Bulvár

Hoří, má panenko!

Stěhujete se do nového? Rekonstrujete? Nové byty musejí být ode dneška vybaveny hlásiči požárů.

Byty a rodinné domy, které ode dneška schválí stavební úřad, musejí být povinně vybaveny požárními hlásiči a přenosnými hasicími přístroji.

V platnost totiž vstupuje nová vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb.

Podle Rudolfa Kaisera z generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru (HSZ) by vyhláška měla zvýšit úroveň ochrany lidí před požáry. Zároveň také reaguje na již platné předpisy EU.

Povinné vybavení kouřovými detektory a hasicími přístroji se také týká objektů, které projdou po 1. červenci rozsáhlejší stavební úpravou. Stejná povinnost začne platit i pro ubytovny a stavby sociální péče, kterým vyhláška výslovně nepředepisuje zajištění elektrickou požární signalizací. Požární hlásiče se budou muset rovněž instalovat do ubytovacích zařízení na staveništích.

Vybavení bytových i rodinných domů hasicími přístroji už současná vyhláška upravuje. Nové předpisy ale upřesňují, který přístroj je do daného objektu vhodný. Nová vyhláška řeší podrobně i pravidla požární ochrany v již postavených objektech.


Vyznáte se v zákonech? Znáte dobře všechny vyhlášky, které se vás nějakým způsobem dotýkají? Zajímáte se o novely a úpravy, které si na nás zákonodárci „vymýšlejí“?

   
01.07.2008 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [3] mindulinka [*]

  shb: nemyslím si, že je to blbost, hasicí přístroj strojí řádově stovky korun a zachrání majetek za min. několik set tisíc korun. Sama mám pyrokul v kuchyni a hasící přístroje jsme si před kotelnu koupili dřív než to bylo povinné. Chráníme tím svůj majetek, nikoliv cizí, děláme to pro sebe. Auto si pojistí každý, ale bydlení ne.

  superkarma: 0 02.07.2008, 09:32:02
 2. avatar
  [2] verlit [*]

  To bych zase neřekla. v cizině je to běžná podmínka u novostaveb a zachránila řadu životů. Zrovna tohle je něco, kde je šetření, myslím, dost hloupé. Kolik požárů rodinných domů a ubytoven, při kterých se lidi udusili nebo uhořeli bylo jen za minulý rok.

  superkarma: 0 01.07.2008, 17:05:28
 3. avatar
  [1] shb [*]

  další blbost jak z lidí vytáhnout prachy...

  superkarma: 0 01.07.2008, 16:30:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme