lego

Jako rodiče často lpíme na tom, aby se naši potomci řádně připravovali do školy a dosahovali v rámci studia velmi dobrých výsledků. Stejně jako učení je ale pro jejich intelektuální rozvoj důležitý také čas strávený hrou. Jak už Jan Ámos Komenský věděl, představuje hra jednu z nejefektivnějších metod, prostřednictvím které si děti, ale i dospělí mohou osvojit řadu schopností a dovedností. 

lego

„Hry dětem kromě jiného pomáhají rozvíjet fantazii, kreativní, analytické, strategické a logické myšlení, předvídavost, krátkodobou i dlouhodobou paměť, umění se soustředit. Rodiče by proto svým potomkům v hraní neměli bránit a naopak jim k této činnosti každý den dopřát dostatek času i prostoru,“ nabádá psycholožka Zdeňka Sládečková. Pokud se navíc do hry dětí zapojí i rodiče, vytváří tak příjemné prostředí k budování a posilování vzájemných rodinných vztahů. Zkusit k těmto účelům mohou například nové LEGO Stolní hry, které byly koncipovány tak, aby pro děti představovaly nejen zábavu, ale zároveň je nenásilnou formou stimulovaly k tvořivému myšlení a dalším intelektuálním schopnostem.

lego

Nová kolekce deseti LEGO Stolních her tak odpovídá požadavkům moderních rodin a s úspěchem v sobě kombinuje zábavné a mysl stimulující prvky. Díky konceptu „Postav hru – Hraj si – Změň pravidla“ jsou navíc děti i dospělí do hracího procesu vztaženi již od počátku. Sami si staví herní plán a později si taktéž sami mohou tvořit nová pravidla hry. To dětem nabízí prostor pro vlastní fantazii a hledání nových řešení vedoucí k posilování kreativního myšlení, které je základem úspěchu při řešení každodenních problémů.

lego

Kromě principu „Postav hru – Hraji si – Změň pravidla“ nové LEGO Stolní hry přinášejí také deset zajímavých témat, díky kterým se děti i jejich rodiče mohou přenést např. do dobrodružného světa pirátů – Pirátský poklad, tajemného starověkého Egypta – Ramsesova pyramida, nebo do světa mytického Řecka – hra Minotaurus. Kolekce dále zahrnuje kouzelnický Magikus, představivost a tvořivost prověřující Představ si a postav, strategickou hru Vesmírná stanice, vzrušující a rychlý Závod 3000, zábavného Robo šampióna z prostředí továrny na výrobu robotů, příjemně strašidelnou hru Monster a odvahu vyžadujícího Lávového draka.

lego

lego

Stolní hry LEGO jsou k dostání v hračkářství v oddělení her v cenách od 259,- do 949 Kč. Určeny jsou podle typu pro děti ve věku 6–8 let. Více se můžete dozvědět a demo verze všech her vyzkoušet na www.hry.lego.cz.

lego

Reklama