Takových stížností budemem mít dnes asi více. Psí exkrementy na chodnících, trávnících, prostě všude. Tanec mezi hovínky štve většinu z nás a přitom je to věc, která se dá snadno řešit. Jenomže jsme opět u toho. U lidské lhostejnosti a lenosti.

Milá redakce, nevím zda  rozvířím poklidnou hladinu  na „Ženě-in cz.“ .Zcela zajistě  mi  vadí „hovní louky“  alias, zelené trávníky naších  předzahrádek, které jsou plné psích exkrementů. Nevím, kdo může  být  štastný z  toho, že jeho pejsek  si udělá svou potřebu  na  naší  společnou předzahrádku.?

Cestu k naším domovům, autům- lemuji „ hovní louky“. !!!Nejsou  to  zelené trávníky, nejsou  to  předzahrádky plné kytek a okrasných dřevin, ale  pověstné.........   louky, plné psích  exkrementů. Zvláště nepříjemná je  situace v  podzimních měsících, když  si památku  v podobě biostravy z cizího hafana donesete na podpatku domů.

V Rakousku  mají téměř všude kamerové systémy.  Když se VÁŠ pes „vykandí“ na trávník,  nebo v prostoru veřejné zeleně, za  měsíc vám přijde do schránky 150 eurová  pokuta. Porušování zákona o  veřejném prostranství.
Podobně  to je i v  Raichu.....  tedy  v Německu. O Švýcarsku ani nemluvím. Protože tato země je pověstná nejen svou přesností, ale  hlavně čistotou. Je zvláštní, že v těchto zemích se majitelé psů chovají zcela jinak než u nás. Proč, to tedy  nevím. 

Včera jsem   dostala  do  schránky časopis  Prahy 13. V jednom  dotazů se čtenářka Prahy 13  ptá  „ Kam se poděly pověstné pytlíky na psí exkrementy?“ ODPOVĚĎ.. „radnice vyčerpala  prostředky na nákup  pytlíku pro psí exkrementy a  další peníze na  nové pytlíky  městská část P13  nemá.

Na závěr.  Na  vesnici u  domku  jsem  měla 2 psy a  kotec pro ně  jsem čistila každý den. V  životě  by mě nenapadlo, abych své pejsky  chodila  „venčíkovat“ k  sousedovic  vratům, nebo na sousedovic  volný pozemek.

Hezký den

Tana M

Myslím, že v zemích, které jste jmenovala, by kamerový systém ani mít nemuseli. Tam se lidé chovají disciplinovaně. Tady si to vůbec nedokážu představit.

A k těm pytlíkům. Někdy je vanadlové jen tak pro zábavu vytrhají a pohodí po zemi. Ale i tak by s tím majitel psa měl počítat a mít něco na hovínka z domova.

Co štve vás, milé ženy-in? Trápí vás něco jiného? Co vás ve vašem okolí dokáže rozčílit? Co vám znepříjemňuje žití? Napište nám, postěžujte si. Dnes jsme vaší vrbou na adrese: redakce@zena-in

Reklama