Rodina

„Hráme hru: Aha,“ píše čtenářka Mária

Další příspěvek k tématu dorazil až ze Slovenska. Zaslala nám ho pravidelná čtenářka magazínu paní Mária a popisuje v něm hru, kterou vymyslela pro malou dcerku. Pojmenovala ji: Aha.

Nevíte, jak zabavit dítě na dlouhé cestě? Nechte si poradit čtenářkou Máriou: Zahrajte si hru: Aha! Návod jak na to, najdete níže v Mariině příspěvku k dnešnímu tématu...


Chcem prispieť našou skúsenosťou, ako zabávame našu dcéru, s ktorou mesačne meriame cestu autom z Bratislavy do Žiliny. Dcéra má 3 roky a je dosť ťažké ju 2a pol hodiny udržať na diaľnici v autosedačke. Dlho sme hľadali spôsob , ako ju zamestnať.Nakoniec sme na to prišli. Hráme hru: Aha. Ja poviem: Aha, vidím strom. Dcérka odpovie: Aha vidím auto. Ja zas iné: Aha, vidím cestu, a vymyšľame si aj hodinu, dcérka musí rozmýšľať, čo vidí, aby niečo povedala. Do hry je zapojený aj ocko- šofér, ktorý tiež musí niečo povedať, čo vidí. je to veľmi zábavné, toľko sa nasmejeme z jej nápadov, čo vidí. napr. raz nám povedala: Aha, vidím auto, vlastne už ho nevidím, lebo ho ocinko predbehol. Aha, vidím to, čo vy nevidíte, aj vy to vidíte?
Keď sa už vyčerpá objekt predmetov , tak ideme na druhú hru. Každý musí zaspievať nejakú pesničku, ktorú pozná a hráme sa, že máme ako spevácka skupina vystúpenia.Po ukončení kazdej pesnicky zatlieskame. A musí rozmýšľať, lebo pozná veľa pesničiek a chce ich na vystúpení ( akože ) zaspievať. Na úplnom konci, keď už nikto nevie nič zaspievať, vyhlásime najlepšieho speváka, dlho rozmýšľame, ale vždy vyberieme ju, odmeníme ju cenou, jej obľúbenými gumovými medvedíkmi- cukríkmi. A ani sa nenazdáme a cesta tak rýchlo ubehne do Žiliny a my bez zástavok a prestávok prídeme rýchlejšie do Žiliny. Také hry sa hráme aj na prechádzke po meste, keď sa jej už nechce chodiť, zatiaľ nám to vždy zaberie.

Vaša čitateľka,
Mária

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 25. března 2011: Jak bavíte své děti?

Téma dne je i otázkou na kterou se tentokrát ptám...

 • Jak bavíte své děti?

Určitě se vám to již stalo, že vaše dítě vyžadovalo pozornost, ale nechtělo si hrát s obvyklými hračkami. A tak jste musela vymyslet nějakou hru, nebo jinou aktivitu, kterou jste maličké zabavila. Pište mi své zkušenosti s aktivitami pro děti, které pro ně vymýšlíte. Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu uvedenou níže. Jeden z příspěvků ocením krásným dárkem, totiž hru Scrabble - Junior. V předmětu mailu nezapomeňte uvést heslo. Chcete-li mít šanci na uveřejnění, zašlete svůj mail dnes 25. března nejpozději do 15.00 hodin. Délak vašeho příspěvku, ať je rovna minimálně délce tohoto odstavce.

scrabble

   
25.03.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] ramborka [*]

  chudinka tatínek Sml35 - jako myslím při hře Aha v autě, do které se musí zapojit Sml16, "Aha vidím chodce, aha už ho nevidím"

  superkarma: 0 26.03.2011, 21:13:56
 2. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml16Aha, vidím príspevokSml58

  superkarma: 0 25.03.2011, 13:59:32
 3. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Já miluji jízdu autem pokud na mne nikdo nemluví a mohu být uvězněna jen ve svých myšlenkách. Naštěstí děti už mohou hrát slovní hry a vystačí si samy.....zasahuji jen od určitých výrazů:)

  superkarma: 0 25.03.2011, 13:44:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme