Magie

Horoskop: Planety a rozbor čtenářky


O ascendentu a descendentu už v kostce něco víme. Teď jsou na řadě povahy jednotlivých planet, které bydlí v jednotlivých domech horoskopu.

Planety tak, jak jsou v domech umístěny, v souvislosti s tím, jak působí také samy na sebe, určují povahu, předpoklady, zdravotní dispozice, společenské působení, vztah k sexu i pravděpodobný výběr partnera.

To ale není žádná škola astrologie, protože ta je mnohem složitější. V kostce byste se ale už měli umět v „koláči“ zorientovat.

 

Slunce – Jsem  Aktivuje to, s čím souvisí dům, případně znamení. Prakticky je slunce naše podstata. Jak je ovlivněno v horoskopu Slunce, tak je působeno přímo na bytost. Poškozené Slunce, například Lilith (černá luna) je problém zasahující osobnost.

 

Měsíc – Cítím  Odráží naši ženskou stránku. Stav citového vnímání. Projev v partnerství i závislosti. Luna vystihuje i příliš citlivé reakce v té dané oblasti. Přijde na to, s čím je spojena. Spojuje tajemství i nedostatečnost. Míru empatie, duchovno.

 

Merkur  Myslím – zahrnuje inteligenci, vědomosti, obratnost, logiku, výdělek, finance, obchod.

 

Venuše – Miluji – Představuje přímo míru přátelských projevů a schopnost milovat. Je tady láska, oblíbenost, umění, manželské poměry, hry, blahobyt člověka. (např. v 5. domě – miluje život, umění, a je požitkářka. Vadí jí primitivní a neotesaný projev.

 

Mars  Chci  Skrývá osobní sílu, energii i agresi. Mars uvádí člověka do pohybu ovlivňuje jeho schopnost vybojovat si věci. Je to planeta válečná a energická. Znamená také vůli, mstu, ego i sport (např. v 10. domě – mohla by samostatně podnikat. Je nezávislá a touží po vítězství a společenském postavení.

 

Jupiter Štěstí  je symbolem štěstí, úspěchu. Určuje podle postavení a případného poškození míru schopnosti dosáhnout štěstí. Pocitu spokojenosti, šťastných náhod. Vnímání krásy.

 

SaturnBojím se, nevěřím  je mentorem, který neustále chodí a říká „Máš na to?“ „Dokážeš tohle, či tamto?“ Saturn je planetou frustrace a pokoření vlastních hodnost pramenících z nedostatku sebedůvěry. Je neustále připraven nám brát ideály. Podle domů udává, čeho se nám bude nejvíc nedostávat, co nás bude tížit.

 

Urana   Pohybuji se – Je planetou svobody a jejího chápání i potřeby. Jakým způsobem je ovlivněný Uran, tak se člověk staví ke svobodě a nezávislosti. Je planetou pohybu, tedy i cestování.

 

NeptunaTuším – Neptun je nejspornější planetou. Zahrnuje v sobě totiž všechno, co nelze pojmout pěti smysly. Zajímavé postavení Neptunu dává schopnost pohlédnout pod povrh věcí, schopnost intuice i mimosmyslového vnímání. Zesílený dává paranormální schopnosti i zkušenosti. Špatně postavený, je destruktivní a nebezpečný.

 

Pluto Smrt – Pluto je planetou podsvětí, smrti, jejího přijímání i vnímání. Je ale také planetou neřestí. Planetou těch nezákladnějších lidských pudů. Pluto v určitém postavení s Neptunem například vypovídá, že daná osoba je schopna předvídat nebezpečí i katastrofy. V jiném postavení může znamenat, že osoba by mohla být velmi nebezpečným člověkem.

 

Co říká horoskop Heather?

 

Je Blíženec s ascendentem ve Střelci  Její povaha se dívá do dálky. Projevuje zájem o všechno a zvláštní důraz bude klást na právo a spravedlnost. Projevuje se přátelsky, ale zkoumá každé slovo. Bude vitální a pracovitá. Její vystupování vyzařuje sílu.

 

Descendent v Blížencích – tutově ji rozčiluje všechno, co je vlastním rysem Blíženců. Sama o svých negacích ví a snaží se je eliminovat. Na druhých je nepřijímá a kritizuje. Má pocit, že když ona dokáže svou povahu korigovat, tak druzí také. Bude mít slabost pro dobrodružné povahy a touhu poznávat daleké kraje. Hodnotí okolí podle zevnějšku.

 

Merkur v Blížencích – Originální nápady a schopnost vidět věci z více úhlů.

 

Venuše v Beranu – Lze říci, že co si zamane ulovit, to uloví. Je šarmantní, ale neměla by pít. Pak se může špatně kontrolovat.

 

Mars ve Vahách – Víceméně nekonfliktní. Spory řeší raději rozumem a dlouho přemýšlí, zda je to či ono vhodné řešení. Rozladí ji disharmonie a netolerance.

 

Jupiter ve Štíru – Zvláštní kouzlo. Pro některé lidi okouzlující. Potřebuje pevný vztah. Velký důraz klade na soulad v erotických záležitostech. Ráda si zachová tajemný nádech. Obává se nemoci.

 

Saturn ve Vahách – Neustále kontroluje chování své i druhých. Může být podezíravá. Tento aspekt někdy znamená potřebu dobře zabezpečovat svůj majetek. Strach z okradení a ztráty.

 

Uran ve Střelci – Měla by si dávat pozor na nervy, odklon od reality a pocit znehybnění. Svoboda je pro ni hodně důležitá. Mohla by být sentimentální.

 

Heather, je tedy zřejmě v zásadě přímá, ambiciózní osoba, která se v životě neztratí. Má smysl pro romantické vztahy, které by jí mohly vycházet, pokud se příliš neodkloní od reality a příliš se nepoddá snům. Partnera bude hledat mezi lidmi, kteří jí budou mít co předat. Chce se učit a komunikovat. Ráda cestuje a nevylučuji, že si vybere domov třeba i daleko od rodiště. Zdravotně by si měla dávat pozor spíše na nemoci dýchacího ústrojí (astma a podobně), ale má poměrně hodně energie. Heather by měla také mít blízko k umění a poezii, a to aktivně. (Básnické střevo nebo schopnost hrát na nějaký nástroj a podobně.)

Heather bude mít štěstí na vlivné přátel a známé. Hodně dosáhne díky známostem. Je ovšem schopná se na pozici také udržet. Měla by si dávat pozor na to, jestli schopnosti a prostředky stačí na vytyčený cíl. Pocit neúspěchu nebo pád by těžko překonávala. Jinak bude mít ale spíše štěstí.

Přečtěte si také: Jak důležitý je ascendent?

   
06.06.2008 - Astrologie - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [18] idiska [*]

  Teda to je odvaha...já bych se bála, aby to na mne třeba ještě fakt nesedlo

  *modra: Evikus: na to jsou tabulky...efemeridy

  superkarma: 0 08.06.2008, 15:18:56
 2. avatar
  [17] cristy.crow [*]

  gentiana: To je ale subjektivní názor

  superkarma: 0 06.06.2008, 12:32:44
 3. [16] gentiana [*]

  Stejně je to z objektivnho hlediska kravina.

  superkarma: 0 06.06.2008, 11:47:21
 4. avatar
  [15] Heather [*]

  Jupíí: Já si myslím, že většinou toho může stejně posoudit akorát ten dotyčný člověk a ne okolí

  superkarma: 0 06.06.2008, 09:41:27
 5. avatar
  [14] Jupíí [*]

  radek.kriz: Aha, tak jsem pročetla, a je škoda, že tě osobně neznám, abych mohla posoudit:-))). Tedy stejně jako u Heather.

  superkarma: 0 06.06.2008, 09:19:36
 6. avatar
  [13] Radek Kříž [*]

  Jupíí: Ja jsem narozeny v Pardubicich :)

  superkarma: 0 06.06.2008, 08:57:06
 7. avatar
  [12] Heather [*]

  Jupíí: Chceš vědět, kdo jsem, v horoskopu to mám napsané Co se týče tvého prvního příspěvku, máš pravdu - ač na ženu-in chodím pravidelně, skutečně se tu moc neprojevuju, jen občas... Víc než články samotné mě zajímají reakce čtenářek na ně , ale protože to tu navštěvuju v pracovní době, mám čas akorát si něco přečíst, reagovat na vše bohužel nestíhám
  OlgaMarie: Né, že bych těm zbylým 25% nechtěla věřit (není to nic negativního ), spíš mi připadá, že se to na mě skutečně nehodí...

  superkarma: 0 06.06.2008, 08:52:41
 8. avatar
  [11] Jupíí [*]

  Evikus: k čemu mi bude číst si cizí horoskop ?

  superkarma: 0 06.06.2008, 08:43:32
 9. avatar
  [10] OlgaMarie [*]

  Heather: Těm zbývajícím procentům nechceš věřit!(?)

  superkarma: 0 06.06.2008, 08:42:02
 10. avatar
  [9] Evikus [*]

  Jupíí: Přečti si její horoskop a všechno víš, co bys o ní ještě chtěla vědět?

  superkarma: 0 06.06.2008, 08:36:59
 11. avatar
  [8] Jupíí [*]

  Heather: a kterápak ty jseš, co nám o sobě povíš ?

  superkarma: 0 06.06.2008, 08:34:41
 12. avatar
  [7] Heather [*]

  Děkuji za horoskop Musím říct, že cca ze 75% to sedí, zvláště něco je hodně přesné

  superkarma: 0 06.06.2008, 08:28:07
 13. avatar
  [6] *modrá [*]

  Evikus: z náš čarodějnice nebudou

  superkarma: 0 06.06.2008, 08:27:34
 14. avatar
  [5] Evikus [*]

  Já už se v tom také ztrácím. Včera jsem zjistila jaký jsem ascendent a descendent, ale jaká jsem planeta to už je nad mé síly

  superkarma: 0 06.06.2008, 08:19:00
 15. avatar
  [4] *modrá [*]

  mě to hlava nebere...jak poznám svou planetu ?

  superkarma: 0 06.06.2008, 08:12:15
 16. avatar
  [3] alpina [*]

  Jupíí: přece ten starší

  superkarma: 0 06.06.2008, 08:04:23
 17. avatar
  [2] Jupíí [*]

  Anebo vybrat někoho všeobecně známého Heather mi nic neříká, asi to bude osoba soutěživá ale jinak se nepoprojevující,
  janak by mě zajímalo,který ze včerejších radků byl Krize :-))

  superkarma: 0 06.06.2008, 07:31:24
 18. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Jistě by se pár čtenářek pobavilo, kdyby jste sem dali něčí horoskop, k tomu pár příspěvků (komentářů)ke článkům, vybrali 5 nicků a by byla soutěž, kdo horoskop přiřadí ke správnému nicku. Ale asi by to bylo hádání jako je gůglení odpovědí k některým soutěžím.

  superkarma: 0 06.06.2008, 07:06:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme