Vztahy

Homo, nebo hetero?

muž

Když jsem byla na střední, říkalo se mezi holkama, že lepší blbej chlap než žádnej. Já si to nemyslela, protože jsem byla štíhlá, hezká, patřičně hrdá a jako každé mládě jsem měla pocit, že mi svět leží u nohou a v životě se mi všechno povede. Ale čas šel dál, biologické hodiny tikaly a já začala ze svých nároků slevovat.

Ještě tak v sedmnácti, chtěl-li se mnou kluk chodit, musel být krásný, štíhlý, svalnatý a ramenatý, jinak jsem s ním nešla ani na limču. Po dvacítce, s nějakou tou zkušeností v kapse, už ramena nebyla podmínkou, ale například s chlapem při těle bych si nevyšla. Za dalších pár let, které byly naplněny srdcem zlomeným na mnohokrát, mi začalo docházet, že úplně stoprocentně o vzhledu to nebude.

Nápadník už nemusel být zrovna vysvalený manekýn, hlavně že byl fajn, vtipnej a zábavnej. (Všimněte si, že do bodu ´zodpovědný a mnoho peněz vydělávající´ jsem bohužel nikdy nedošla). O pět let později mi začalo stačit, že vůbec nějaký chlap byl. V podstatě jakýkoli, ale byl. Myslela jsem si, že co se týče nároků na partnera, hlouběji už klesnout nemohu. Z tohoto pocitu mě ale nedávno vyvedla kamarádka, která mi představila svého snoubence. Na první dojem z něj vyzařovalo něco, co mě zarazilo, ale nedokázala jsem popsat co.

 „To je na něm tak vidět, že je na kluky?“ zeptala se kámoška překvapeně, když jsem jí svou domněnku sdělila. Zírala jsem na ni jak tele na nová vrata a nerozuměla ničemu. Ona se prostě vědomě rozhodla, že si vezme za muže homosexuála! V následném rozhovoru jsem byla poučena, že homosexuálové jsou pro manželství nejlepší, protože své ženě opravdu rozumí, nezahýbají, milují děti - no prostě chcete-li mít senza manželství, vezměte si kluka, co je na kluky. „No jo,“ namítla jsem, „homosexuální muži mají ale jeden nedostatek… Nesouložej. Teda aspoň ne s náma…“

 „No a co, víš, jak vypadá sex s normálním chlapem po deseti letech manželství?“ odsekla kamarádka a na to já neměla odpověď. Protože vím, že po deseti letech manželství to v posteli skutečně může vypadat bídně. „Já už mám prostě plný zuby všech těch chlupatejch a smradlavejch mužskejch! Kvůli dětem manžel zatne zuby nebo půjdeme na umělý oplodnění. Pohoda, ne?“ doletěl ke mně kámoščin poslední argument.

Pár dní mi ten dialog ležel v hlavě. Kdyby mi fakt, že můj protějšek je homosexuál, zajistil, že náš svazek bude pevný a stálý a život svěží a hezký, šla bych do toho? Kdybych věděla, že můj dobrý přítel gay je velmi kvalitní člověk a já s ním prožiju výjimečný život, udělala bych to? Ve dvaceti nikoli, tím jsem si jistá, ale v pětatřiceti, kdy veškeré naděje na to, že potkám chlapa, který bude aspoň trochu normální, definitivně pohasly? A mimochodem, jsou všechny ty chlapské nedostatky, jako třeba špinavé ponožky pod postelí, chrápání, či ranní chrchlání v koupelně, navázány pouze na tu heteročást našich drahých? Není to jen naše naivní představa, že všichni homosexuálové jsou vznešení básníci hrající na loutnu a hovořící výhradně spisovně? A co říct potomkům? Přiznat to, nebo jim celý život lhát? A jak řešit své erotické touhy? Najít si milence? A co když se zamilují oba do jednoho muže? A otázka z nejzásadnějších: Je sňatek s homosexuálním mužem prohra a rezignace, nebo naopak výhra a vyřešení problémů? Neudělala jsem nakonec chybu, když žiju s normálním heterákem? Nebylo by mi s nějakým představitelem čtyřprocentní menšiny líp? Dotazy se mi líhly v hlavě po desítkách a já na ně nedovedla odpovědět.

Následující týden jsem svého heteropřítele podrobila křížovému pronásledování. Aniž o tom věděl, pečlivě jsem sledovala každý jeho krok. Všimla jsem si, že postele v ložnici zastlal jen tak halabala, aby se neřeklo. Kdyby byl homosexuální, ustlal by lépe? Odpoledne se opozdil na předem domluvenou akci, jak to mají gayové s dochvilností? A co na WC? Kdyby byl můj partner na kluky, trůnil by tam kratší dobu?

Další argumenty přišly z vnějšího světa. V novinách otiskli rozhovor s Martou Kubišovou, která žije s homosexuálním kolegou Milanem Heinem, a oba to veřejně přiznávají. Paní Kubišová dokonce řekla: „Přátelství je naprosto bezpečný. Eva Pilarová říkávala: ´Holky, jestli si chcete dobře vyřešit život, tak jedině manželství s gayem´.“

Aha! Takže nás je víc, nás, které o problému homo versus hetero přemýšlejí, jen některé se už odhodlaly k prvním krokům. Jenže co by se stalo, kdyby se ženy masově rozhodly zakládat manželství s homosexuálními muži? Teplí kluci by brzo došli, to je celé!

Nakonec jsem se odvážila zeptat se na názor mého partnera, který je stále zcela nemoderně hetero. Popsala jsem mu situaci mé kamarádky, předložila několik svých argumentů a požádala o jeho mužský, chlupatý a smradlavý názor. Chvíli přemýšlel a potom s neskrývaným nadšením řekl: „Rozumím tomu dobře, že by ženy vstupovaly do manželství s homosexuálními muži, staraly by se s nimi o děti, vedly manželský život, splácely s nimi hypotéky, prožívaly každodenní, běžný, nudný život a nás by měly jenom na sex?“ Odmlčel se a já na něm viděla, jak se zasnil.

„Myslím, že lidstvo konečně objevilo ideální cestu.“

 • Chcete vědět, jaké jsou novinky? Jaké články si nenechat ujít? Sledujte nás i na komunitním portále
   
17.06.2009 - Láska a vztahy - autor: Alena Kastnerová

Komentáře:

 1. [12] orangutan [*]

  Sml32

  superkarma: 0 28.06.2009, 23:47:39
 2. [11] Wewerka [*]

  Sml54

  superkarma: 0 28.06.2009, 21:13:05
 3. [10] Lyoness [*]

  Mno, znam gayu par. S nekolika se docela dost kamaradim.

  Jsou to proste chlapi... Jen si svuj bordel musi uklizet sami, varit si sami, prat si sami... Takze nam pripadaji takovi uznalejsi, jinacejsi... Nevim, jestli to dobre vyjadruji...

  Jinak dokazou byt taky prasata, sprostaci a pitomci Sml22

  Jen bych rekla, ze vetsina z nich o sebe daleko vic pecuji nez vetsina heterackych chlapu...

  superkarma: 0 23.06.2009, 13:12:44
 4. [9] matuszyk [*]

  Sml59

  superkarma: 0 21.06.2009, 19:06:09
 5. [8] esterka820 [*]

  Moje kamarádka před více jak 20 lety uzavřela sňatek účelový z obou stran s dlouholetým přítelem.KAŽDÝ z nich pomocí druhého v manželství vyřešili své záležitosti(ještě za bývaláho režimu) a pak se v tichosti rozvedli.Pomohli si navzájem.Co vím,on potom odjel do ciziny kde žil a pracoval a měl svého přítele.Ona se později vdala má dítě,a pak se rozvedla a má přítele.Nedávno jsem ji potkala a povídali jsme si,vzpoměla na svého býv.g.muže,hezky a s úctou,řekla mi,že před pár roky tragicky zahynul.,ale že ona na něj nikdy nezapoměla,byl to prý nejlepší přítel-ale jiná doba.to je ze života........

  superkarma: 0 17.06.2009, 17:25:43
 6. [7] Josephine [*]

  lacetka — #6 Jj, myslím, že ženská je kolikrát zblblá romantickýma filmama... Kde je gay ten nejlepší gentleman k ostatním ženám... Já myslím, že i homosexuál je trochu ješitnej a prostě po čase by jakákoliv ženská byla na druhé koleji, když by veškeré chvilky chtěl třeba trávit s milencem, což je vlastně přirozené, tak proč ta potřeba si jej uhnízdit doma??? Jen aby nebyla sama? To ať si pořídí raději psa, nebo chodí na seznamky, nebo těšit lidi do domova důchodců.

  superkarma: 0 17.06.2009, 17:10:46
 7. avatar
  [6] lacetka [*]

  Josephine — #5 kdyby jen na milence.. Moje zkušenost je ohledně gay_ partnera pro život dosti bizarní, takže to zkrátím. Tedy, byla to opravdu krátká známost, ale stačilo. Nevěděla jsem to hned. Kouzlo těchto mužů je zpočátku velké.. a on se furt tvářil jakože oukej.. Naneštěstí nejsem člověk kompromisů, rozhodně ne na dlouho a my jsme se rozešli, zdánlivě ze zcela jiných důvodů... No, nač chci ale upozornit možné fanynky takového spojení je to opravdu velké kamarádství se všemi těmi ženami, holkami a dívkami, kterým sice srdce nelámou, ale Vaše představy o čemsi jako "důvěrný vztah jen vás dvou" to rozlomí určitě (což je, ono přátelství, v článku nahoře zmíněno paradoxně právě jako přínos). Ale proti gustu...  

  1. na komentář reaguje Josephine — #7
  superkarma: 0 17.06.2009, 15:56:20
 8. [5] Josephine [*]

  Já myslím, že by časem ta ženská začala žárlit na milence svého muže... Přece jen vztah je i těch "každodenních" věcech z lásky, ne?

  1. na komentář reaguje lacetka — #6
  superkarma: 0 17.06.2009, 15:24:56
 9. avatar
  [4] Evly [*]

  Taky máme pár kamarádů gayů, ale pochybuju, že by do toho šli, žijí s příteli a mají v plánu uzavírat registrovaná partnerství. Na jednu stranu by to byla doma asi klidná domácnost, ale každý člověk touží po lásce, něžnostech, atd. To by asi taky brzo začalo v něčem vadit... Těžko říct.

  superkarma: 0 17.06.2009, 14:02:22
 10. [3] Anai [*]

  Super myšlenka, to mě nikdy nenapadlo!  Ovšem nějak z toho vypadla skutečnost, že takový klasický gay chce taky vztah se vším všudy, tedy i svatbou s druhým gayem... možná řešení pro ty, které svou 4% skrývají, kteří se ještě "nenašli" - znám spoustu gayů, kteří byli ženatí, mají děti a teprve v pozdějším věku se rozvedli a začali žít s mužem. Vždy mi přišlo hrozné, jak dopadla ta manželka, teď poprvé chápu, že rozhodně ne zas tak špatně!

  superkarma: 0 17.06.2009, 09:09:03
 11. [2] Jasmína [*]

  Ten konec je skvělej. Úplně vadím toho svého, který by reagoval stejně. Já si ale myslím, že gayové by s námi nebydleli, chtějí mít přece své partnery a své domácnosti s nimi společné. My přece taky nebydlíme s kamarádkami. A když, tak jen chvíli.

  superkarma: 0 17.06.2009, 08:14:58
 12. [1] maki1 [*]

  No, predstava je to krasna, ale pekne sobecka vuci tem gayum. Pro ne by bylo lepsi zit s chlapem, aniz by se na ne nekdo dival skrz prsty, nez se "schovat" do manzelstvi Sml80

  superkarma: 0 17.06.2009, 08:01:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme