.

Hrady a zámky na podzim a v zimě

Cestování

Hrady a zámky na podzim a v zimě

Na konci října, to jest za pár dní, se oficiálně uzavřou brány většiny našich hradů a zámků. Ovšem i zde platí, že kdo hledá, tak najde – pěknou řádku otevřených památek po celý rok, případně aspoň v rámci výjimečných akcí.

Pojďme se podívat na některé z nich.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Nádherný zámek na jihu Čech má otevřeno po celý rok (samozřejmě s výjimkou tradičního zavíracího pondělí). Zimní prohlídková trasa má navíc bezbariérový přístup.

Hluboká, www.vyletiky.cz

Kontakt: www.zamek-hluboka.eu

Tip navíc:

Když už budete na zámku, nenechte si ujít nedalekou ZOO. V zimních měsících je otevřena do 16 hodin a bude se líbit vám i vašim dětem. Zaparkovat se dá přímo u vchodu. V areálu se nachází také příjemná restaurace.

Karlštejn

Kdo by neznal hrad Karlštejn. Také ten vítá své návštěvníky během zimních měsíců (netýká se to bohužel žádaného okruhu Kaple svatého Kříže), ovšem jen o víkendech.

Karlštejn, www.vyletiky.cz

Kontakt: www.hradkarlstejn.cz

Až budete stoupat vzhůru od nádraží či parkoviště, zastavte se zhruba v polovině cesty v malé cukrárně (po levé straně). Je to jedna z mála provozoven, jež tam byla již v devadesátých letech a patří srdečným manželům, kteří drží ceny pro našince.

Karlštejn

Tip navíc:

O pár kroků výše po pravé straně pak uvidíte Muzeum Betlémů. Děti budou u vytržení z pohyblivého Karlštejnského královského betlému, kde k Ježíškovi pochoduje za tónů Smetanovy symfonie Má vlast sám Karel IV.

Kontakt: www.muzeumbetlemu.cz

Přejít na stranu:

 
   
15.10.2014 - Doma - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

  1. [1] Hajerka [*]

    nejvíc se nám líbí Staré Hrady,vracíme se tam a nikdy nejsme zklamániSml16Sml16Sml16

    superkarma: 1 15.10.2014, 15:23:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme