Houbařská sezona je v plném proudu. Sběrači a milovníci hub se radují a vyrážejí do lesů za vidinou plných košíků a velké zásoby na zimu. Úspěšnost se liší podle krajiny, ve které na houby vyrážíte, podle štěstí a znalosti tajných houbařských místeček.

Důležitá je samozřejmě znalost jedlých, nejedlých a jedovatých hub. Kdo houby nezná, musí sebou do lesa vzít někoho, kdo poradí. Když tedy víte jaké houby sbírat a navíc jste měli štěstí a přinesli si plné koše hub, musíte řešit co s nimi.

houby

Z čerstvých hub většina lidí neodolá smaženici, která povýší obyčejná míchaná vajíčka na něco dokonalého a neodolatelného. Když začnou hříbky, dusící se na másle, vonět po kuchyni, sbíhají se všem sliny.

Houbové přebytky pak můžeme zpracovat různými způsoby. Část hub usušíme, část uložíme v mrazáku a pevné, zdravé houby můžeme naložit do sklenic.

Jak správně zamrazit houby?

Když do mrazáku uložíte čerstvé houby, pouze očištěné a nakrájené na kousky, zmrazíte v nich také mykotoxiny, které rozhodně neprospívají lidskému zdraví. Po rozmražení a následné tepelné úpravě v houbách zůstanou a vy je pěkně zkonzumujete. Nemusí vám být zrovna špatně, ale takto upravenými houbami trpí slinivka.

Proto je vhodnější houby očistit, pokrájet na pokud možno stejnoměrné kousky a lehce tepelně zpracovat. Stačí jen na dno hrnce nalít trochu vody, nechat jí zavřít, pět minut houby v této vodě povařit, scedit, nechat vychladnout, uložit do krabičky a zamrazit. Kromě toho, že máte houby zdravě uchované, tak zaberou v mrazáku mnohem méně místa.

Sušené houby - dokonalé aroma

Část hub, především ty bílé, je vhodnější usušit. Mnohem více se rozvine jejich vůně. Houby nakrájíme na plátky silné asi 3 mm a sušíme na vzduchu, na sítích. Občas je prohrábneme, aby se usušily rovnoměrně. Dobře usušené houby se musí lámat. Skladujeme je v uzavřené sklenici, aby nenatahovaly vzdušnou vlhkost.

Kousek lesa ve sklenici

Nakládané houby nemá rád každý. Mají svou specifickou chuť a nehodí se úplně do všech houbových jídel, které vás napadnou. Jsou však dokonalou pochoutkou třeba k obloženému talíři.
K nakládání se hodí houby zdravé, tvrdé, bez červíků a plísně. Doporučujeme naložit je do octového nálevu.

1

Partnerem rubriky je značka Maggi a stránky www.maggi.cz, kde najdete mnoho zajímavých receptů. Chceme vám doporučit i facebookové stránky značky, kde se stále něco děje a každý den zde najdete zajímavé tipy a inspiraci – můžete se stát členem https://www.facebook.com/MaggiCZSK
Reklama