Bulvár

Hon na neonacistu, ostuda politiků a novinářů

V komentáři Tomia Okamury, mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agantur (AČCKA) se dozvíte jeho názor na kauzu údajného neonacisty pana Bátory... jde, podle něj, o pořádnou ostudu!

tomioPodnikatel, Čech i Japonec a mluvčí AČCKA Tomio Okamura je také velkým kritikem stavu české společnosti. Níže si můžete přečíst jeho názor na údajného neonacistu Bátoru a humbuk okolo něj...

Hon na Bátoru, ostuda politiků a novinářů

Nekompetentní neonacista se měl stát náměstkem ministra školství. Tahle zpráva spustila vlnu hysterie. Jedinou záminkou byla hra na boj za správnou věc. Zvrhla se ve lži, překrucování a ostouzení nevinného člověka. Jeho jedinou vinou jsou údajné „extrémistické" či „politicky nekorektní názory".

Případ Ladislav Bátora ukázal v nejhorší nahotě jak se hra na korektnost, stává zlou, nenávistnou a nebezpečnou. V obhajobě správného jsme schopní a ochotní ničit každého na koho dav ukáže. Slabí jedinci si bez nebezpečí a rizik zakoušejí „hrdinský boj" proti zlu. Kolektivní štvanice dává aktérům zakusit společnou euforii a radost z boje o správnou věc. Tady už nejde o Bátoru, ale o psychopatii davu. Všem kdo volali a volají „psovi psí smrt" připomínám, že každý z nás jednou může být Bátora. Hilsner, Pechanec. Odsouzený předem a na doživotí, bez šance na obranu. Bez viny.
Média a politici neváhali lhát, překrucovat a pomlouvat naprosto bezostyšně a bez jediné snahy o hledání pravdy. Jako by se nám tu rodila novodobá Národní fronta, kdy některé "nepříjemné" politické strany jsou zakazovány, lidé s "nepříjemnými" názory jsou vylučovaní ze slušné společnosti. Pana Bátoru stejně jako pan prezident Klaus neznám. Dokonce s ním nesdílím příliš stejných zájmů - nevadí mi eurofederalista ani euroskeptik. Chápu Koniáše, je mi sympatický Halík, kterého leckdy nechápu.
"Nekompetentní nacionalista" a "kandidát ultrapravicové Národní strany" Ladislav Bátora, má podle všeho 4 vysoké školy. Vystudoval anglistiku a amerikanistiku na Filosofické fakultě UK, posléze ekonomiku zahraničního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde později absolvoval i doktorské studium mezinárodních politických vztahů, a nakonec vystudoval pražskou Právnickou fakultu. Vyučoval v církevní Vyšší odborné škole publicistiky.
Národní strana, za kterou kdysi jako nečlen kandidoval prokletý pan Bátora, není strana, kterou jsem kdy volil, v každém případě to byl legitimní politický subjekt zaregistrovány na Ministerstvu vnitra a splňující zákonnou podmínku, že jejich program není v rozporu s listinou práv a svobod a nepropaguje násilí na jednotlivci ani skupině obyvatel. Národní strana byla řádně zaregistrovanou politickou stranou a nikdy nebylo proti ní vedeno soudní řízení o zastavení činnosti.
Strana podle médií vystupuje proti EU, přistěhovalcům a Romům. Jeden z jejích členů zveřejnil Konečné řešení otázky cikánské, která mimo jiné obsahuje myšlenku vystěhovat Romy do Indie.
Kontroverzní spis o konečném řešení cikánské otázky jsem četl. Nepropagoval žádné vystěhovávání romských spoluobčanů do Indie. Navrhoval v kontextu s dřívějšími vystěhovaleckými vlnami Romů do zahraničí koordinaci vystěhovalectví nejlépe do některého ze státu Indie. Podpora vystěhovalectví samozřejmě jen pro ty, kdo sami chtějí, se státní podporou na založení nové existence v zahraničí a navíc po oboustranné dohodě s cílovým státem či provincií. Třebaže tahle myšlenka je v praxi nereálná, nelze na ní shledat nic jiného, než inspiraci ve staré sionistické idei budování židovského státu a vystěhování do něj.

P.S. Psal jsem, že pana Bátoru neznám. Ale ozval se mi na základě tohoto článku v diskusi na serveru iDnes, kde mi píše, že v 80.letech několik let pracoval s mojí maminkou v Praze v malešické teplárně. Volal jsem mamince a ta mi potvrdila, že to byl slušný člověk. Mimochodem, přestože absolvoval několik vysokých škol, tak za své otevřené protikomunistické postoje pracoval v teplárně za trest jako buldozerista.

Tomio Okamura

Čtěte také: Komentáře Tomia Okamury...

   
03.03.2011 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [12] malvina [*]

  CityCat — #9 ano  , to je  přesně  to  o čem jsem   chtěla  psát.  Spoustu lidí odlišných   nejen  barvou pleti, orientací, náboženského vyznání by zcela   zaručeně   skončilo  v  sítu  náckovských   praktik.

  superkarma: 0 03.03.2011, 13:41:33
 2. avatar
  [11] Suzanne [*]

  CityCat — #9 Sml67

  superkarma: 0 03.03.2011, 12:22:23
 3. avatar
  [10] Suzanne [*]

  Neposuzuju člověka podle počtu vysokých školSml23 Naprosto souhlasím s Altamorou, existují i vzdělaní náckové, a to je pro mě jedna z mála věcí, kterých se bojím. Článek je prostě páně Okamurův názor, tak to beru.

  superkarma: 0 03.03.2011, 11:04:27
 4. [9] CityCat [*]

  Altamora — #6 ...pan Okamura si neuvědomuje, že v nacionalisticky řízené společnosti by pro svoji odlišnost skončil stejně, jako bohatí Židé v knize  A. Lustiga "Modlitba za Kateřinu Horowitzovou". Tedy pokud by mu jeho pud sebezáchovy v dostatečném předstihu nezavelel k přesunu na bezpečné místo na opačném konci světa.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #11
  2. na komentář reaguje malvina — #12
  superkarma: 0 03.03.2011, 10:55:30
 5. avatar
  [8] oalison [*]

  Neznám ani pana Bátoru, ani humbuk kolem něj. Jen si myslím, že výčet kolik kdo má škol ještě neznamená, že před námi sedí čestný člověk, takže pokud ho opravdu nezná velmi dobře osobně, nechápu tu razantní obhajobu.

  A co se týče "vystěhování" Romů či jiných menšin do Indie či někam jinam. Pozor takovéto nápady se dají velice snadno zaobalit do líbivých frází a se slovíčky se hraje dobře. Ovšem nehrajme si na dobrotivé lidumily, podle mě myšlenka toho spisu o Konečném řešení, je naprosto jasná. A mě se už z principu příčí, plošně nabízet jakékoliv menšině "ať si táhne" ačkoliv to zabalíme do dobrých úmyslů. Jsme multikuturní země a podle toho by jsme se také meli chovat. Já sama jsem ač s počátku s velkými obavami, žila nějakou dobu v těsném sousedství Romů a byli to lidé slušní. Stejně tak vím, že jsou mezi nimi i ti horší. Ovšem neřekla bych, že co se do složení slušných a  těch druhých lidí týče, nijak se neliší od nás, jen je na ně zaměřená větší pozornost.

  A druhá věc, už vůbec se mi nelíbí, že bych měla někoho ze svých daní podporovat v tom, aby se odstěhoval do zahraničí a tam si založil nový "lepší" život.  Pokud bych chtěla odejít do zahraničí já, přispěje mi tedy stát finanční injekcí, abych tam měla lehký začátek? Asi sotva.Sml80

  My si v podstatě sami uměle vyvoláváme rozdělení menšin a většina  a jiných skupin. Kdyby platila pravidla a zákony pro všechny stejně, možná by jsme nemuseli ani Romskou či jinou otázku zase tolik řešit.

  superkarma: 0 03.03.2011, 10:49:42
 6. [7] CityCat [*]

  Pro mě je L. Bátora osoba s podivným žebříčkem hodnot a ze sympatizantů s nacionalisty mám husí kůži. Nebudu upřednostňovat "jihočeskou selku před pražskou intelektuálkou" podle pana Bátory. Obě totiž mají na světě své místo stejně, jako rozdílné názory v demokratické společnosti. Další perlou z projevu pana B. je: ...raději S. Suchardu než O. Zoubka... je to snad impuls k ničení soch, které se vyšší moci "nelíbí"? Nedejbože, aby se v duchu jeho "raději tradici než pokrok" našel oponent se zálibou v tradici pálení čarodějnic a požadoval likvidaci pana B. v duchu další "tradice" pátera Koniáše, nejlépe na hranici ve tvaru Kaplického knihovny.

  Děkuji, ale takové hlasatele pravd jako je pan B. (zajisté slušný člověk - ale to byli i šéfové koncentráků a současně vzorní otcové rodin) podporovat nemíním. To je moje a svobodná volba.

  superkarma: 0 03.03.2011, 10:45:19
 7. avatar
  [6] Altamora [*]

  Tentokrát s panem Okamurou nesouhlasím. Osobně se víc bojím vzdělaných nácků než těch debilů s oholenou hlavou. Inteligentní sadista dokáže vymyslet hnusnější způsoby týrání než hloupý sadista. Vysoká škola není patent na rozum a už vůbec neříká nic o morálních kvalitách člověka. A ta pasáž o vytěhování do Indie, to mě děsí. Je vidět, že pan Okamura má v sobě japonskou nadčlověčí výchovu. Sml68

  1. na komentář reaguje CityCat — #9
  superkarma: 0 03.03.2011, 10:42:31
 8. avatar
  [5] Kaylie [*]

  Někdy nevěřím vlastním očím a tohle sem patří.

  Za svou vlast už jsem styděla vícekrát....

  Vysoká škola nic nezaručuje, prostě je to škola, ale kvalitu člověka nehodnotí.

  superkarma: 0 03.03.2011, 10:23:50
 9. avatar
  [4] malvina [*]

  je  nutné se  podívat   na   celou věc   s nadhledem. Možná  pan Bátora, donese  čerstvý vítr   na ministerstvo.To že byl členem nějaké  "náckovské party",by  nemělo být snad  na Sml68Sml68škodu????

  superkarma: 0 03.03.2011, 10:00:51
 10. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Tak  nevím, zda vzdělání není ve finále na škodu.

  superkarma: 0 03.03.2011, 09:08:47
 11. avatar
  [2] delfi.na [*]

  Tee.. — #1 souhlas a když čtu na idnes jeho blogy, tak musím před ním smeknout klobouk. Sml16Sml59Sml79

  superkarma: 0 03.03.2011, 09:06:26
 12. [1] Tee.. [*]

  Já mám toho Tomio Okamuru pořád radši!..je vidět, že není Čech... Sml59Sml59Sml59

  1. na komentář reaguje delfi.na — #2
  superkarma: 0 03.03.2011, 08:49:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme