Bulvár

Horké hlavy z Balkánu

Taky máte někoho v rodině s předky z balkánských oblastí? TO jsou pak oslavy!!

Rodina maminky mého manžela pochází původně z Bulharska, dodnes tam část jejich rodiny bydlí a taky v Čechách nedávno byli na návštěvě.

Tchán zase pochází ze Slovenska.

No, a když se pak slaví něčí narozeniny nebo jiná příležitost, je celkem každému jasné, jak oslava dopadne. Většinou po sobě začnou křičet a hádat se kvůli různým blbostem, a protože jsou to horké hlavy, tak začínají pěkně zostra.

Výhodou jejich povahy ale je, že jsou pak za chvilku na sebe zase hodní, jako by se nic nestalo. To v mé rodině se vždycky slavilo tak nějak komorně, tišeji. SVÉ Musím říct, že trochu toho vzrůša takovou narozeninovou oslavu jen rozproudí a není rozhodně na škodu.

Takže na oslavy k tchyni chodím moc ráda, je to pro mě takové malé divadlo. V sobotu se zase jedna oslava chystá a já se těším už teď, o čem všem se manželova rodina zase pohádá. 
 

slonbidlo


Slonbidlo,
a to je přesně ten rozdíl mezi námi a cizinci. Češi by se pohádali, z oslavy odešli a roky spolu nemluvili. Nebereme hádku jako odreagování. Asi bych si na to "divadlo" u Vás musela chvíli zvykat, než bych si uvědomila, že hádka nerovná se tragédie ;-).

Jaké máte zkušenosti s oslavou za přítomnosti cizinců? Zažila jste oslavu narozenin v zahraničí? V čem se liší od české?
redakce@zena-in.cz

   
14.03.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] kareta [*]

    My na sebe taky furt s našima řveme, ale vycházíme spolu dobře, jen manžel to ze ačátku moc nechápal.

    superkarma: 0 14.03.2006, 11:55:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme