Jak to může dopadnout, když někdo dostane jako dárek divadelní představení, si můžete přečíst v dalším příspěvku. Napsala nám ho čtenářka setury.

To jsem se pobavila, milá setury, moc Vám děkuju za příspěvek i ukázky. A přeju Vám krásný den.


Hezký den milé ženy-in,

dnešní téma je úžasné a chci Vám vyprávět příhodu právě s divadlem spojenou. Mám ráda divadlo, komedie i vážnější kusy. Byla jsem v klubu věrného diváka a každý měsíc sledovala přehledy všech Pražských divadel. Líbí se mi malé scény např. Viola i větší divadla. Každé má své kouzlo. Proto i moje volba narozeninového dárku kamarádce byly mimo jiné vstupenky do divadla. Kamarádka přijala dáreček s nadšením a nabídla mi abych šla s ní, protože manžel na divadlo moc není. Domluvily jsme se a její narozeniny zorganizovaly jako super den s velkým D zakončený návštěvou divadla. Dopoledne jsme strávily v kadeřnictví, potom jsme se šly podívat po obchodech do centra a nechyběl slavnostní oběd ale nějak jsme to protáhly u vína a popíjeli až jsme koukly na hodinky a to už byl nejvyšší čas jít do divadla. Po cestě jsme se hodně nasmály a začala jsem mít pocit že návštěva divadla teď není dobrý nápad. Došly jsme naštěstí včas a představení začalo.

Co vám budu povídat, trapas na sebe nedal dlouho čekat. Alkohol na nás v tom teple divadla začal pěkně působit. Všemu jsme se smály jak nevázané, bonbony létaly vzduchem a nebyly jsme k zastavení. Konečně byla přestávka, trochu jsme se osvěžily ale nestihly jsme se včas vrátit na další dějství a po tmě jsme tápaly přes diváky k našim sedadlům. Měla jsem nepohodlné boty, v kterých jsem klopýtala a cesta uličkou se zdála nekonečná. Už jsem se chtěla usadit, když vidím kamarádku jak podivně balancuje a málem se skutálela k jevišti. Postaraly jsme se o zpestření a v tu chvíli jsme jistě nevypadaly jako jinak věrné a důstojné návštěvnice divadel a jeho skalní fanynky. V mrákotách proběhlo další dějství a s ohromným smíchem a celé rozšajnované jsme vystřelily z divadla ven. Zhodnotily jsme představení jako „profesionálky“ a šly domů.

Po několika dnech jsme se potkaly a povyprávěly o tom co si která z toho dne pamatuje a řeknu Vám, že to vypadalo že jsme byla každá někde jinde. Vzpomínky roztříštěné, nemělo to hlavu ani patu, prostě hrůza. Ale nakonec i taková může být oslava narozenin, i když příště při ní divadlo raději vynecháme. Ještě se chci zmínit o ochotnickém divadle, které má své kouzlo a lidé se mu věnují s velkým nadšením. Moje babička i dědeček v takovém divadle hráli a každé představení bylo malým svátkem. Chápu napětí všech aktérů a péči i snahu aby se vše podařilo. V následujících scénkách se se mnou podívejte jak vidí ochotnické divadlo filmoví tvůrci, přeji všem hezkou zábavu.

setury

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Co vy a divadlo?

  • Máte rády divadlo?
  • Chodíte do divadla?
  • Jak často?
  • Co máte nejradši - komedie, drama...?
  • Máte rády alternativní divadlo?
  • Na čem jste byla naposledy v divadle?
  • Co byste doporučila našim čtenářkám?
  • A co si myslíte o ochotnickém divadle?

Napište, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek, balíček vlasové kosmetiky RYOR. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz. Heslo je DIVADLO. Předem děkuju!

ryor

Reklama