Partnerské plány mohou být různé. Pro jeden pár je to auto, dovolená v Bulharsku, dítě... pro další společné bydlení... Plány se v průběhu času i mění. Dnes si budeme povídat o tom, které jste si splnili, které ne a které jste přehodnotili.

Jsem hrdým majitelem katastrofické vize našeho ekonomického systému, který s mojí lepší polovičkou sdílíme. Dospěli jsme tudíž k závěru, že pokud se všechno zhroutí, bude lépe žít někde na venkově a mít vlastní políčko, které nám v případě nouze přinese obživu.

ilustrační foto - vize budoucnosti

Můj kamarád Tomáš mi sice oponoval tím, že když se má vize splní, budou to města, kdo bude okupovat vesnice, jak už to v minulosti mnohokrát bylo. No, ať si. Nejsem povaha na to někoho okupovat, to se raději o ten svůj brambor s měšťanem rozdělím.

Tenhle plán si postupně plníme. První krok jsme již udělali a výsledkem je například má absenční práce pro magazín. Ano, ano, zrovna teď sedím na pohodlném gauči, na kolenou mám notebook a píšu tuhle svou zkušenost. Která je sama o sobě moc zajímavá. Práce z domova byl vždycky můj sen, ale nikdy bych nevěřil, jak je to náročné. Sice si člověk koordinuje čas podle toho, jak se mu to hodí. Může si nárazově udělat docela bez problému půlden, den volna. Ovšem tahle časová svoboda je vykoupena absencí dovolené. Neexistuje víkend, kdy bych nepracoval aspoň chvilku. To neustále myslíte na to, že je ještě tohle a támhleto potřeba... a den je v čoudu.

Ale neměnil bych, pak si sednu na zápraží, dám si čaj, hledím k lesu za domem a je mi krásně.

Teď nás čeká další krok, pořízení si vlastního bydlení. Dům, který teď obýváme, máme pronajatý, a šlo vlastně o takovou zkoušku, jestli to může, co se financí týče, fungovat. Překvapivě docela úspěšnou zkoušku. Takže kdybyste náhodou věděly o nějakém pěkném statku s nejméně půlhektarem pozemku, na polosamotě tak do 45 minut od Hradce Králové, někde lehce přes milion, aby se v něm dalo hned bydlet a postupně ho opravovat, dejte mi vědět třeba do vzkazů! Konec inzerátu. :)

A teď už k těm vašim plánům, milé čtenářky...

Téma dne 21.8.2013: Společné plány

  • 77Jaké plány jste si s partnerem již splnili?
  • Které na splnění ještě čekají?
  • A jaké jste v průběhu času přehodnotili?
  • Na jakých snech jste se shodli a na kterých ne?

Na tyto otázky mi můžete odpovědět v příspěvku k tomuto tématu. Plány to mohou být různé, malé, větší, velké, osudové... Počínaje kopií morčátka, pejska, přes společnou dovolenou třeba někde v exotice, až k dětem, domu, společné firmě, životu v zahraničí, v přírodě – fantazii se prostě meze nekladou. Můžete mi i napsat, kdo z vás je akčnější při jejich plnění? Jeden z příspěvků, který dorazí do 15.00 hodin 21. 8. 2013 a bude dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, odměním jako vždy pěkným dárkem. Tím je tentokrát: krásná kniha 77 výletů po stopách Starých pověstí českých (Universum). Redakční e-mail, na který příspěvky posílejte zní...

 

Reklama