Může kočka jednat ze záhrobí? Na toto téma si přečtěte příběh čtenářky Lalice, který si kdysi vyposlechla v nemocnici od jedné milovnice koček...

Bojíte se rády? Potom si pozorně přečtěte příběh čtenářky Lalice...


Milá redakce,

zdravím všechny „kočkomilky“. Já ty hebké sametové kožíšky miluji již od dětství. Bydleli jsme na vesnici a vždy si mně nějaká kočka našla. Staly se mými souputnicemi v dobrém i zlém. Přečkaly se mnou mé nemoci, radosti i strasti.

kocka

Po létech se kočky opět sporadicky objevují u „našich vrátek“. Bydlíme na okraji města, je tady plácek se stromy a lavičkami. Poslední kočka Flekuška si přivedla pravděpodobně svého syna kocoura Čerta. Pak se ona ztratila, on zůstal. Nejdříve chodil každý den, ale později jak dospěl, se třeba měsíc neukázal.

Když jsem byla naposledy v nemocnici, setkala jsem se tam s jednou paní, která měla problémy se zrakem a čekal jí zákrok na rohovce. Přišly jsme na to, že máme obě moc rády kočky a ona mi vyprávěla zvláštní příběh. Mají chatu a tam za nimi vždy přišla mourovatá kočička. Poseděla na lavičce, občas vběhla i dovnitř. Vždy jí čekala plná miska a také pohlazení od paní Lídy. Když tato paní na chatě nebyla, tak jí chodívala doplňovat misku sousedka, která bydlela na vedlejší chatě celoročně. Při poslední návštěvě přijela pro paní Lídu její snacha. Ta ovšem kočky moc nemusela a také neměla moc dobrý vztah se svou tchýní, která ji vyčítala přílišnou rozhazovačnost a nezájem o dceru/ její vnučku/. Při odjezdu paní Lída pobalila tašku a poprosila svou nevěstu, aby zkontrolovala patro, zda tam někde nezůstala kočka Líza. Pak odjely a Lída na chatu nejela 14 dní, onemocněla a když se tam konečně dostala, pojala neblahé tušení. Lízinka jí nevítala. Nemohla, našla ji mrtvou zavřenou v pokoji na patře. Dveře byly poškrábané i postel a to nebohé zvíře leželo na polštářku stočené do klubíčka. Paní Lída kočičku oplakala a pohřbila jí pod veliký smrk u lavičky.

Za dva týdny měla její nevěsta těžkou autonehodu. Jela i s dcerou a autem narazila do kamionu. Její dceři se nic nestalo, ale nevěsta byla velmi těžce zraněná a nevědělo se, zda vůbec přežije. Paní Lída si vzpomněla na Lízinku a když jela do nemocnice na návštěvu, u lůžka zraněné ženy pronesla větu: Odpusť jí, kočičko, prosím, ať tady zůstane pro svou dcerku. Po několika dnech nastal obrat k lepšímu a nevěsta se uzdravila. Údajně se zlepšily i rodinné vztahy...

Lalica

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 28. srpna 2012: Vaše kočka

Máte, nebo měla jste doma kočku? Potom je toto téma určené právě vám! Napište příběh, který se vám s kočkou přihodil, a můžete získat dárek od partnera našeho tématu: super prémiové krmivo pro kočky Perfect Fit™ In-Form v množství na 62 dní a hodnotě 605 Kč!

krmivo

  • Pošlete příběh, který se vám s kočkou stal!
  • Pošlete fotku vaší kočky!

Ano, ano, příběh můžete doplnit i jednou fotkou - dvakrát podtrhuji slovo jednou (více fotek pravděpodobně uveřejněno nebude) - vaší kočky.

Na příspěvky a snímky se těším do 28.8.2012 a 15.00 hodin v redakční e-mailové schránce. Pokud pošlete příspěvek později, pravděpodobně nebude uveřejněn.

Reklama