Prošla jsem několika pracovními kolektivy, všechny byly fajn a ráda na ně vzpomínám. Byla to většinou pracoviště, kde převládal počet mužů nad ženami. Na své druhé pracoviště vzpomínám nejraději. Měla jsem výbornou kolegyni, se kterou jsem se skamarádila a kamarádím dodnes. Je už dlouho v důchodě, ale to na věci nic nemění.

Kolega Pepa patřil mezi muže, kterým nedala spát snad žádná ženská sukně. Pěkný svým způsobem nebyl, ale uměl to se ženami. Kolegyně mě na něho upozornila, že po mně "jede". Byla jsem svobodná, žádné starosti, vážnou známost jsem také neměla, a tak jsem si říkala, že si s ním mohu pohrát jako kočka s myší. Moje popichování mu imponovalo, byl rád, že může dobývat. Obránci byli ve střehu, a když už byl dobyvatel u cíle, "dostal" po packách. Mužská ješitnost se urazila a začal mi znepříjemňovat život. Co jsem mohla jiného čekat, že se bude mstít, byl přece vyhlášený don Juan. Ve mně to také vřelo, jak ráda bych mu ukázala, že jsem navrchu já. Kdo si počká, ten se dočká.

Na pracovišti jsme měli nějakou oslavu, pilo se, také papalo a Pepa znavený zařizováním i bublinkami si na židli zdříml. Kolegové mě upozornili na Pepíčka a já jsem spřádala pomstu. To bude poslední vynesený trumf a bude ode mne!

Vlítla jsem jako vítr na údržbu, kluci mi dali potřebný materiál a já Pepíka nastrojila za čerta. Rohy z epoxydu, ocas z vázacího lana a krásný červený jazyk z plsti. Kolegáčkové se tetelili radostí, drželi mi palce. Pepíček se probouzel a vedoucí provozu mu nastrčil zrcadlo, aby se upravil. Hned mu došlo, kdo ho udělal čertem, a začal závod. Já vystartovala, měla jsem na sobě sukni, halenku, ale ke svému štěstí pohodlné boty.

Vyběhla jsem na dvůr, Pepa za mnou. Z kudrnatých vlasů mu trčely rohy, jazyk mu plandal na bradě a za ním vlál ocas. Protože prostor pro nás byl malý, vyšplhala jsem se na třešeň a Pepa se sápal za mnou. Kdoví, jak by vše skončilo! Kolegové přivezli jeho ženu, aby se na vlastní oči přesvědčila, jak dovede její manžel dobývat ženy.

Ještě dnes mě Pepa nazývá mrchou a s jeho paní se kamarádím ještě dnes.
Pohodu na pracovišti přeje
arjev


A to je mi hezké. Dokazuje to přesně takové to rčení, že „která před ním nevyleze na strom, pokoj nemá“! Pepa čert ale musel pobavit široké okolí. Jen by mě zajímalo, jestli si dal pokoj, nebo zda byl nepoučitelný. Ten starý čert Pepa.:)

Reklama