Bulvár

Holky přece nepláčou

Milá redakce...

ani nevím, kde jsem slyšela, že "HOLKY PŘECE NEPLÁČOU", snad jsem si to jen utvořila ve své hlavě.

Této věty jsem se držela zuby nehty. Když se něco stalo, nebo jsem se rozešla, vždy jsem plakala potají a málo, abych neměla opuchlé oči a někdo to na mně nepoznal...

Sestra mě vždycky obdivovala, že nebrečím.

Vždy jsem ale ty slzy zadržovala a pak se mi podařilo na to trápení zapomenout... ale nebylo to moc dobré. Všechno to negativní se ve mně hromadilo, a pak někdy stačilo málo a já vybouchla, ale ne pláčem, ale tím, že jsem po někom začala řvát kvůli malé prkotině.

Nikdy mě nikdo neviděl plakat..

Představa, že se před někým rozbrečím, byla pro mne strašná. To ponížení, že jsem nezvládla kontrolu nad situací...

Pár slz mi ukáplo, ale vždy jsem hrdě zvedla hlavu, utřela tu jednu slzu a řekla si, že holky nepláčou. Vždy jsem se nad situaci povznesla. Byla jsem nad ní. Nesnesla jsem, aby mne někdo utěšoval.

Asi po 19. roce mého života jsem se změnila.

I když se i teď cítím hloupě, když před někým brečím, klidně ty slzy nechám padat jako hrachy. Je to taková úleva.

Hodně mě mrzí, že jsem před nikým neplakala, a ještě víc mne mrzí, že neumím někoho, kdo pláče, utěšit... a to možná proto, že já sama jsem nebyla nikdy utěšována.

Jana


Milá Jano,
pokud někdo ve Vaší přítomnosti pláče, stačí jej obejmout. Slova v takovou chvíli nejsou potřebná. Jsem ale opravdu ráda, že jste vyměnila rozčilování za slzy. A věřte mi, plakat před někým, to každému přijde trochu hloupé ;-).

A co slzy od smíchu? Přece nemusíme být dnes jen smutní. Pošlete nám historku, díky které se vám ještě dnes, když ji někomu vyprávíte, samým smíchem objeví v očích slzy!  

                                                           redakce@zena-in.cz

   
18.01.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. [8] Radvena [*]

  Podle mě jsou slzy naprosto přirozená lidská reakce stejně jako smích...taky mi jako malé občas říkali "Nebreč, to ti nepomůže", ale vždycky se aspoň trochu uleví, tak proč si "nezabulet", když to na nás přijde?

  superkarma: 0 18.01.2006, 15:53:56
 2. avatar
  [7] Meander [*]

  Co znamená toto: "A věřte mi, plakat před někým, to každému přijde trochu hloupé ;-)"?

  superkarma: 0 18.01.2006, 14:15:45
 3. avatar
  [6] Žábina [*]

  když mi předloni umřel tatínek, brečela jsem každý den a vždy se mi na chvíli ulevilo...pláč odplavuje bolest, i když jen na chvíli

  superkarma: 0 18.01.2006, 13:42:10
 4. avatar
  [5] Jaštěrička [*]

  Vivian: Mě hrozně štve,když moje máma hustí domých dětí-mám kluky "kluci nepláčou".A pak si stěžujeme,že jsou muži uzavření a neumí dát najevo city,ale vždyť se jim to vtlouká do hlaviček už odmala

  superkarma: 0 18.01.2006, 12:45:01
 5. avatar
  [4] monuška [*]

  OlaSm: taky se mi včera u toho pořadu chtělo břečet.

  superkarma: 0 18.01.2006, 12:02:53
 6. [2] Popina [*]

  Před okolím působím jako silná, vyrovnaná, realistická žena. Věřtě, i já brečím, ze vzteku, pro lásku, nebo třeba jenom u hezký písničky, ale vždy, když jsem sama.

  superkarma: 0 18.01.2006, 11:35:42
 7. avatar
  [1] Vivian [*]

  Když jsem byla malá, byla jsem dost citlivý dítě, a taky jsem pořád slyšela "Nebreč, to ti nepomůže", někteří se i smáli, že brečím, takže jsem se za slzy vždycky styděla... Přitom dnes nechápu, kde na takový nesmysl přišli a proč se tak chovali . Proč bych si nemohla zabrečet? Když mě něco trápilo a cítila jsem se beznadějně, byl pláč to jediné, co jsem pro sebe byla schopná udělat... a pomáhalo to, ne že ne. Člověku se tím tak nějak uleví, asi se z něj něco odplaví... Takže dnes už se za svoje pocity nestydím a když chci, tak si klidně pobrečím, myslím, že do toho nikomu nic není... A svým dětem rozhodně nebudu vtloukat do hlavy nesmysly typu "kluci nebrečí" apod.

  superkarma: 0 18.01.2006, 11:10:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme