Děkuji za příspěvek na dnešní téma, který nám poslala čtenářka s nickem Tana5 . Milovala půdy v dětství, jako většina z nás. Proto se vůbec nezlobí na své dcery, které si rády hrají a hraboší na půdě dnes, i když mají své pokojíčky plné hraček. Geny se prostě nezapřou.

Krásný sluníčkový den, milá redakce. Půda a poklady v ní je krásné téma. Podkrovní byty se mi vždy moc líbily, to trámoví, úžasný rozhled, prostě velmi zajímavé a neobyčejné bydlení. Ale dnes bych ráda psala o půdách plných pokladů.

Když se řekne půda, hned si vybavím své dětství, prázdniny u babičky.. babička s dědou měli velikou půdu nad celým domem a plnou pro nás děti vzácných pokladů, byly tam staré postele, které měly nějaké pružiny, úžasně se na nic skákalo, stará křesla s velkými obloukovými madly,..  našli jsme tam s bratrem i staré housle a dodnes si pamatuju tu bolest v obličeji, když jsem se pokoušela šmidlat a praskla struna a já dostala ránu.. taky jsme našli po dědovi fajfku a hráli s bratrem na dědu.. jé, to byl krásný čas.. půdy miluju.

Miluju staré věci, staré kameninové nádobí a kde se najdou? Ano, na půdě... Nebo u druhé babičky, kde jsme zas spali ještě s bratrancem a sestřenkou na seně na půdě, to už jsem se trošku bála, ale bylo to veliké dobrodružství.. Také velké dobrodružství bylo hledat koťata na té velikánské půdě plné sena a slámy, kočka byla velmi vynalézavá a vždy našla úžasné skrýše někde hluboko pod balíky slámy, ale nechtěli jsme, aby koťata kočka přivedla  až velká divoká a nerozmazelná a tak se prolézalo a hledalo, až se našlo..

U nás doma je podkrovní bydlení v horním patře,  půdičky máme dvě malé místnosti na kraji. Tu jednu milují mé dcery a ač mají své pokojíčky plné hraček, velice rády si chodí hrát na půdičku, kam dávám hračky, se kterými si už nehrají, vánoční ozdoby a další věci, které je mi líto vyhodit nebo se nepoužívají tak často.. vidím v nich kus sebe a ani se na ně nezlobím, když na půdě krámují, geny jsou geny :-))

Milá Dani, přeji vám klidnou službu plnou krásných příspěvků a moc děkuji za krásné téma, úplně hladí po dušičce.

Tina5

Děkuji, to je od vás moc milé. A děkuji všem čtenářkám i vám, milá Tano5, že mi posíláte tak pěkné příspěvky.

Ještě je chvilku čas na vydání dalšího příspěvku na dnešní téma, které zní: Půda.

Pokud k němu chcete něco napsat, učiňte tak co nejrychleji. Budu se těšit na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama