Závažnou otázku k dnešnímu tématu zaslal čtenář s nickem 1002. Z jeho příspěvku jasně vylézá esenciální partnerské nedorozumění, zakořeněné hluboko v rozdílnosti pohlaví...

Možná vám bude zkraje připadat příspěvek čtenáře 1002 jako provokace. Dočtěte ho ale do konce, zjistíte, že tomu tak není.


Dobrý den.

Chtěl bych něco napsat k tématu „ZAVISLOSTI“.

Věnoval jsem se mé tabákové závislosti a u jejího provozování jsme se zamyslel nad Vaším tématem. A došel k závěru...

Nevím, jestli se to dá nazývat závislostí nebo třeba úchylkou a nebo jestli je to u žen běžný jev...

To, o čem chci psát mi nevadí, ale prostě to nějak nechápu, i když se mi to parterka snažila vysvětlit - asi je to tím že ženy a muži jsou dva živočišné druhy:)

Konečně k věci - Moje partnerka má pro mě absolutně nepochopitelnou potřebu mít každý večer naprosto uklizenou kuchyň. To obnáší, že umeje nadobí, sporák, kuchyňskou desku atd... A ono to vlastně nekončí jen v kuchyni - prostě jak sama říká - „Než jdu spát tak chci mít všechno v cajku aby jsme nevstávaly do bordelu.“ Není to o tom, že by jsme měli každý den doma binec (ten se chudák nestačí udělat:) ale o tom, že musí být všechno uklizené, nádobí umyté atd. Sice to není nijak chorobně přehnané, nebo tak... Ale když třeba máme návštěvu, tak je schopná po jejím odchodu třeba o půlnoci umývat nádobí. A to jsem ji, není to tak dlouho, kupoval myčku - a tu používá jen když ji přepadne nějaký ten bacil a fakt jí není dobře, nebo když z jiných důvodu nemůže strčit ruce do dřezu (nějaké zranění či tak). A jedinou výjimkou, kdy myčku použije i když je v kondici je, když má nádobí, jak říká, „mastnej mejdan“ a nebo když si zapomene do nějaké nádoby napustit vodu mezi používáním a mytím a ono jí to nějak pekelně zaschne. Na dotaz, proč to nedá do myčky mi odpoví, že to umeje rychleji a nechce čekat až bude myčka dostatečně plná...

Tahle přirozená a zdravá pořádkumilovnost mě na jednu stranu těší, protože je fajn mít ženu co průběžně uklízí a doma je pořád útulno a čisto - pozor pozor, taky pomáhám a to i bez kudly na krku:) Ale zas na druhou stranu si říkám, že by si po večeři taky měla odpočinout a ne se hned hrnout na mytí nádobí a úklid kuchyně... ale já ji to prostě nevysvětlím a ona mě opak také ne...:)

Není to tak, že bych si na ni za to stěžoval, já jen že to prostě nechápu, to bude asi tím, že mám původ na jiné planetě:)

1002

Pozn.red.: Příspěvek nerošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. 10. 2013: Partnerovy závislosti

  • Jaké závislosti vás na vašem partnerovi štvou?
  • Jaké závislosti se vám na vašem partnerovi líbí?

Posílejte mi své příspěvky vážné i nevážné na téma: Partnerovy závislosti. Můžete to vzít s humorem, ale můžete se o nich rozvyprávět i jako o problému. Nejzazší termín odevzdání příspěvků je v pátek 11. 10. 2013 v 15.00 hodin. Posílejte je na redakční e-mail (viz níže). Formu nechám na vás, ale dbejte, aby byl příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění, a tím i na možnost získání hezkého dárku – objemného balíčku čtyř prostředků na mytí nádobí PUR!

O dárku rozhodnete i vy!
Aby byla trochu změna, rozhodl jsem se pod každý čtenářský příspěvek dát anketu, ve které mu budete udělovat známku (od jedničky do pětky, jako ve škole). Nakonec vyberu jednu premiantku, kterou odměním. Můžete tady namítnout, že příspěvky, které vyjdou dříve, budou mít více hodnocení než příspěvky, které vyjdou odpoledne. To je pravda. No, budiž, aby byl dostatek času na oznámkování odpoledních čtenářských příspěvků, nevyhlásím premiantku s ukončením tématu, ale až si na to večer vzpomenu. To nebude dřív než ve 20.00 hodin, ale možná taky o půlnoci...

pur

Reklama