Může fungovat manželství, když máte s mužem docela odlišné priority? Čtenářka Namníra je důkazem toho, že to jde. Její povídání o pořádku navazuje na článek: Bordel na stole, rozkol v rodině (klikni).


Dobrý den myslím že článek není ani trošku vytržený z kontextu je to přesná a tvrdá realita. Myslim že každá z nás si prožívala v začátcích manželství něco podobného a souhlasím s názorem že je to přirozené když se sejdou dvě i přesto že milující osoby a začne to tak zvané soužití dvou hrdliček ale každé z jiného holubníku.

Nastěhovala jsem se po svatbě k rodičům mého manžela o jejichž domácnosti a pořádku v ní, jsem měla vždy pochybnosti. Z útulného bytečku mých rodičů a vždy perfektně naklizeném jsem začala obývat část rodinného domu mojí tchýnky která dům stavěla s manželem svépomocí a přitom se starala o 3 děti. Dvakrát denně jsem myla naši toaletu ani už nevím kolikrát denně jsem uklízela společnou verandu a při bydlení 8 osob to byla prostě nekonečná práce a hlavně nevděčná. Přesně jako ve vašem článku se u manžela doma stůl používal k odkládaní drobností a moje maminka měla stůl vždy načinčanej sloužící pouze k svátečním obědům. Myslim že jsem zažívala pocity bezradnosti a trvalo my to do té doby než jsme při dvou dětech začali rekonstruovat vlastní dům. Nastěhovali jsme se do nedodělaného a já sama nevěděla co dřív. Toaletu jsem začala mít jednou za den a po čase pouze podle potřeby na stůl jsem sama začala odkládat co bylo zrovna zapotřebí a dvakrát do týdne to nějak roztřídila a ubrusy které bylo potřeba stále nažehlovat vystřídali silonové které se dali položit na stůl hned z pračky. Boj s naší verandičkou jsme dávno vzdala a když se u nás v obýváku vytvořili první očouzené skvrny na stropě od krbu přistavila jsem dětem židličky, aby si mohli na stropě malovat ornamenty. Ted žijeme druhý měsíc na betonu jelikož po sedmi letech kdy už jsou děti odrostlé jsme se rozhodli obývací pokoj spojený s jídelním koutem zútulnit a vymalovat. Nejvíc mne mrzelo srdíčko na stropě které my tam prstem vykreslil můj manžel ale slíbil mi že až nám zase blafne krb tak mi ho tam namaluje zpátky.

Každý z nás máme v životě naprosto jiné priority mými se stali naše děti-než se zabývat nažehlováním ubrusů nebo utíráním prachu mezi desítkami serepetiček jsem volný čas trávila s dětmi venku a po různých akcích pro děti. Vůbec toho nelituju ba naopak je my trošku líto těch kteří propadají neustálému pocitu nepořádku a přicházejí tak o čas který mohou prožívat plnohodnotněji.

S pozdravem všem čtenářkám,
Namníra

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne dnes zní „Vztah k pořádku: Bordelář vs. puntičkář“

Jaký je váš vztah k pořádku, respektive nepořádku? Jste bordelář, nebo puntičkář?

Odpovídejte mi na tuto otázku e-mailem do redakční pošty (viz kontakt níže). Odpověď samozřejmě můžete okořenit nějakou pikantní historkou a vlastní zkušeností. Pokud chcete získat krásný dárek, rozepište se více, protože šanci na odměnu za příspěvek k dennímu tématu budou mít pouze ty z vás, jejichž příspěvek bude alespoň tak dlouhý, jako je tento odstavec. A co můžete získat? Oním krásným dárkem jsou teploučké zelené papučky (důchodky), rukavice-chňapka a modré tričko k seriálu Přešlapy.

Reklama