Bulvár

Horká linka pro násilníky

Nejen obětem domácího násilí, ale nyní už i útočníkům jsou k dispozici poradenské telefonní linky. První horká linka pro muže, kteří bijí své partnerky, vznikla ve Španělsku.
Podle španělské ministryně pro rovnost Bibiany Aidové mají operátoři na těchto linkách poskytovat poradenství výbušným mužům a pomoci jim vyrovnat se s pochybnostmi nebo vztekem, který prožívají.
Tato linka vznikla jako reakce na vzrůstající počet týraných žen. Jednou z priorit španělské vlády je totiž boj s domácím násilím, jehož stále častější výskyt je připisován především migraci. Oficiální údaje hovoří o tom, že je u imigrantek šestkrát vyšší pravděpodobnost, že je zavraždí jejich partner, než u Španělek
Mezi médii i obyčejnými lidmi se ale objevila kritika a pochybnosti nad poradenskou linkou pro muže násilníky. Podle nich se muž, který se chystá napadnout svou partnerku, jen těžko zastaví a zatelefonuje na zmíněnou "hot line“.

Myslíte, že bude mít poradenská linka úspěch a podaří se díky ní zamezit domácímu násilí? Chtěla byste, aby něco podobného vzniklo i u nás? 

   
11.06.2008 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] risina [*]

  Z vlastní zkušenosti vím, že muži, kteří se dopouštějí domácího násilí, mívají ve "střízlivých" chvílích náhled na to, že jejich chodání není správné, a občaspomoc vyhledávají - i na běžných linkách důvěry. Proto si myslím, že speciální linka pro ně není vůbec špatný nápad.

  superkarma: 0 11.06.2008, 17:53:43
 2. avatar
  [3] Kassy [*]

  Já si myslím, že je to krok správným směrem. Oni to ti násilníci zhusta dělají ne proto, že by je to nějak bavilo, ale spíš proto, že to jinak neumějí (třeba to odkoukali doma). I oni potřebují terapii, aby se naučili chovat a reagovat jinak. Vykázání z bytu a případně následný rozvod není samospásné řešení. Jednu ženu zachrání, ale ona ji třeba brzy vystřídá jiná

  superkarma: 0 11.06.2008, 13:53:23
 3. avatar
  [2] Heduš [*]

  Ta poslední věta, naprosto sedí! Podle nich se muž, který se chystá napadnout svou partnerku, jen těžko zastaví a zatelefonuje na zmíněnou "hot line“.

  superkarma: 0 11.06.2008, 13:14:35
 4. [1] sahleb [*]

  omyl v jinem zahranici uz funguji poradny a teerapie pro nasilen muze.

  superkarma: 0 11.06.2008, 10:55:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme