíc socializovanej a poslušnej, takže je šance, že babičku poslechne a bude jim to klapat.

  superkarma: 0 24.02.2009, 14:33:46
 24. avatar
  [100] kareta [*]

  Z_U_Z_U: on někdo chtěl SAO nebo KAO pro babičku?

  superkarma: 0 24.02.2009, 14:24:35
 25. avatar
  [99] Z_U_Z_U [*]

  Já vidím jako daleko větší problém než "bojová plemena" módnost. Už tisíckrát jsem vymlouvala lidem z okolí pořízení jack russela, nebo border kolie, lidi odmítají pochopit, že tihle pesani mají šílené množství energie, u lidí kteří počítají s tím, že psa vezmou na roh baráku vyčůrat pak, světe div se, demoloval a ničil, protože mu chybělo vyžití. Pořízení krásného medvídka v podobě SAO, nebo KAO pro vetchou babičku, aby ji ohlídal jsem naštěstí zvládla rozmluvit, zabránit rodinné krizi u kamarádky, která si i přes všechny mé argumenty pořídila huskouna, i když má manžela vášnivého chovatele drůbeže a tchyně u nich v baráku je kočkařka , se mi nepodařilo Lidi by měli popřemýšlet i nad takovými věcmi, jestli budou moct danému plemenu dopřát dostatek pohybu, jestli je vhodné k dětem, případně ke kočkám a domácímu zvířectvu, jestli jsou schopni zvládnout jeho výchovu. Nejen nad tím, jestli jim bude ladit ke gauči a jak budou sousedi závidět

  superkarma: 0 24.02.2009, 14:21:55
 26. [98] Bébina [*]

  Kassy: U rodicu v panelaku taky a ani se ona dama neobtezuje otevrit vorechovi domovni dvere, jen ty od bytu. A kdyz nikdo zrovna nejde ven, pocura se pes na schody. A pak vam jeste ona dama bude bezostysne do tvare tvrdit, ze psa samotneho ven nepousti.

  superkarma: 0 24.02.2009, 14:19:47
 27. avatar
  [97] paníliška [*]

  Mám voříška z útulku.

  superkarma: 0 24.02.2009, 14:06:00

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [96] Kassy [*]

  Bébina: Vidíš, to mě nikdy nenapadlo. Asi proto, že obvykle moc dobře vím, že ten pes není bezprizorní.
  Ťapina: Tak to je ale něco jiného, než když baba u nás na sídlišti takhle "venčí" své psy už patnáct let.

  superkarma: 0 24.02.2009, 14:05:02
 2. avatar
  [95] Ťapina [*]

  Kassy: Byly doby, kdy jsem taky párkrát měla psa venku a sama jsem ho vyhlížela z okna. Když jsme si vzali našeho puberťáka z útulku, tak byl přehnaně samostatný, utíkal a nebál se, že se ztratí. Nepomáhalo nic, než jít domů, počkat, až přijde před barák, zjistí, že se sám dovnitř nedostane a nechá se odlapit. A vím, že by to tak nemělo být, ale mohla jsem ho držet na vodítku a držela bych ho na vodítku dodnes, nebo s ním ty nervy absolvovat a naučit ho, že zdrhání se nevyplácí. Puberťákovi bude letos deset a posledních 7 let si mě při procházkách sám hlídá, přijde na první zavolání a neodbíhá z dohledu. To za to stojí. Někde se to holt mladí psi naučit musí.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:51:29
 3. [94] Bébina [*]

  Kassy: A ze jsi jako spravny pejskar nezajistila, aby se bezprizorni pes dostal do utulku .

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:50:58
 4. avatar
  [93] valesovavera [*]

  Ještě jsem se chtěla zeptat jestli by jste někdo neuměl poradit.Jak odnaučit našeho jezevčíka občurávat rohy od křesla začal to dělat teprve krátce.Děkuji za radu.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:48:21
 5. avatar
  [92] Kassy [*]

  Dimsy: Tak majitele jako jsi ty bych vždycky nejradši přerazila. Kolikrát se mi stalo, že se za naším psem pustil nějaký cizí a majitel nikde v dohledu. A pak člověk zjistí, že páneček si vyhlíží z okna přízemního bytu nebo kafrá na lavičce před vchodem se sousedkou a pes si běhá sám po celém sídlišti.
  On může klidně být i "hodný" a bez nepřátelských úmyslů, ale ono není moc příjemné ani to, když se takový pes celou procházku táhne za tebou a tvého psa se pořád snaží očuchávat nebo svádět ke hře. Jednu dobu se u nás po sídlišti prakticky bez dozoru potulovala obrovská doga, kterou tímhle způsobem "venčil" šestiletý kluk menší než ona. To bylo dost nepříjemné.
  Prostě pes by měl mimo oplocený soukromý pozemek být pod stálým dohledem zodpovědného člověka. Je celkem jedno, jestli je na vodítku nebo na volno, ale ten člověk musí nad ním mít kontrolu. Pokud mu ji nic jiného než vodítko nezajistí, pak ať je na vodítku. Poslechne-li pes na slovo, ať si je klidně na volno.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:44:31
 6. [91] Lyoness [*]

  Ja ji poustim taky na volno... je mala a posloucha jako hodinky. Bydlime na klidnem sidlisti, ale kdyz mame potkat jineho cloveka s psem nebo detma, tak si ji privolam a dam na voditko. Nikdy nevis, co ti druzi udelaji...
  Co me vytaci, je, kdyz vidim majitele nejakeho obr psa venciciho jej na volno bez nahubku, krafajiciho s kamosi, o psa se nestarajic...A pes se k nam zene... Kdyz zacnu jecet, tak bohorovne prohlasi, ze nam neublizi... Mno, muze to byt sebepratelstejsi labrous, staci, aby ji tlapou z zapalu laskyplneho hrani placnul do zad a je po ni...

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:37:55
 7. avatar
  [90] Ťapina [*]

  kareta: No jo, a jít ve městě 200 metrů po tmě je o strach. Jenže tohle může mít zafixované tak možná někdo, kdo ve městě nebydlí, jinak by se mi pes proběhl jednou za týden a já bych ze strachu nevyšla Košíky u malých plemen jsou problematické, buď si je dokážou sundat, nebo omezujou dýchání při běhu, a nevymyslíš nic mezi tím.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:37:45
 8. avatar
  [89] kareta [*]

  Bébina: Máme pubertu skoro za sebou, uvidíme- s košíkem bych to zas chtěla zkusit. Nemáme perfektní přivolání a taky u nás jezdí koně. Pes na ně doteď reagovat blbě, tak to moc nevidím. Ten obojek zkusím.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:31:43
 9. [88] Bébina [*]

  kareta: Kamaradka bere navolno i stredoasiata a pred tim kanarskou dogu. Pravda, na konske vyjizdce potkavame spis srnky, nez lidi, ale ma elektricky obojek a kdyz se nekde objevi zver nebo lidi, cela smecka 3 psu se privola, zaveli se misto a ceka se nez zver ci lidi prejdou/prebehnou. Je to bez problemu, cela smecka ceka a nejde ani k cloveku ani k psu, pokud se rozbehne za zveri a nereaguje na prvni odvolani, dostane ranu od obojku. Tihle psi na volno nikoho neobtezuji a problem maji spis ti lidi, kteri volaji za svym pejskem, ktery se vydal za smeckou a neni k odvolani.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:24:29
 10. avatar
  [87] polarna [*]

  Nejhorší je když si majitel "polidšťuje" psa. Téměř všechny problémy pak pramení z toho.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:24:21
 11. avatar
  [86] valesovavera [*]

  V první větě mě udělal počítač chybu a chtěla jsem napsat, že my jsme důchodci a máme krátkosrstého jezevčíka.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:15:41
 12. avatar
  [85] kareta [*]

  átéčko: však jo Dělejte jak chcete, já mám zafixováno, že pes je ve městě vždy na vodítku s náhubkem a pouštím jen mimo město a musím mít psa na dohled.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:14:00
 13. avatar
  [84] valesovavera [*]

  My jsurčitě by nikoho nepokousalme důchodci a máme doma hladkosrstého jezevčíka.Je velice hodný ,sice je pravda když někde na zahradě hrabe díru je lepší se k němu nepřibližovat,ale určitě by nikoho nepokousal.Spíš naopak někteří cizí pejsci s vrhnout na něho .Ale bývá někdy tvrdohlavý.Jinak je velice hodný a přítulný.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:12:38
 14. avatar
  [83] átéčko [*]

  kareta: Máme k tomu i místa určená, kde můžou běhat. Dnes mi policista hlídal před pekárnou Taru, aby nemusela sedět ve sněhu.... Byla puštěná. Neřekl ani slovo.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:08:13
 15. avatar
  [82] Aja [*]

  To je zase blábolivý článek
  Nejhorší jsou gaučáci

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:50:08
 16. avatar
  [81] Dimsy [*]

  A kde je pudl? Měli jsme pudla šestnáct let. Nikdy nikomu neublížil, děti miloval, se psy se nepral. Nebyl to pes hlídací, ale vítací. Když byl na vodítku, poslouchal jak hodinky. Bez vodítka věděl, že "ke mě" znamená zdrhni, "jdeme domů" - ztrať se aspoň na dvě hodiny. Po těch pár hodinách přišel, vzorně si sedl před barákem a čekal, až někdo půjde. Pak vyběhl k nám do patra, někdy se nechal milostivě vyvézt výtahem, zaškrábal na dveře a když jsem mu otevřela, tvářil se uraženě, že jsem ho nechala venku samotného. Pudlíci jsou milí, poslušní, chytří psíčci.

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:39:30
 17. avatar
  [80] SARI [*]

  Každej pes je jinej, tak jako každej člověk je jinej a na psí rase moc nezáleží. A není žádný pravidlo, že některý psi jsou zlý, protože je to bojový plemeno. Já takový jedno bojový mám naproti u sousedů - rotvajlera - a je to hodně milé stvoření, sice hodně velké, ale milé. Náš si s ním hraje a největší sranda je, když pod ním probíhá Prostě dívat se na ně jak si hrají a lítají, to je radost!!!!!!!!!!!

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:20:35
 18. avatar
  [79] wich [*]

  kareta: Taky pouštíme na volno psa jen když jsme na nějakém prostranství, kde nikdo není. I když je to taková bobina hodná, pustit ji ve vilové čtvrti nebo na sídlišti je neomalenost vůči lidem, kteří se psů bojí

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:18:19
 19. avatar
  [78] kareta [*]

  Ťapina: on si nikdo netroufne a to mi stačí. I ožralí jdou z cesty a vykřikují PES BASKERVILSKEJ Za ten klid mi to stojí. Teď jsem byla v Brně a měla jít 200m ve tmě k autu. Myslela jsem, že se strachy zblázním, hnusnej pocit.

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:07:52
 20. avatar
  [77] Ťapina [*]

  kareta: No to měla. Psa stejně k sebeobraně prakticky použít nemůžeš, leda jako zastaršovací prostřede. V tomhle jsou tady zákony na prd.

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:03:40
 21. avatar
  [76] Ťapina [*]

  mindulinka: My bydlíme na sídlišti, kde má psa skoro každý, v kteroukoliv denní dobu můžeme vyjít na louku a potkáme tam deset dalších psů na společné hry. Přesto nepamatuju, že by se tam někdy se psem semlel nějaký incident Když vidím děti, tak si volám psy k noze, protože nevím, co TY DĚTI můžou vymyslet

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:01:56
 22. avatar
  [75] kareta [*]

  Ťapina: já mám psa právě kvůli napadení cizími lidmi- tam by mi byl oříšek docela naprd Možná jsem si měla pořídit rovnou kvér

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:01:27
 23. [74] mindulinka [*]

  Tak mi bydlíme u lesa a louka a tam psa necháváme vyběhat. I když jde na volno - vždycky má náhubek. Jakmile vidíme osobu - hned ho dáváme na vodítko. Pořád je to pes a nevím, jestli mu nerupne v hlavě. Mně by taky bylo nepříjemný potkat cizího psa a majitel někde v dáli.

  superkarma: 0 24.02.2009, 11:58:57
 24. avatar
  [73] Ťapina [*]

  kareta: Tak to nevíš ani u člověka Zajímalo by mě, jestli je skutečně počet napadení lidí cizími psy vyšší, než počet napadení cizími lidmi. Tipuju, že ne a hrubo ne.

  superkarma: 0 24.02.2009, 11:56:10
 25. avatar
  [72] kareta [*]

  Ťapina: když jdu někam s dětma, nemám ráda jakéhokoliv psa navolno. Je to zvíře, nikdy nevíš, kdy mu rupne v bedně.

  superkarma: 0 24.02.2009, 11:50:48
 26. avatar
  [71] Ťapina [*]

  kareta: No jo, my, co jsme si pořídili normální psy, můžem

  superkarma: 0 24.02.2009, 11:45:54
 27. avatar
  [70] kareta [*]

  to jako venčíte psa navolno mezi lidma??? Bez košíku!? Wow, odvaha. To jsem si nedovolila ani se super vycvičeným NO.

  superkarma: 0 24.02.2009, 11:39:21
 28. avatar
  [68] átéčko [*]

  Nyotaimori: To nemá rád nikdo. Ještě když majitel volá, to je ještě štěně!!!
  Ale to bych si páníčkovi řekla o čisírnu.

  superkarma: 0 24.02.2009, 11:25:00
 29. [67] Lindaa [*]

  ToraToraTora: na jezevcíka v akci neplatí lidské pokyny, ale zkus na nej zavrcet jako velký hodne nastvaný pes a je klid

  superkarma: 0 24.02.2009, 11:19:03
 30. [66] mindulinka [*]

  ToraToraTora: Ťapina:

  superkarma: 0 24.02.2009, 11:16:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme