Vztahy

Honza je bezohledný a kouří v bytě, kde je dítě

I přesto, že kouření už dávno vychází z módy, těžko silného kuřáka přinutíte, ať ihned přestane. Mohl by však své kouření alespoň omezit a nekouřit v bytě, kde je dítě. Honza v bytě kouří, a nepřestal ani když se mu narodilo dítě. Jeho přítelkyni Janě se to samozřejmě nelíbí.

Kouření v bytě

smoke

Honza s Janou jsou oba kuřáci. Seznámili se paradoxně i tím, že Honza Janě připálil cigaretu. Krátce po seznámení spolu začali bydlet a doma kouřili nejen na balkoně, ale také po celém v bytě. V zimě se jim na studený balkon nechtělo. Sotva však Jana zjistila, že je těhotná, s kouřením přestala. Honza neměl důvod, on přece těhotný nebyl.

Jana přišla do jiného stavu na jaře, a tak ve studených zimních měsících seděla už s viditelným bříškem doma v místnosti, kde si Honza klidně zapálil. Přece nepůjde v mrazu na balkon.
Jana mu to měla zatrhnout už tehdy, ale chápala potřeby kuřáka, samotné by se jí do té také zimy nechtělo.
Honza kouřil „pouze“ v kuchyni, v obýváku ani v ložnici si nezapálil. Také se dohodli, že až se miminko narodí, tak bude chodit už jenom na balkon.

Narození Honzíka

Malý Honzík se narodil koncem prosince. Na to, že byli oba kuřáci, je to zdravý kluk jako buk, vážící 3.65 kg. Už více než čtyři měsíce však Jana bojuje s tím, aby Honza chodil kouřit jenom na balkon. Mají přece v bytě malé dítě, a i když kouří jen v kuchyni, stejně jde kouř také do obýváku a do ložnice.

Jsi bezohledný „hajzl“

Honza jednou poslechne a na balkon jde, pak si ale stejně zase zapálí v kuchyni, do zimy se mu nechce.
„Jsi bezohledný hajzl,“ rozčílila se nedávno Jana, když si Honza zase zapálil doma, a to i přesto, že venku bylo teplo.
Honza jí na to odpověděl, že jeho rodiče taky doma kouřili, a on vyrostl bez újmy. A ještě ji střelil, že stejně, až přestane kojit, tak začne určitě kouřit také, a bude ráda, když bude sedět v zimě ve vyhřáté místnosti. „Jak ty můžeš vědět, jestli začnu, nebo nezačnu kouřit? Přestaň za mě rozhodovat a padej s tou cigaretou na balkon.“

Honza jde, ale jen co odejde Jana s Honzíkem na procházku, zase si zapálí v kuchyni. Je silný kuřák, kouří už od třinácti let a vůbec si neuvědomuje, že nejen „ubližuje“ svému dítěti, ale také už je pěkně „zastaralý“, protože kouření dávno není „in“.
Jana je rozhodnutá situaci řešit rázněji.
Sama se už po kojení ke kouření vracet nechce a není jí jedno, že by měl jejich chlapeček žít v zakouřeném bytě. Ví, že ji Honza moc miluje, ale přece jen to riskne. Dá mu nůž na krk, buď se bude ke zdraví svého syna chovat zodpovědněji a bude chodit kouřit jen na balkon, nebo ho odstěhuje z ložnice do „jeho zahulené kuchyně“. A to si mladý chlap rozmyslí.

Přečtěte si také:

   
03.05.2013 - Ona s ním - autor: Alexandra Stušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [42] vercicak23 [*]

  i já jsem kuřačka,ale určitě bych si v bytě nezapálila. Pokud si potřebuji dát cigáro tak zajdu na balkon nebo ven,at je léto nebo zima.Doma by mě to ani nenapadlo,sama mám malého syna a to bych mu přeci neudělala žít v zahuleném prostředí!

  superkarma: 0 05.06.2013, 21:16:53
 2. [41] Michaela Biliová [*]

  Tak s takovým chlapem bych nebyla a sama bych prestala kourit.

  Není nic horšího pro dítě, nez mít za rodiče bezohledné kuráky.

  Nejspí si oba neuvědomují, jaký dar a štěstí vůbec mají, protoze je mnoha nekuráckých párů, které dětátko mít nemohou ani po asistované reprodukci.

  Sama pocházím z rodiny kuráků, kterí se později rozvedli a velice tězce jsme to s bratrem nesli.

  Tací lidé se dríve či později začnou hádat i pred dětmi a to není dobré.

  Pokud Honza Janu i svého syna doopravdy miluje, tak by měl prekonat svou závislost a nebo alespon kourit na balkoně.

  superkarma: 0 22.05.2013, 12:54:45
 3. [40] V19 [*]

  kobližka — #22 úplne súhlasím k tomu niet čo dodaťSml22

  superkarma: 0 16.05.2013, 09:31:54
 4. [39] Rikina [*]

  Kimmy — #36 tak jo. Sml79

  superkarma: 0 06.05.2013, 09:34:09
 5. avatar
  [38] Kimmy [*]

  U.S. Department of Health and Human Services, Remarks at press conference to launch Health Consequences of Involuntary Exposure to Tobacco Smoke: A Report of the Surgeon General (2006)

  http://www.surgeongeneral.gov/news/speeches/06272006a.html

  In an important new finding, we have determined that secondhand smoke is a cause of sudden infant death syndrome (SIDS). Infants who die from SIDS tend to have higher concentration of nicotine in their lungs and higher levels of cotinine (a biological marker for secondhand smoke exposure) than infants who die from other causes. We have also found that infants who are exposed to secondhand smoke after birth are also at increased risk of dying of SIDS.

  In addition, babies of nonsmoking women who are exposed to secondhand smoke during pregnancy are at risk for a small reduction in birth weight. Chemicals in secondhand smoke appear to affect the brain in ways that interfere with its regulation of infants’ breathing.

  superkarma: 0 06.05.2013, 06:34:43
 6. avatar
  [37] Kimmy [*]

  Mam tam chyby, pardon. Vykonani ma byt s tvrdym "y", neviem ako sa mi to podarilo

  superkarma: 0 06.05.2013, 06:28:30
 7. avatar
  [36] Kimmy [*]

  Rikina — #30 Rikina — #33 A tiez sa moze stat, ze ICH spolocne dieta proste najdu jedno krasne rano v koliske mrtve, a ako pricinu lekar zisti po vikonani pitvy SIDS (pretoze ak spravne viem tak fajcenie zvysuje sance umrtia nemluvniat na SIDS). Pan bude spokojny, nebude sa uz musiet kvoli nikomu a nicomu obmedzovat v svojom zdraviu-skodlivemu hobicku, zena uz mu tiez nebude mat dovod nadavat ze je "bezohledný hajzl" Sml57Sml57Sml57 nie? A vsetci budu spolu zit v laske a pokoji az do smrti, teda za predpokladu ze sa im nahodou nepodari mat dalsie dieta, ktore moze potencialne stihnut podobny osud. No ale pan manzel uz nebude mat ziadnu ujmu na ucte a to, ze jeho deti mozu/budu mat permanentnu ujmu na zdravi (ak nie rovno na zivote), to uz je predsa nepodstatne, no nie?

  Fuj. Fakt nechapem ako moze niekto tak uvazovat ako niektore prispevky v tejto diskusii. Ten clovek je dospely, svojpravny chlap ktory by mal brat zodpovednost za svoje ciny. Pokial sa rozhodol mat deti, ma povinnost brat ohlad na ich zdravie a urobit pre ich zdravy vyvin maximum, nie im ho ucelovo a cielene nicit pod zamienkou nejakych alibistickych vymluv. Jeho dieta je na svojich rodicoch zivotne zavisle a ako nemluvna sa nema ako o seba postarat, vobec nema schopnost samo prezit. Vobec nechapem, ako mozu niektore prispievatelky v tejto diskusii davat za vacsiu hodnotu nejaku utlocitnost toho chlapika, ktory neberie zakladny ohlad na svojich najblizsich, ako ZIVOT a ZDRAVIE jeho dietata. Pardon, neviem to nejak spravne sformulovat, ale dufam ze je pochopene co som myslela.

  Ked ma niekto tak malo ucty k zivote a zdraviu svojich vlastnych deti, tak si nezasluzi aby na neho druhy brali ohlady a jednali s nim v rukavickach.

  1. na komentář reaguje Rikina — #39
  superkarma: 0 06.05.2013, 06:27:16
 8. avatar
  [35] Suzanne [*]

  Rikina — #33 Ale já opravdu považuju za výhru, pokud člověka určitý druh chlapa opustí Sml30 Je to příležitost k novému, v mnoha případech lepšímu, pokud to člověk správně zpracuje. A pro děti to nemusí to nutně znamenat ztrátu milujícího otce Sml23 Ne, jen slovíčkaříme a je evidentní, že je to pouze akademická debata ve volném nedělním čase. Já osobně se k radikálním řešením nemám potřebu uchylovat, vždy předpokládám, že nejprve jsou vyčerpán mírová řešení (viz níže) proto totéž předpokládám i u "hrdinky" článku.

  superkarma: 1 05.05.2013, 13:25:05
 9. [34] Rikina [*]

  Každý jsme jiný a tedy každý by tu situaci řešil jinak, použil tu svou pravdu, kterou pokládá za jedině správnou. Co si z toho všeho vezme hypotetická Jana, která buď vůbec neexistuje, nebo pokud náhodou ano, nejspíš ani netuší, že se stala předmětem diskuze, natož aby ji četla, to by mohlo být zajímavé se dozvědět. Sml57 Ale mám dojem, že by nás poslala na fialky všechny. Sml24

  superkarma: 0 05.05.2013, 12:54:15
 10. [33] Rikina [*]

  Suzanne — #31 Pokud pokládáš za výhru fakt, že by dítě mohlo přijít o otce a žena o manžela jen proto, že se nedokážou lidsky domluvit o pár cigaretách v kuchyni... pak nemá bejt tolik rozvodů, když kvůli všemu je hned potřeba "dávat nůž na krk" - řečeno slovy článku. Sml80 Je to takový "moderní" trend, nebo co... lidi se nesnaží hledat kompromisy, myslí si, že mají jakýsi "nárok" na to, aby bylo po jejich, a pokud není, hned sahají k dramatickým řešením. Ovšem málokdy je jim to k užitku. Kolikrát už mi někdo svěřoval, že kdyby byl býval měl v minulosti více rozumu, trpělivosti, pochopení atd., nevolil by radikální změnu a radši by do toho kompromisu šel. Jenže na to ti lidi přijdou obvykle až se zkušenostmi, mnohdy ne příjemnými.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #35
  2. na komentář reaguje Kimmy — #36
  superkarma: 0 05.05.2013, 12:47:01
 11. avatar
  [32] Suzanne [*]

  Rikina — #29 To je takový vtipný bonmot, ano. Ale je fakt, že s měnícími se podmínkami se všichni musíme trochu měnit.

  superkarma: 0 05.05.2013, 12:30:08
 12. avatar
  [31] Suzanne [*]

  Rikina — #30 Možná nebude takový problém, aby si našla muže, který jí nebude čudit v bytě s nemluvnětem. Já jsem z toho pochopila, že určitou dobu byla chápavá, tedy by teď měl být chápavý on. Je to přece i jeho dítě, ne? Sml80Nejde ani tak o nic, jako o to, že by člověk neměl záměrně způsobovat zdravotní problémy svému potomkovi, nota bene, když se to oproti minulým stoletím prostě ví. Ale je to tak, jak říkáš, možná to na něj bude moc a půjde. Někdy je odchod muže výhrou Sml57

  1. na komentář reaguje Rikina — #33
  superkarma: 0 05.05.2013, 12:29:23

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Rikina [*]

  No a pokud manžela dotyčná vystěhuje z ložnice do "zahulené kuchyně", je to nejspíš jen otázka času, kdy bude v nezahuleném bytě sama s nemluvnětem... zákon akce a reakce. Sml80 Když je někdo setrvale hnusný a prudí, určitě se všichni přetrhnou ochotou, aby mu vyhověli...

  1. na komentář reaguje Suzanne — #31
  2. na komentář reaguje Kimmy — #36
  superkarma: 0 05.05.2013, 10:49:44
 2. [29] Rikina [*]

  V podstatě je to klasická ukázka onoho "muž, když se ožení, doufá, že se jeho žena nezmění - a ona se změní, zatímco žena, když se vdá, doufá, že se její muž změní - a on se nezmění" Sml57

  1. na komentář reaguje Suzanne — #32
  superkarma: 0 05.05.2013, 10:42:24
 3. avatar
  [28] cherinka [*]

  Fůůůůj, jak musí oba smrdět. Sml43

  superkarma: 1 04.05.2013, 14:59:30
 4. avatar
  [27] kobližka [*]

  pajda — #23 Mám dojem,že svíčky pohlcující kouř to asi nevytrhnou Sml23Sml23Sml23 a navíc,i když někdo kouří jen v jedné místnosti,ten smrad se stejně natáhne do celého bytu.

  superkarma: 5 03.05.2013, 17:37:19
 5. avatar
  [26] Suzanne [*]

  pajda — #23 Mně tedy přijde logické a poměrně zralé, že svůj postoj změnila, když se ocitlo dítě v bytě Sml24 A s IQ souvisí to, že on by měl svůj postoj změnit alespoň v souvislosti s ochranou vlastního dítěte.

  superkarma: 3 03.05.2013, 17:03:29
 6. [25] Anai [*]

  No, že by kouření nebylo až tak v módě, tak to jsem nezpozorovala. Jen těch žen většinou středního věku, co potkávám po Praze s cigaretou při chůzi (to už je dost těžká závislost a vypadá to hrozně - na druhou stranu to dělala moje tchyně, ročník 20 a k ní to prostě patřilo). V módě je ono tvrzení, to jistě! A určitě se nedá situace srovnat s % kuřáků ve 20. - 80. létech minulého století! Jen není v módě kouřit už vevnitř - naše generace vypalovala po hospodách, dnešním dvacátníkům nedělá vůbec problém kouřit před hospodou, dokonce to je svým způsobem móda. Znám hodně málo lidí, kteří nikdy nekouřili - většina z nich jsou odnaučení kuřáci - nebo prostě kouří, ale "nechlubí" se tím. V rámci zaměstnání většinou tajně a i tak se stalo zvykem postávat před firmami a vypalovat tam. Dříve se prostě jen "normálně" kouřilo v kancelářích a chudáci nekuřáci se případně museli přizpůsobit (viz dobové filmy).

  superkarma: 0 03.05.2013, 16:34:18
 7. avatar
  [24] v.poho [*]

  pajda — #23 ...tak to víš, nejdřív byla unešená, jakého si našla chlapáka, takže dělala, co mu na očích viděla a teď se diví, že on si představoval, že to tak bude i dál.Sml80

  Jenže, kdyby si nevykuřovali tak pěkně předtím spolu, mohl si najít jinou.... a teď když je chycený, tak ona je světice a on bezohledný.Sml79

  superkarma: 1 03.05.2013, 16:11:02
 8. avatar
  [23] pajda [*]

  Dokud si vypalovali zobák oba, tak Jana proti kouření nic neměla. Prudit začala, až když se rozhodla, že ona sama kouřit nebude. Takže IQ je na obou stranách stejné - co dělá ona, to je v pořádku, co dělá on, to je špatně. A když se on hned nepřizpůsobí, je hajzl, zatímco ona je paní vzorná. U táty v rodině kouřily i rohožky před dveřma, u mámy nikdo a problém to nebyl...dodneška když si chci připomenout tátu, tak si jdu sednout na kafe ke kolegovi, který kouří. Co kdyby milostivá koupila domů kouř pohlcující svíčky, zjistila, jak se dá v bytě větrat tak, aby vzduch z kuchyně nešel do celého bytu (přece nevětrají smrady z vaření dovnitř do obýváku?) a dohodla se, že večer se už kouřit vevnitř nebude? V místnosti s malým děckem podle článku nikdo nekouří, a dost pochybuju, že Janu někdo přivazoval provazem k židli, aby musela sedět v zakouřené kuchyni, když byla těhotná. Prostě se jenom nedokázala sbalit a odejít, jak by to udělala každá soudná a dospělá ženská.

  1. na komentář reaguje v.poho — #24
  2. na komentář reaguje Suzanne — #26
  3. na komentář reaguje kobližka — #27
  superkarma: 2 03.05.2013, 15:44:45
 9. avatar
  [22] kobližka [*]

  No,tak naše rodina,jako naprosto nekuřácká,vůbec nemůže pochopit,jak si někdo může svůj domov zamořit cigaretovým kouřem...a nemyslete si,že nejsou tací.Měla jsem kamarádku a její muž běžně kouřil "jen" v kuchyni.Ale celý jejich byt čpěl jako putyka...fuj,hnus.No a kde je dítě,tam může kouřit snad jen naprostý ignorant a tupec!

  1. na komentář reaguje V19 — #40
  superkarma: 1 03.05.2013, 14:42:24
 10. avatar
  [21] v.poho [*]

  Jako samozřejmě v místnosti s dítětem se kouřit nemá, to je jasné. Já jenom nechápu mladou maminku, že jí nevadilo kouření uvnitř v bytě, než se narodilo dítě. Neznám nikoho z kuřáků, kdo by si vyhuloval doma, všichni chodí ven.

  Honzy se nezastávám, já bych ho kvůli kouření nesnesla, ale řekla bych, že milá Jana si na tenhle problém tak trošku zadělala i sama. Lidi se nemění. Chlapec byl líný chodit na balkon předtím, takže.... je líný dál.Sml15

  superkarma: 0 03.05.2013, 13:03:05
 11. [20] FAXÍK [*]

  Mám vlastní zkušenost a vím jak dokážou být kuřáci bezohlední!! První manžel taky kouřil v bytě a nějaké děti ho nezajímaly a teď mám v práci kuřačky, které neberou ohled v žádném případě a kouří na šatně...

  superkarma: 0 03.05.2013, 12:57:36
 12. [19] lonkue [*]

  Ano, Honza je bezohledny a sobecky hazl. Pryc s nim! Normalne jsem trpeliva az na pudu, ale s timhle zadnou trpelivost nemam a pan Hajzl si nezaslouzi zadne jednani v rukavickach...

  superkarma: 0 03.05.2013, 12:30:23
 13. avatar
  [18] Suzanne [*]

  Altamora — #13 Naprosto s tebou souhlasím, žádné dyšputace nepřipouštím. Jen pomiňme úvahy o přirozené inteligenci každého, prostě musíme vycházet z toho, jaký je a že už ho má doma. Tedy pokud to jeho netrklo samo a není ochoten ani po žádostech či následně ostrých výrocích doma nekouřit, jsme zase zpět u toho trhání vlasů Sml80

  Můj chlap byl silný kuřák, když jsme se potkali, pak se mu povedlo přestat a teď do toho spadl znova, ale v životě si doma nezapálil. Mně se nelíbí ani když kouří před svými dětmi, byť venku. Držkuju a on se omezuje Sml22

  ToraToraTora — #11 Dobrý nápad s tím elektronickým cigárem na doma. Sml67

  superkarma: 0 03.05.2013, 11:33:41
 14. avatar
  [17] Lukáš Čejka [*]

  v kuchyni bude mit aspon svuj klid - tedy mel by, kdyby ta pani byl nekdo jiny Sml80Sml32Sml54

  superkarma: 0 03.05.2013, 11:00:38
 15. avatar
  [16] OlgaMarie [*]

  A není to druhem boje o moc? Zvítězí dítě nebo já  - chlap? Přece nemůže být tak blbej, aby nevěděl, že i když kouří v kuchyni, prosmrdí stejně byt. Mně nesměla v bytě kouřit, když jsem měla malé děti ani máma. A to bylo keců, že jsou vedle atd.

  superkarma: 0 03.05.2013, 10:50:28
 16. avatar
  [15] Pentlička [*]

  Můj táta a moje babička, která s námi bydlela, byli kuřáci, ale doma nekouřili nikdy. Já sama jsem nekuřák, nikdy jsem to ani nezkusila a kouření nesnáším. Myslím si, že je to bezohledné vůči nekuřákům kouřit v jejich přítomnosti a u dítěte zvlášť. Musí to být humus mít začouzený byt, fujtajbl!

  superkarma: 1 03.05.2013, 10:49:08
 17. [14] MaVy [*]

  my jsme kuřáci oba,ale doma nekouříme o mě to syn ani neví a vědět nebude/kouřím tak 4 za den/manžela občas zahlédne z dálky,ale nijak si toho,že má nějaké hoříci dřívko v ruce nevšímá,oba jsme přestali kouřit 2 roky než jsem otěhotněla,kojila jsem rok a půl a pak tak za rok jsem zase začla,ale občas si muž všimne,že třeba týden nekouřím,kouřit na dítě může jen blbecSml80

  superkarma: 0 03.05.2013, 10:38:12
 18. avatar
  [13] Altamora [*]

  Suzanne — #6 Já si hlavně myslím, že jen bezohledný sebestředný blb je v dnešní době schopen kouřit v bytě, kde je malé dítě. Kuřáci sice argumentují kouřícími komíny a auty, když jde o to, aby si omluvili svoji neřest a nutnost zachování kouření kdykoliv a kdekoliv, ale jen negramotný a hluchý (v této kombinaci)  se doposud nedozvěděl, že "fajčenie škodí zdraviu". Člověk, který má EQ alespoň vorvaně, v bytě s těhotnou ženou či malým dítětem nekouří vůbec a v přítomnosti nekuřáka jen minimálně a po domluvě.

  Jak bych to řešila já, to nevím, protože nekouřím, chodila jsem jen s jedním kuřákem a s tím jsem se rozešla, protože jsem nedokázala najít potěšení v líbání popelníku.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #18
  superkarma: 2 03.05.2013, 10:23:49
 19. [12] MaVy [*]

  nejde-li to po dobrém dát nůž na krk,co jinýho,když kouří u dítěte je to vypatlaný blbecSml68

  superkarma: 0 03.05.2013, 09:27:59
 20. avatar
  [11] ToraToraTora [*]

  Hrubé výrazy bych nepoužívala, to se člověk zabejčí a just bude hulit. Zkusila bych jako žena jemnější nátlakové metody šedé eminence, citové vydírání a pod.Sml57 Možná by dotyčná měla pánovi nabídnout, ať si čudí na balkoně cigarety a doma elektronické cigáro.

  Ale upřímně jsem ráda, že to mám jako Rikina. ortodoxní nekuřačka s kuřákem, který vlastní inteligencí pochopil, že doma ani v autě se prostě nebude čudit a kor, když jsou děti.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #18
  superkarma: 0 03.05.2013, 08:25:29
 21. avatar
  [10] margot [*]

  no, takže dejme tomu dneska je miminu cca 5 měsíců, silný kuřák udělá dejme tomu krabku denně - z toho třeba polovinu doma. to by mohlo být až cca 1500 upomínání. u nás doma by na slova o bezohledných hajzlech došlo daleko dřív - jakýpak našlapování kolem pánaSml80

  superkarma: 1 03.05.2013, 07:33:40
 22. avatar
  [9] samecka [*]

  To už snad není ani o závislosti,ale o výšce IQ,ne?!

  superkarma: 1 03.05.2013, 07:07:59
 23. avatar
  [8] gerda [*]

  každá rada drahá. Jedině přinést doporučení od dětského lékaře, že syn začíná mít nemocné plíce a musí mít zaručený čerstvý vzduch bez nikotinu.Sml57

  superkarma: 0 03.05.2013, 06:47:51
 24. [7] lidicka [*]

  Je to sebestředný  sobec, kouřit mi u mého dítěte, spřerážím mu ruce.Sml22Sml15Sml80

  superkarma: 0 03.05.2013, 06:30:17
 25. avatar
  [6] Suzanne [*]

  Rikina — #5 jasně, tam už zbývá jen trhat si vlasy, že si s takovým magorem pořídila dítě. Já osobně věřím, že rozzuřená matka dokáže pod vlivem hormonů mít silné přesvědčovací schopnosti, aniž by toho člověka musela zabít. A že muž má tváří v tvář takové ženě pud sebezáchovy a prostě půjde hulit na balkon Sml30 Dál už zbývá jen odstěhovat se k mamince nebo kapitulovat. Ale to už ubližuje dítěti. Tedy se člověk musí vrátit k trhání vlasů a ... da capo al fine.

  1. na komentář reaguje Altamora — #13
  superkarma: 0 03.05.2013, 01:04:32
 26. [5] Rikina [*]

  Suzanne — #4 jenže v okamžiku, kdy taková slova padnou, končí diskuze a mizí ochota se dohodnout. Sml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #6
  superkarma: 0 03.05.2013, 00:38:58
 27. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Rikina — #3 Jaksi automaticky předpokládám, že každý nejprve vyčerpá mírumilovné pokusy, než z úst vypustí tato slova. Ale je fakt, že já se vždycky dřív dohodnu, než na takhle silné výrazivo dojde.

  1. na komentář reaguje Rikina — #5
  superkarma: 2 03.05.2013, 00:27:50
 28. [3] Rikina [*]

  Jsem militantní nekuřák, z nekuřácké rodiny, vychovaná v duchu "my sportovci nekouříme". A vzala jsem si za muže kuřáka, z rodiny, kde nekouřil snad jenom papoušek a to ještě nejspíš proto, že neudržel žváro v zobáku. Sml57 No a nezabili jsme se vzájemně, léta jsme spolu žili, děti měli, a manžel nikdy nekouřil v místnosti, kde byla naše nemluvňata, neb si byl vědom, že jim to neprospívá. A já mu nikdy neřekla "bezohledný hajzle" ani "padej s cigaretou na balkon". Ono se dá, leccos se dá. Ale ne s tímto přístupem, co je výše popsán. Sml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #4
  superkarma: 0 03.05.2013, 00:23:06
 29. avatar
  [2] Altamora [*]

  Tento boj Jana nevyhraje. Není přece nic hezčího než miminko smrdící cigaretami.Sml57 A není příjemnější zábava než chodit s astmatikem po doktorech. Měla jsem kolegu, který se svojí tříletou astmatickou dcerou jezdil od léčitele k léčiteli, ale kouřit v její přítomnosti nepřestal. Feťáci jsou bezohlední, bez drogy se neobejdou.

  superkarma: 0 03.05.2013, 00:18:58
 30. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Jsem hodně tolerantní a svého muže neomezuju. Pokud je ale něco, na čem mi opravdu záleží, jsem tvrdá. Chápu, že budou hlasy, že on má právo... a kdesi cosi. Ne. Pokud by kouřil v místnosti, kde je MOJE nemluvně, byla bych tak hnusná, že by to neustál.

  superkarma: 2 03.05.2013, 00:13:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme