Když je venku tropické horko, potí se každý. Jak tento problém zvládáme v redakci?

Jako většina žen bych se nejradši nepotila vůbec, ale samozřejmě vím, že lidské tělo je uzpůsobené jinak. Nepotím se nijak extrémně, nejhorší je to logicky v létě, když jsou vedra. Snažím se nosit vzdušné oblečení, pokud možno bavlnu, nic upnutého, spíš volnější věci. A nepopobíhám.
Nejvíc mi vadí pocení v podpaží, když se pak na košili nebo tričku objeví nevzhledné fleky. Ještě jsem ale nenašla způsob, jak je eliminovat. Deodoranty jsou skvělá věc, protože pot nepáchne, ale ani ten nejlepší antiperspirant nezabrání tomu, abych se vůbec nepotila nebo potila jen velmi málo.
O víkendu jsem byla na babinci se spolužačkami z gymnázia a pocení jsme řešily - vyšly jsme si v tom největším třicetistupňovém vedru na procházku a sluníčko nám dalo zabrat. Jediná z nás neměla „koláče“ v podpaží - a doporučovala nám Driclor s komentářem, že by bez něj v létě nemohla existovat. Teď ho budu zkoušet, výsledky na kamarádčině tričku byly viditelné (nebo spíše neviditelné).
Klára Wimmerová

Potím se myslím přiměřeně a používám antiperspiranty, deodoranty, depiluji si podpaží. Hodně sportuji, a to pak mám s pocením větší problém. Mám ráda sporty, u kterých se „zpotím“, jako je běh, spinning, a to jsem pak zpocená tak, že mám mokré i vlasy a po obličeji mi tečou stružky potu. Tam bohužel přípravky nepomáhají, potí se mi celé tělo. Dokonce běhám i v rukavicích (takových těch cyklistických), protože nemám ráda zpocené ruce při běhu. Jediné, co funguje, je přirozený proces - vychladnutí, sprcha a čisté suché věci.
Klára Křížová

Domnívám se, že nadměrným pocení asi netrpím. Potím se tak nějak v normě, používám antiperspiranty, snažím se o ty výrobky, které jsou na přírodní bázi. Jinak nenosím umělé materiály, to se pak jeden zapotí a zasmrádne, ani neví jak. Taky se častěji umývám, nejen ráno a večer, ale i když jdu v práci na WC, tak se opláchnu v podpaží pro lepší pocit. V létě se taky snažím jíst co nejméně česneku a cibule, je to zelenina, která se podle mého názoru vylučuje i kůží (o dechu nemluvě) a v kombinaci s potem - no, umíte si představit sami... V těchto horkých dnech ale bez antiperspirantu a deodorantu nevyjdu ven a ještě je mám pro osvěžení v kabelce a aplikuji několikrát za den, když mám pocit, že má svěžest vyprchala.
Moje kamarádka má ale velký problém s pocením, hlavně se jí dělají v podpaží propocené mapy. I když se v průběhu dne převlíká, je z toho nešťastná. Doporučila jsem jí Driclor, o kterém na Žena-in vyšly zajímavé články, a teď ho testuje, šla si ho hned koupit.
Helena Mikulášová, spolupracovnice redakce

Za normálního počasí se naštěstí téměř nepotím, ale pokud je venku přes 30 stupňů, tak se potím samozřejmě také. Pocení řeším standardně - ráno hned po vysprchování se pečlivě natřu nějakým antiperspirantem v provedení roll-on. A mám v těchto dnech vždy po ruce kromě parfému také antiperspirant ve spreji - pokud mám někdy během dne pocit, že se začínám více potit, hned ho použiji.
Zuzana Sommerová

Mám to štěstí, že se nijak zvlášť nepotím. Používám běžný kuličkový antiperspirant, a to mi stačí. Nepříjemné je pocení na obličeji, čemuž se třeba při zvýšené fyzické námaze nedá předejít. Horší je to s pocením z nervozity, nebo z trémy. Na takové případy jsou mnohdy i deodoranty a antiperspiranty krátké. Když se někdo hodně potí, pak nezbývá než si vzít něco na převlečení, protože mokré fleky v podpaždí jsou nejen neestetické, ale prostě společensky nepřijatelné. Také je dobré vsadit na prověřené fungující antiperspiranty.
A pak je další kapitola pocení, a to v noci. Sama v těchto vedrech, ač spím pouze pod bavlněným prostěradlem, se budím úplně splavená, jako kdybych běžela maraton.
Dana Haklová

Náš tip:

Hledáte účinný přípravek, který vám pomůže v boji proti nadměrnému pocení?
Vyzkoušejte antiperspirant Driclor, který je vhodný k péči o potící se pokožku, především v podpaží, na rukou a nohou.

Driclor - nedejte šanci potu

Antiperspirant Driclor obsahuje látky zmírňující pocení, čímž také zabraňuje vzniku tělesného pachu. Potní žlázy se nejprve mechanicky uzavřou, tím mohou snížit tvorbu potu. Přebytečná voda v těle nezůstává, pouze se vyloučí jinou cestou. Přípravek v žádném případě neslouží k léčbě nadměrného pocení.

Jak se Driclor používá?

DriclorDriclor se nanáší na ruce, nohy nebo do podpaží pouze jednou denně. Prvních 7 až 10 dní se doporučuje používat Driclor 1x denně večer těsně před spaním. Před aplikací je nutné si důkladně vysušit podpaží, pokud se vysprchujete, aplikujte Driclor nejdříve ½ hodinu poté. Driclor se nemá používat s depilačními krémy a nejméně 24 hodin před oholením/po oholení podpaží. Během dne se antiperspirant už nepoužívá. První výsledky je možné zaznamenat již týden od začátku používání. Při zmírnění projevů pocení je možné omezit používání Dricloru, stačí jej aplikovat pouze dvakrát týdně, později i méně často.

Driclor je kosmetický přípravek. Obvyklá cena za 20 ml balení je 199 Kč.

ZDE si můžete přípravek Driclor koupit a získat podrobné informace.

Reklama