Bulvár

Hra pro děti učí ohleduplnosti, respektu a toleranci


Vadí? Nevadí! aneb Nejsme všichni stejní. Takový název nese společenská hra pro děti od 4 let. Hra záživnou formou učí vzájemné ohleduplnosti, respektu a toleranci. Autorkami jsou Taťána le Moigne a ilustrátorka Jana Fernandesová (Paichlová). Hra je v řadě už třetí v edici 4bambini, kde dosud vyšly hry Nešťourej se v nose! aneb Etiketa pro děti a Dávej bacha! aneb Bezpečný start do života. Knihu o lidské odlišnosti ve čtvrtek 14. 6., v pražském knihkupectví Kanzelsberger, pokřtily topmodelka Tereza Maxová a režisérka Alice Nellis. 
 
„Díky své práci jsem měla možnost poznat mnoho zemí, kultur a mentalit. V počátcích své kariéry jsem na vlastní kůži poznala, jak je těžké žít v cizí zemi, jejíž jazyk jsem neuměla. Poznala jsem, jaké to je začínat od nuly, jak nepříjemné jsou předsudky a proč je důležité zůstat sama sebou. Setkala jsem se s lidmi, kteří žili v hrozné bídě i ve velkém blahobytu. Jsem za to vděčná, protože dnes vím, že nezáleží na tom, odkud pocházíte, ale jací jste. Nemusíte být bohatí, abyste byli šťastní. Když znáte a ctíte své kořeny a tradice, víte, jak jsou důležité, a proto je respektujete i u jiných," uvádí mimo jiné na obalu hry Maxová, která je zakladatelkou Nadace Terezy Maxové, jež se již od roku 1997 věnuje pomoci dětem.

soutěž - krém: barograf

Naše třetí hra Vadí? Nevadí! byla pro mne dosud ze všech her tematicky nejobtížnější. Hru testovala řada rodičů, pedagogů i dětí a ve velké míře k jejímu obsahu přispěli i děti a odborní spolupracovníci spolupracující s Nadací Terezy Maxové. Snažili jsme se vyvarovat jednoznačným odpovědím tam, kde nebylo možné je dát, a zachovat tak prostor pro individuální postoj či názor rodičů nebo pedagogů. Zajisté se nám nepodařilo postihnout všechna témata, věříme však, že se nám podařilo přiblížit řadu situací, které jsou běžnou součástí života dětí ve školkách či školách, nebo naopak situací, se kterými se děti ještě nesetkaly, ale měly by na ně být připravené," dodává autorka knihy le Moigne.

Hra obsahuje 36 kartiček (podobných pexesu) a 6 hracích desek. Na každé kartičce je obrázek a otázka, na hracích deskách lze ke každé otázce podle čísla vyhledat odpověď. Hrát mohou 2, 3 nebo 6 hráčů a hráček. Rozdají si rovnoměrný počet kartiček i desek. Losují otázky, a kdo má desku s odpovědí, přiřadí ji k ní a přečte nahlas otázku i odpověď. Vyhrává ten či ta, kdo má všechny desky nejdříve naplněné. Otázky a odpovědi motivují k respektu vůči lidem s jakýmikoli odlišnostmi: ať již týkající se barvy pleti, náboženství, věku, psaní levou rukou, sociálního postavení, zdravotního postižení, vegetariánství, rodinných poměrů, nošení brýlí nebo rovnátek a podobně. Hru lze za 349 korun zakoupit především v knihkupectvích. Desetikoruna z každé zakoupené hry je příspěvkem na Nadaci Terezy Maxové.

Převzato z www.ta-gita.cz

   
22.06.2007 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Kassy [*]

  *obyčejné

  superkarma: 0 25.06.2007, 10:28:53
 2. avatar
  [4] Kassy [*]

  Není to náhodou oyčejné loto? Čekala jsem něco originálnějšího...

  superkarma: 0 25.06.2007, 10:27:44
 3. [3] gentiana [*]

  vyvarovat se koho, čeho, takže vyvarovat se jednoznačných odpovědí. Když si hrajou na novináře, by si neměli plantat vazby. A tři a půl sta bych za takovou blbost nedala. Ani toho půl sta.

  superkarma: 0 24.06.2007, 21:18:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme