Vztahy

Horší druh harašení

Jdete pozdě do práce. Vběhnete do budovy a vidíte zavírající se dveře výtahu. Přidáte, výtah doběhnete a skočíte dovnitř. Vevnitř kolega, těsně před důchodem, důležitý pro firmu svými zkušenostmi a kontakty. „To máme ale naspěch!“ směje se a ukazuje řadu vyspravených zubů. Pokývnete hlavou a snažíte se popadnout dech. Usilovně přemýšlíte, co řeknete šéfovi ke svému desátému pozdnímu příchodu.

V tom se výtah zastaví v mezipatře. Porucha trvá pár minut, ale vy hned máte tu desátou výmluvu. „Na pracovišti bych byla včas, jen kdyby se ten výtah nerozbil!“ Usmějete se na kolegu a upřímně spustíte:“ To je štěstí, že jsme tu spolu, alespoň mi šéf bude věřit, že bych přišla včas nebýt výtahu!“ „A pročpak jdete pozdě slečno? To byla asi noc, nevyspala jste se?To byla asi noc plná vášní, co!“ , vtírá se a naparuje. Odporujete, že to vůbec ne, ale on, rozjetý, rozebírá, co se asi u vás doma v noci dělo, že jdete pozdě. Že on to zná, jemu lhát nemusíte, koneckonců sama vidíte, že jde dnes také pozdě…

Celá jeho řeč je podtržena starým oblekem, z kterého mu kouká břicho, zažloutlou košilí, kde břicho hlídá poslední knoflík, přehazovačkou, umně stočenou v ptačí hnízdo, pachem s úst a vůbec, smrdutostí celé osoby, protože vonět se je zženštělé a on, pardál, takový rozhodne není. S úžasem na celý výjev hledíte a snažíte se nepředstavovat si. co myslí tím, co říká. Když se vám začíná zvedat žaludek, výtah se rozjede a vy se ujistíte, že máte alibi:“Tak zatím a prosím, nezapomeňte šéfovi říct, že v tom výtahu jsme byli spolu."

 „A to ne!“ zní starcova vzpurná odpověď, „to by si mohl myslet, že jsem s váma něco měl a to já nechci! Ne že by jste nebyla kočka, to tedy ne, ale co je v domě není pro mě!“ Na ránu do jeho červeného nosu! Skutečně později poruchu výtahu nepotvrdí, ale hned odpoledne vás zve na kávu, když už jste spolu strávili ráno ve výtahu, mohli by jste si o tom promluvit, ne?

Vzteky bez sebe usednete do své kanceláře a přemýšlíte, kde se v tom slizounovi bere to sebevědomí, proč si myslí, že by jste právě s ním chtěla jít na kávu? Myslí, že je přitažlivý? Myslí, že jeho stokrát omleté vtipy z počátku padesátých let jsou stále dobré?Myslí, že vyprávění o jeho sexuálních zážitcích vám přijde poučné? Smutně se podíváte na svého kolegu. Třicet let, typ Brad Pitt. Cokoliv jste kdy potřebovala, pomohl vám. Ale dvojsmyslné řeči neměl nikdy a o kávě po práci ani nemluvě.

Pozoruji tento jev už dlouho. Čím horší chlap, tím oplzlejší řeči. Řeči jsou dvojsmyslné, takže když se ozvete, že tohle už poslouchat opravdu nechcete, tváří se udiveně a neví, co myslíte. Neustále potřebuje něco u vás na počítači, naklání se na nejmenší únosnou vzdálenost a není mu divné, že vy se naopak odkláníte, div nespadnete ze židle.

Většinou nedělají nic, za co by se dalo chytit při případné stížnosti, ale je to nechutnější, než kdyby vás veřejně plácali po zadku – to by jste se totiž mohla ozvat. I když je otázkou, zda by vám to v našem státě k něčemu bylo.

   
28.03.2003 - Láska a vztahy - autor: Michaela Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [27] sarobrouk [*]

  Lucie: jestliže jsi žena, pak je ti jedinou omluvou, že vůbec nevíš, o čem mluvíš. Jestliže jsi na volné noze, tak neznáš skutečný život pracující ženy ve světě, kde vládnou převážně muži. A aby se ženská nezbláznila, ba ještě vyvázla se zdravou kůží a nepoškozeným rozumem, tak musí být fikaná. A fikaná ženská ví, že chlap je ješitný a rád nadřízený a ono to nic nestojí, když mu ten pocit občas dopřejem. Ale ne pořád! Takže: je jasné, že se nezdůvodňuje dýchání, ani se nevymlouvá průhledně a pořád. Ale prostě občas to jinak nejde.

  Jo a my máme v práci mladého slizáka. Neustále by mě objímal a líbal. Ž8dnou příčinu jsem mu nezavdala, ba naopak, já se už začínám bát chodit v sukni. A na žádné NE nereaguje.

  superkarma: 0 31.03.2003, 08:27:16
 2. avatar
  [21] Lolinka [*]

  Jarka : s tim souhlasim Myslím, že existuje jakási nepřímá uměrnost mezi množstvím oplzlých řečí a sexu.Většinou takové kecy mají zapotřeby jen zakomplexovaní blbci

  superkarma: 0 28.03.2003, 21:55:56
 3. avatar
  [14] Drahuška [*]

  Braňme se. Pitvejme nahlas jejich manželství a vztahy, jejich zjevy a účesy, házejme do éteru poznámky na jejich chyby a dělejme si z nich legraci. Však ono to ty chudáky brzy přestane bavit, když budou oni tím terčem (posměchu)!

  superkarma: 0 28.03.2003, 11:08:16
 4. avatar
  [12] Kocicka [*]

  Plně souhlasím je to hnus a humus. Já takovýmdle lidem dávám jasně najevo,že je totálně ignoruju a co jméně s nimi komunikuji. Případně dáreček ve formě mýdla a kolínské taky není marný a leckdy hodně řekne!

  superkarma: 0 28.03.2003, 10:30:08
 5. avatar
  [11] sjuu [*]

  mirrea: tak to jsem zatim asi natrefila na ty, kteří to pochopí docela rychle

  superkarma: 0 28.03.2003, 10:11:37
 6. avatar
  [10] mirrea [*]

  Opravuji: ne tyty ale typy

  superkarma: 0 28.03.2003, 09:22:41
 7. avatar
  [9] mirrea [*]

  Skvěle jsem se po ránu pobavila. Je to bohužel opravdu tak.
  sjuu: myslím, že i když chlapům řekneme, aby toho nechali, jsou holt tyty, které to NIKDY nepochopí!!!

  superkarma: 0 28.03.2003, 09:21:56
 8. avatar
  [8] sjuu [*]

  Chichi ja taky, ale pokud chlapum nereknete aby toho nechali tak s vami budou stale jednat tak jak jednaji, protoze jim to "dovolite".Chce to trosku tvrdsi postoj a uvidite jak jim sklapne.

  superkarma: 0 28.03.2003, 09:12:52
 9. avatar
  [3] sarobrouk [*]

  Teda Lucko, zajímalo by mě kde děláš? Ono se podaří, že člověk přijde párkrát po sobě pozdě, pak je třeba půl roku dochvilný ale to je fuk. Musí si najít dobrý důvod, aby šéf nezuřil, že přišel už zas se spožděním. To já znám. A ty oplzloně taky.

  superkarma: 0 28.03.2003, 08:19:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme