Bulvár

Hospůdka U Prečanů a jezevčík ze Šance.


Já jsem si vzpomněla na jeden moc krásný zážitek, který se určitě opakovat nebude. V rodinném domě v maličké vesnici na Hané udělali hospůdku, kde se podávala i teplá jídla, pořádaly se hostiny. Jmenovala se U Prečanů. Byl to rodinný podnik. Kolemjdoucí a kolemjedoucí si museli všimnout hezkého firemního štítu. Vařili excelentně a s láskou. Zlatým hřebem byl ale starý pán se svým jezevčíkem. Návštěvníkům spolu předvedli číslo, za které by se nemuseli stydět ani v cirkuse, však se prý dostali až do televize, do pořadu Šance. Jezevčík Beníček nosil pánovi boty, počítal, cvičil a bylo vidět, že je na své umění pyšný. Však jeho páník taky jenom zářil a pro Beníka by i do ohně skočil, měli se rádi. No, a na co ráda vzpomínám a čeho si nejvíc vážím? Když jsme tam byli poprvé, ještě jako hosté pro personál neznámí, zatáhla se obloha a venku se dalo do hustého deště. Co deště - byla to průtrž mračen. Manžel upíjel pivo, já si dala kvůli zhoršenému počasí grog, a pršet nepřestávalo. Už nám to dělalo starosti, protože jsme měli před sebou ještě kilometr pěšky k vlaku a měli jsme zavazadla. A představte si: Beníčkův pán vyšel ven, nastartoval auto a k nádraží nás odvezl!!! Jen tak, sám od sebe... viděli jste už někdy něco takového? A jestli byste se do té zázračné pohádkové hospůdky chtěli vypravit, rovnou vám říkám, nechoďte, už není. Za tu dobu, co jsme tam chodívali, jsme se tím pánem spřátelili a tak i dověděli, jak jim sousedé závidí a jaké jim dělají naschvály. To víte, na vesnici... Vývěsní štít zmizel, už je to zas jenom rodinný domek, personál se rozběhl po světě a my můžeme jenom vzpomínat a litovat. A tak nevím, je pravda, že se u nás přílišná dobrota nevyplácí?
Gerda


Milá Gerdo,
máte pravdu, že u nás se musí počítat se vším. Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.
Já ze svého okolí znám několik podobných případů. Jak se fungující a prosperující hospůdka může snadno nechat zavřít. Lidská závist dokáže být neuvěřitelně krutá.
Pak se tady má dařit poctivému drobnému podnikání

   
31.07.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Amálie [*]

  V sobotu ve cca 3hodiny v noci jsem byla venčit šelmu a potkala jsem 4 ovíněné dámy středního věku. Odchytily mne a ptaly se na cestu na jednu diskotéku. Původně jsem je chtěla nasměrovat, ale když jsme šly přes parkoviště a já viděla, jak je mátoží na podpatcích, odemkla jsem auto a odvezla je tam. Myslim, že zkoprnělé šokem stojí i diskotéky dodnes

  superkarma: 0 31.07.2006, 14:15:52
 2. avatar
  [1] Májík [*]

  tak to je moc veliká škoda,že to takto dopadlo,holt jsme v Čechách že? A tady si lidi závidí snad úplně všechno.

  superkarma: 0 31.07.2006, 12:29:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme