Vztahy

Hřála jsem si hada na vlastních prsou

Ahoj moje milé holky,

 

dovolím si tak oslovit vás, tu spoustu holek, se kterými denně sdílím tento magazín.

Vy se tady virtuálně střílíte s Faunem či řešíte VyVolené, první je možná zábavné a v tom druhém vlastně vůbec nejde o skutečný život, ač to má být reality show – teda ta show to možná je.

 

Já se právě oklepala z jednoho ošklivého snu a teprve po tři čtvrtě roce jsem schopná o tom mluvit, možná právě proto to i sem píšu - aby se někdo nenapálil tak jako já.

 

Člověk by si řekl, že má v sedmatřiceti rozumu dost, ale kdepak! Nadšení vám zaslepí rozum a nevidíte, neslyšíte, i když určité signály vás varují - prostě na ně nedáte.

 

Před třemi lety jsem se s jednou známou dala dohromady a založily jsme cateringovou společnost. Já tolik toužila po něčem svém, že jsem si tohle svoje mimino doslova vydupala ze země, partner souhlasil, akorát s tou podmínkou, že prý mu sem tam z těch dobrot, co uvařím, taky něco přinesu ochutnat. :-)

 

Hezky jsme si s Kamilou (říkejme jí tak) rozdělily úlohy:  já shánění kšeftů a příprava jídel, ona rovněž shánění kšeftů a úprava interiérů. Když se rozjíždí firma, víte, jaké to je... spousta práce, hlavně s reklamou, a pak taky s dodržením všech různých předpisů.

 

Práce bylo až nad hlavu, to ale vůbec nevadilo - nejdřív jsme vařily tak různě po známých a v domácnostech, pak jsme si troufly i na menší podnikové oslavy. Vše jsme postavily na službách a nápaditosti.

 

Po dvou letech to nějak začalo skřípat - Kamila se začala vézt - já sehnala kšeff a ona se akorát přiživila s výzdobou interiérů, když jsem namítla, že je třeba neustále hledat nové zakázky, jen se na mne podívala "spadla jsi z višně" a odvětila, že má toho tolik, že na tohle jí nezbývá čas. Tenkrát naše debata v podstatě vyšuměla do prázdna, Kamila sem tam něco sehnala, ale po čase to opět šlo od desíti k pěti. Já jazyk na vestě, ona v pohodě u kadeřníka, v solárku. Na má upozornění nereagovala.

 

No a jednou se situace vyhrotila natolik, že jsme se musely rozejít - všimla jsem si totiž, že nám zakázky "řídnou", bylo mi to divné, copak nevyšlo ani to, co jsem domluvila osobně? Kuchyň byla vždy dohodnutá, zbývalo jen Kamile dohodnout výzdobu interiéru, kde se oslava konala. A já ji jednou zaslechla, jak s někým mluví po telefonu: "No, víte, tak na výzdobě jsme domluveni, a... mohu se vás zeptat, menu už máte dohodnuté? ... Já bych vám teda doporučila, víte, ona Líba teď není nějak v kondici, obrátit se raději na XY..."

 

Byla jsem jak opařená - tak ona nám, potažmo mně kazí kšefty, pomlouvá mne a přehrává zakázky konkurenci!

 

Udeřila jsem na ni a ona ani nezatloukala, jen si odfrkla, pohledem zkontrolovala své rudě nalakované nehty a prohodila: "A co sis myslela, že ti budu pořád příštipkařit? A že ty si budeš vyplácet víc?! Na to ti kašlu!" Práskla dveřmi a byla pryč.

 

Nevím, kde tuhle lež vzala, ale bylo jasné, že nějaký čas mi bylo krušno. Pomluvila mne u našich klientů tak dokonale, že jsem myslela, že skončím.

 

Nikdy, ale nikdy se nepouštějte do podnikání s někým, kdo je vám jen trochu blízký! Opravdu se s takovou osobou hůř vyráží dveře...

 

 

 

   
05.10.2005 - Láska a vztahy - autor: Tereza

Komentáře:

 1. avatar
  [20] Saturninka [*]

  Ááááááá to znám, docela čerstvě . Akorát že v tom nejní moje kamarádka, ale nejlepší kámoš mého . Momentálně sbíráme síly na znovuodražení ode dna a jdem do toho sami...

  superkarma: 0 05.10.2005, 14:14:35
 2. avatar
  [19] Maldová [*]

  Vidím že problém se zaměstnancem nemáme sami.Podnikáme s manželem ve výpočetní technice. Před pěti lety jsme zaměstnali našeho nejlepšího přítele. Vytáhli jsme ho z továrny do teplého hnízdečka. Pár let to šlo, ale před dvěma roky jsme se dozvěděli, že si otevřel svůj vlastní obchod. A to v době, kdy ještě pracoval u nás. Takže bych se klidně vsadila, že si zákazníky lovil i u nás. Skončilo to samozřejmě výpovědí. A dneska? Se škodolibostí můžu konstatovat, že to minulý měsíc zabalil Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Hlavu vzhůru.

  superkarma: 0 05.10.2005, 13:47:01
 3. avatar
  [18] Odemětobě [*]

  Ťapina: do podnikání je jeden málo a dva moc.Taky jsem rok učila dva lidi a oni mi teď konkurují,ukradli kontakty,www stránky,zboží ze skladu atd.Už nikdy více.

  superkarma: 0 05.10.2005, 13:37:23
 4. avatar
  [17] Ťapina [*]

  Taky mi všichni radí, ať jdu do podnikání s někým, že to půjde líp. Ale já se bojím právě něčeho takového. Co člověk, to názor, úplně se shodnout asi nejde, takže radši všechno oddřít sama, ale mít jistotu, že moje snažení nejde někam do pryč.

  superkarma: 0 05.10.2005, 13:02:20
 5. avatar
  [16] Ryta [*]

  Dáďula: přesně tak

  superkarma: 0 05.10.2005, 11:49:26
 6. avatar
  [15] Meander [*]

  Pomocnou ruku hledej vždy na konci vlastní paže. Pokud jde o prachy, nikomu neradno věřit.

  superkarma: 0 05.10.2005, 11:41:23
 7. avatar
  [14] arjev [*]

  Paní Libuše,já jsem dopadla podobně,s kamarádkou jsem sice nepodnikala, ale ta mě perfektně pomlouvala u zaměstnavatele,kde jsem chodila na brigádu.Pan Zaměstnavatel je chytrý člověk,zjistil si proč mě pomlouvá a ve firmě pracuji dále externě.Bohužel spolupracovníci se na mě dívají přes prsty, ale Zaměstnavatel potřebuje lidi, kterým to pálí a ne pomlouvačné. Podnikat s kamarádkou nebou známou, to je jako host do domu, čagan do ruky. Přeji Vám úspěšné podnikání a dobrý odhad darebáků.arjev

  superkarma: 0 05.10.2005, 11:23:29
 8. avatar
  [13] Aja [*]

  Nám se stalo něco podobného! "kolegyně" měla ještě jednu svoji firmu stejného ražení, a tak pomalu a jistě vytunelovala tu společnou...

  superkarma: 0 05.10.2005, 09:55:16
 9. avatar
  [12] Suzanne [*]

  Vše už bylo řečeno Přeju hodně štěstí

  superkarma: 0 05.10.2005, 09:33:15
 10. avatar
  [10] zn0uz4 [*]

  budu ted zakladat s.r.o., udelam to s tatou, protoze lepsi reseni neni (sam nechci,musel bych vklad splatit hned, a to jaksi nemam, tech 200kkc)... ale takovy nejaky horky zkusenosti taky mam za sebou :(

  superkarma: 0 05.10.2005, 08:50:37
 11. avatar
  [5] Amálie [*]

  Nikdy bych nešla do podnikání s nikým, ani známým, ani cizím Raději si vše dělam sama, na co nestačim, najímám odborníky a je to v pohodě

  Ale když už se tohle dotyčné stalo, souhlasim s názorem GALADRIEL

  superkarma: 0 05.10.2005, 07:47:50
 12. avatar
  [4] zonan [*]

  Galadriel

  superkarma: 0 05.10.2005, 06:53:32
 13. avatar
  [3] Dudlajlama [*]

  Myslim si, ze ono se ji to jednou vrati, ty se proste drz sveho a vydrz, vsak ono se casem ukaze, kdo je ten schopny a kdo se vezl. Pomluva sice dokaze ublizit, zivot ale nekonci a nejlepsi je ji totalne ignorovat a tvrde makat na znovuziskani duvery klientu. Pokud by se na neco vyptavali, nepomlouvat nazpatek ani se neobhajovat, jen se tajemne usmat a rici..."nojo, to vite"

  superkarma: 0 05.10.2005, 03:45:29
 14. avatar
  [2] Mici [*]

  Bohužel takového poznání člověk dojde až tehdy, dostane-li přes čumák
  Znamená to, že ses nakonec udržela nad vodou? Jestli jo, je to super

  superkarma: 0 05.10.2005, 00:28:25
 15. avatar
  [1] ad.astra [*]

  Naprosto souhlasím, chybami se člověk učí, teď už taky vím, že podnikat jen na vlastní triko

  superkarma: 0 05.10.2005, 00:18:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme