na lodi nemáte úniku a tak se musíte na malém prostoru dívat na věci, které vidět nechcete. A to byl právě případ nahoře obanžených žen, o kterých nám napsala čtenářka s nickem Renicek

Považuji se za poměrně svobodomyslného člověka. Když se mi něco nebo někdo nelíbí, tak se na něj prostě nedívám. Horší je to, když nemáte na výběr a jste nuceni se dívat a vidět. Podle mé několikrát opakované zkušenosti si horní díl plavek sundávají právě ty dámy, které by měly mít plavky bytelné, neprůhledné, pěkně v celku a navíc s nohavičkou. Slečny a paní, které se mají čím chlubit to obvykle nevystavují na odiv, ačkoliv zrovna u nich by to pánové uvítali

Jednou, asi před třemi lety jsme část dovolené trávili na lodi. Na palubě bylo vyloženo asi dvacet lehátek. Každý den se na nich slunili účastníci zájezdu, hlavně dámy všeho věku a všech možných proporcí. Tři kamarádky, asi ve věku 45 -50 let (podotýkám, že já jsem o něco, ale ne o mnoho mladší) se opalovaly zásadně bez horního dílu plavek. Jedna z nich měla pěkná prsa, přiměřená věku a postavě, pohled na ně nikoho neurážel. Ovšem druhé dvě dámy .. to bylo něco. Obří beztvará ňadra, však my holky víme, co prsa věkem dokáží... Ležely celý den polonahé a každý kdo byl na lodi kolem nich musel projít a chtě nechtě vidět, pokud si nedal důrazný rozkaz vpravo hleď.

Personál, který roznášel občerstvení, malé i větší děti, pánové různého stáří... zaměstnanci lodi.. absolutně všichni jsme byli celkem podrobně obeznámeni s anatomií těchto tří dam. Nejsem ten typ, co lidi napomíná a usměrňuje. Pomyslela jsem si o tom své, manžel jen první den řekl nějaké to citoslovce ve stylu „fujtajbl, brrr“ a dál jsme se tím nezabývali.

Ale delegátka cestovní kanceláře přišla třetí den dámy požádat, zda by se neoblékly, že bylo řečeno několik stížností na jejich adresu. Ta, co se měla nejméně za co stydět, tak v klidu učinila a druhé dvě odvážlivky řekly, že nebudou ustupovat konzervativním, zapšklým neodvážným a zkostnatělým spolucestujícím. Co není výslovně zakázáno je povoleno. Dámy setrvaly nahaté i zbytek cesty bez ohledu na názory ostatních.

Jak říkám.. Když zábava a libůstky jedněch neomezují či neohrožují ostatní, tak ať si každý dělá, co chce. Jen někdy je dobré nebýt středem pozornosti za každou cenu. Já bych si mezi lidmi horní díl plavek nesundala. Na chalupě o samotě možná ano, ale stejně to není zdravé a s manželem se jeden druhému dlouho po prázdninách smějeme pro ty bledé obrysy, co nám po lávkách zbyly na jinak opáleném těle.

Renicek.

Milá Renicek, děkuji za zajímavou příhodu na dnešní téma, která možná chytne za nos nejednu z nás

Text nebyl redakčně upraven

Co si o této „problematice“myslíte vy, milé ženy-in? Napište nám svůj názor na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama