Bulvár

Hra na tchoří železnici

Děkujeme za příspěvek od čtenářky s nickem Kuře o roztomilé hře, kterou vymyslel její syn. Jestlipak víte, kde jezdí Ohnivý tchoř?

Mám dvě děti, obě s bujnou fantazií, takže u nás nikdy nebyl problém s tím, že by se děti nudily. Vystačily si i s krabičkou a kamínkem (tedy domečkem a kamenným skřítkem). Hrají rádi pexeso, člobrdo i novější hry jako Ubongo nebo Carcassone. A venku cokoliv od schovky po vybíjenou.

Chci ale psát o hře, kterou si vymyslel můj pětiletý syn.

Nedávno ho náramně začali zajímat tchoři. Jak vypadají, jak žijí a tak. A začal si pro imaginární tchoře stavět domečky a hlavně tchoří železnici. Složité stavby z dřevěných kostek nám sice komplikovaly průchod bytem, ale  šlo to. Pak označil jedno neidentifikovatelné malé zvířátko z jakési sady za tchoře a tchoří svět ho ovládl.

Po pár dnech jsem opět odpovídala na „tchoří otázky“, až pak přišla ta klíčová: „Mami, jak vypadá ohnivý tchoř?“ Zarazila jsme se, vybájila si honem tchoře, kterému z vousků srší jiskřičky a má plaménky na ocásku a pak se zeptala, proč zrovna ohnivý tchoř, kde to vzal a odpověď mě dostala:

„No, jak večer poslouchám to CD, tak tam přece Old Shatterhand staví železnici PRO OHNIVÉHO TCHOŘE, ne?“

Neměla jsme tu sílu dítěti brát jeho iluzi, tak u nás stále ještě jezdí vlak s ohnivým tchořem. Ale pomalu s chystám na velkou vysvětlovací akci, protože  je potřeba dětem říkat pravdu.

Hezký den.

Kuře

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Zřejmě herec, který namluvil CD, měl nějakou vadu řeči...

   
20.04.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] jednapani [*]

  Tak tchoří železnice mě dostala Sml52

  Kdysi dávno, když jse ještě nechodila do školy, dávali v TV pořad Lovy na Korsice. Takže jsem potom lezla pořes kameny (křesla) a schovávla se v křoví (v koutě za skříní) a lovila. Koho? No přece korsice Sml16

  superkarma: 0 20.04.2010, 15:34:00
 2. avatar
  [5] pajda [*]

  Docela mi to připomíná když v Praze měli "Pikačovu ulici" - aspoň ji z reproduktorů městské doprvy ohlašovali...na cedulích byla celekm prozaicky Picasova.

  Ale jinak bych mohla Kuřeti tchoře ukázat in-natura - denně přemýšlí, jestli naše kachňata budou pro něj...

  superkarma: 0 20.04.2010, 14:55:40
 3. avatar
  [4] DanaD [*]

  chi to me pripomina porekadlo me mladsi sestry, ktere pouzivala kolem 4.roku vzdycky kdyz ji dosly argumenty.. nikdy jsme neprisli na to kde to vzala nebo proc to rika, vydrzelo ji t asi rok a pak se tak nejak vytretilo... bylo to  "Posledňáček ledňáček. pérovací panaček, až se péro vypere, hodíme ho do řeky" Sml80

  Dneska je sestre 37, ma  3 deti a je  docela normalni....

  superkarma: 0 20.04.2010, 13:35:28
 4. [3] dadma [*]

  Předškolní děti jsou kouzelné,je to krásné období, takové různé názvy a nebo průpovídky mají snad v každé rodině.Ohnivý tchoř je opravdu velmi vtipný.To víš tchoře zná, ale oře?

  superkarma: 0 20.04.2010, 13:22:26
 5. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml30 a o kolik území indiáni kvůli tomu tchoři přišliSml22Sml30

  superkarma: 0 20.04.2010, 13:20:24
 6. avatar
  [1] femme [*]

  super Sml52 Sml67

  superkarma: 0 20.04.2010, 13:12:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme