Styl

Holky krev a mlíko

 

Připadá vám svět nespravedlivý? Cítíte se oplácaná, neforemná, nehezká, nespokojená?

Věřte nebo ne, velký podíl na vašem pocitu má všudypřítomná reklama. Hektary  billboardů, tuny letáků, stohy módních časopisů, všude se rozvalují vyzáblé modelky v krkolomných pozicích, s nohama dlouhýma a tenkýma jak dostihový kůň. Neustále se  probírají témata  o dietách, celulitidě, liposukcích či jiných drastických metodách, jak dosáhnout vysněné štíhlosti. Dennodenně se nám podsouvá, že být oplácaná, macatá, plnoštíhlá či oblých tvarů je nemoderní, neestetické, prostě out!

 

Co s tím? Hlavně klid, dejte si kafe, něco dobrého na zub a pojďme to spolu probrat.

Předně, modelky, jak je známe z fotek a přehlídkových mol, nejsou prototypem normální ženy.

Ve světě módy, reklam a před objektivy fotoaparátů se ocitly právě proto, že se vymykají. Jen si samy vybavte, kolik takových dívek potkáváte denně na ulici. Troufnu si říct, že mizivé  procento.

 

Stejně jsem přesvědčena o tom, že převážné většině mužů se líbíte víc vy, ženy krev a mlíko.

A pokud ne, ruku na srdce, nemůžete si za to tak trochu samy?

 

Teď řadu z vás asi zvednu ze židle, ale pokud chcete se svým vzhledem do budoucna něco udělat, musíte začít u sebe..

 

Vzpomínáte na těhotenství, kdy jste naditá v legínách a vytahaném tričku jedla za dva a připadala si jak včelí královna?

 

Vy mladé, dosud bezdětné, se moc nesmějte. Denně potkávám hamburgerové prdelatky, kterým rosolovité břicho přetéká přes nízké bokovky. Piercing tomu dodá jen punc špendlíkové hlavičky zapíchnuté v ovaru.

 

A co teprve dámy v přechodu. Neschovávejte se v neforemných šatech neurčitých barev. Neříkejte, že už jste rezignovaly a na vzhledu vám nezáleží.

 

Není to právě pohodlnost, nulová sebekritika a nesoudnost, co se tak výrazně podepisuje na našem vzhledu?

 

Máme dvě možnosti, milé dívky, ženy, dámy, bez rozdílu věku i váhy. Buď se na všechno vykašlat, nebo s tím něco udělat. Jsem  pro to druhé. Věřte, že existuje způsob, jak vypadat štíhlejší a krásnější bez drastických diet a naditých peněženek.

 

Pojďme si udělat takový malý seriál štíhlého vzhledu. Jde v.podstatě o jednoduchý zákon optiky. Je všeobecně známo, že černá barva zeštíhluje. Jde o optický klam, protože pohlcuje světlo. Ale pozor, pouze matná. Lesklá světlo odráží, tudíž rozšiřuje. Když si vyrazíme na ples v černé saténové róbě, dosáhneme opačného účinku, než jsme původně zamýšlely. V záři křišťálových lustrů tak nechtěně přibereme pět kilo.

 

Ale nepředbíhejme, na barvy taky dojde. Teď máme na starost mnohem důležitější veličinu a tou je tvar. Tvar naší postavy je určující pro výběr oblečení. Abych vám usnadnila orientaci, použila jsem již známý klíč k určování typů postav.

 

Typ mrkev, hruška, jablko a přesýpací hodiny.

 


 

Typ mrkev

 

se vyznačuje výraznou horní polovinou těla, plným poprsím, málo znatelným pasem, úzkými boky a stehny a poměrně štíhlýma nohama. Pokud žena tohoto typu přibere, pak jen v prsou a oblasti pasu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Typ hruška

 

to má právě naopak. Do pasu vypadá jak křehotinka s menším poprsím, útlými pažemi, zato od pasu dolů jí příroda nadělila vrchovatě: objemná těžká zadnice, macatá stehna a aby toho nebylo málo, většinou silné kotníky. Těmto ženám se, bohužel, velmi těžko daří zhubnout v těchto oblastech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Typ přesýpacích hodin

 

má relativní výhodu v tom, že přibírá rovnoměrně na obou částech těla, při zachování štíhlého pasu. Plné poprsí a zaoblené boky. U těchto žen však hrozí, že když přiberou příliš, pas se vytratí a celá postava se slije do jedné koule a vznikne následující typ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Typ jablko

 

jsem si záměrně nechala na konec. Představuje totiž patologickou tloušťku a může se vyvinout z předcházejících typů. Tím nechci říct, že ženy tohoto typu jsou ztracené a nemohou vypadat přitažlivě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tak, dnes jsme udělali první krok. Příště (v pátek 7. 10.) se budeme podrobněji zaobírat jednotlivými typy.

 

Jak  jim konkrétně pomoci, aby  dokázaly potlačit  nedostatky a  zvýraznit přednosti.

 

 

   
30.09.2005 - Krása - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [156] jithule [*]

  pravidelně cvičím tak nemám s linií problémySml16

  superkarma: 0 23.12.2012, 22:09:28
 2. avatar
  [144] pilulka [*]

  Tesila jsem se na dalsi clanek ... 7.10. ... a zatim nic

  superkarma: 0 12.10.2005, 22:37:40
 3. avatar
  [142] Kelly [*]

  Tak to já jsem přesýpací hodiny s "mišelinkou" v pase ... ale někam ty knedlíky nacpat musím, ne?

  superkarma: 0 03.10.2005, 14:33:08
 4. avatar
  [141] Camuska [*]

  Manx: ja bych rekla, ze si spis hruska
  Kasla: ty jsi asi presypaci hodiny

  superkarma: 0 03.10.2005, 12:43:54
 5. avatar
  [138] Vivian [*]

  žena-sobec: no pokud máš hypotyreózu, tak asi nikdy nebudeš jako nitka Po přísných dietách se taky hubne čím dál hůř a s věkem to je pořád těžší...

  superkarma: 0 02.10.2005, 16:03:48
 6. avatar
  [132] Vivian [*]

  žena-sobec: Nyotaimori přece nikde nepíše, že tlusté lidi nemá ráda. Akorát že ji nepřitahujou. Což je normální. Já to vidím stejně, s tlustým chlapem bych si taky nic nezačala. To je otázka vkusu a genů Proti tlustým lidem nic nemám a se spoustou tlustých se kamarádím (a hladivět je nenutím), ale do postele by mě nedostali

  Mimochodem, pokud málo jíš a dost sportuješ a i přesto máš problém s nadváhou, možná by ses měla nechat vyšetřit...

  superkarma: 0 02.10.2005, 13:02:34
 7. avatar
  [127] mufly [*]

  Jednoznačně jsem Mrkev.o)

  superkarma: 0 02.10.2005, 06:56:44
 8. avatar
  [126] Vivian [*]

  Nyotaimori: nedokonalosti sice skryje, ale neukáže ty dokonalosti

  superkarma: 0 01.10.2005, 19:40:40
 9. avatar
  [124] Ťapina [*]

  Eva_Fl: Jenomže tohle je fakt něco jiného než typy postavy podle ukládání tuku. Tady máš řešit, jak vypadáš teď, ne jak bys vypadala, kdybys ztloustla. Protože tady se podle těch typů postavy zřejmě nebude hubnout, ale bude se oblékat tak, aby to vypadalo hezky

  superkarma: 0 01.10.2005, 17:44:01
 10. avatar
  [123] Exupery [*]

  Eva_Fl: No zakrejt se dá, ale když postavíš vedle sebe v plavkách dvě ženský stejně velký se stejnou váhou a jedna to bude mít v přichu a druhá v zadku, tak 99% chlapů si vybere tu prdelatou, břicho není moc sexy , kór když k němu nejsou prsa

  superkarma: 0 01.10.2005, 16:58:24
 11. avatar
  [122] Eva_CZ [*]

  Exupery: presne tak. Az do tohodle clanku jsem si byla naprosto jista, ze jsem typ jablko, podle toho, kde pribiram, kdyz pribiram. Ted jsem 99% chlap.
  Andula: tohle je velice nebezpecny pribirani.
  No - ale brisko se da zakrejt lip, nez velka prdel a tlusty kotniky.

  superkarma: 0 01.10.2005, 15:58:43
 12. avatar
  [121] Exupery [*]

  Vivian: Ale i hubený to vědí nemusíš šíleně ztloustnout, stačí že jednou jsem přibrala asi tři kila a hned jsem věděla, kde jsou. A Eva je podle toho co říká typ, kterej přibírá jenom v pase, takovejch ženskejch je hrozně moc, třeba moje tchýně taky. Podle mě je to jablko, ale podle tohodle článku ne.

  superkarma: 0 01.10.2005, 15:45:56

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [120] Andula [*]

  Ještě k té ovocně zelnářské typologii... to, co se tu nazývá typem mrkev jke pro obezitology typ jablko a kdžy tihle lidé přibírají, je to nebezpečnější typ obezity než ten, který se vyvíjí z typu hruška.

  superkarma: 0 01.10.2005, 14:50:51
 2. avatar
  [119] Vivian [*]

  Exupery: ale Eva píše, že není ani jeden z těch typů a já jsem hnedle dva
  Stejně si myslím, že pokud je žena hubená, tak se může dost těžko někam zařadit podle ukládání tuků, když neví, kam by se jí ty tuky ukládaly, kdyby ztloustla... A taky nechápu, proč by to měla řešit Tenhle článek i ta typologie je pro ženy s kily navíc. Hubeňourky ukládání tuků přece neřeší...

  superkarma: 0 01.10.2005, 13:56:48
 3. avatar
  [118] Amálie [*]

  Vivian: dovolila bych si polemizovat..

  kamarádka, je jasná štíhlá mrkev a je taková většina ženských v její rodině a všechny neštíhlé ztloustly zcela jasně v oblasti prsou a břicha.

  Já jsem přesýpací a když jsem na začátku těhu přibrala pár kilo, přibrala jsem přesně jak je výše uvedeno - rovnoměrně.

  Jiná kamarádka byla klasická štíhlá hruška a po těhotenství jí zůstal zadek a na hoře je jak modelka.

  TZN: z toho mi vyplývá, že tělesná konstrukce předurčuje k tomu, kde bude kdo přibírat a tudíž je jedno, zda je žena štíhlá či oplácaná.

  superkarma: 0 01.10.2005, 12:12:27
 4. avatar
  [117] Exupery [*]

  Vivian: Já ti rozumím, ale myslím si, že nemáš pravdu, mám na tohle názor jako Eva. Že každá ženská je jeden z těch typů, ať má momentálně váhu jakou chce. A podle týhle teorie by se to mělo rozdělovat podle toho, kam se potenciálně bude ukládat tuk.

  superkarma: 0 01.10.2005, 11:47:08
 5. avatar
  [116] Vivian [*]

  Amálie: ale u tebe to neni dano rozlozenim sadla, ale stavbou kostry.

  superkarma: 0 01.10.2005, 11:26:57
 6. avatar
  [115] Amálie [*]

  dle sebe souhlasim se zdejšími názory, že i štíhlé maj určitý typ postavy.

  Mam velikost 34-38 (dle výrobce) nebo XS - M (třeba v Orsay), jsem hodně štíhlá a pasuju přesně na typ přesýpacích hodin. Prostě mam stejně široká ramena jako boky a úzký pas.

  superkarma: 0 01.10.2005, 08:54:36
 7. avatar
  [114] Dudlajlama [*]

  Taky bych rekla, ze i hubene baby maji urcity druh figury, jsou klenute s pasem, bezpase, bokate i uzkoboke, sirokoramenne atd. U kazdeho typu uz je predpokladane, kam se nejspis budou obalovat az se budou obalovat .

  superkarma: 0 01.10.2005, 02:46:34
 8. avatar
  [113] Vivian [*]

  Eva_Fl: jenže hubená ženská nemusí nějaký typ postavy podle rozložení tuku vůbec řešit... když se dívám na ty obrázky, tak to tam ani nemusí být napsaný, a mně je jasný, že se to hubenejch netýká .

  Myslím, že budeš stejně jako já něco mezi... Ale proč to řešit? Dokud vážíme sedmdesát kilo, tak nám snad infarkt nehrozí.

  superkarma: 0 01.10.2005, 00:56:24
 9. [112] jezule [*]

  tak ja jsem mrkvicka jak vysita! kdybyste vedely, jak mne obcas trapi, zemam postavu jak chlap nebo prinejlepsim jak byvala zavodni plavkyne.... na druhou stranu, zaplatpanbu za ty nozky, ty jsou stihle a tema se chlubim!
  kazdy ten typ ma proste neco sveho

  superkarma: 0 01.10.2005, 00:12:56
 10. avatar
  [111] Eva_CZ [*]

  A i kdybych ztoustla jak prase, nebudu vypadat jako zadnej z tech obrazku, nezapadnu do zadny skatule. Budu vypadat jako tehotna, budu mit malej zadek,maly prsa - maly vsechno, krome bricha. I malou nohu...

  superkarma: 0 01.10.2005, 00:07:03
 11. avatar
  [110] Eva_CZ [*]

  Vivian: to je prave to, v cem se myslis - aspon podle meho nazoru.
  Kazda zenska ma podle nich nejaky typ postavy. Tam neni psano, ze se tyhle typy tykaji obeznich.
  Tak fakt nevim, co mam teda za postavu.

  superkarma: 0 01.10.2005, 00:04:24
 12. avatar
  [109] Vivian [*]

  Exupery: pokud seš tlustá (jako na tom obrázku), jsi jablko. Takže tlustá. Pokud jsi hubená, nejsi ani jablko ani nic jinýho. Takže pokud zapadáš do jakýhokoli z tohohle typů, máš problém s kilama navíc... Každej, kdo vypadá jako některej z těch obrázku, má kila navíc.
  Kdo je hubenej, nemusí řešit typ postavy podle ukládání tuků, protože žádný nadbytečný tuky nemá...
  Já nevím, jestli je to dost srozumitelný

  Já osobně jsem asi něco mezi hruškou a přesýpacíma hodinama, není to zase tolik markantní, abych to mohla přesně definovat, ale je mi to srdečně jedno...

  superkarma: 0 30.09.2005, 23:40:32
 13. avatar
  [108] Exupery [*]

  Vivian: Já neřeším patologickou tloušťku, já jenom překopírovala, co stojí u typu jablko, že je to patologická tloušťka, tys psala, že tam nevidíš, že by jablko bylo vždycky tlustý. tak já myslím, že ta věta to jasně říká. Ale nevím jestli jsi hubená ty, ale já teda řeším, kam mi půjdou špeky. Ne furt, ale určitě už jsem o tom přemejšlela. Vím jediný, že do prsou ne

  superkarma: 0 30.09.2005, 23:05:22
 14. avatar
  [107] Vivian [*]

  Exupery: pokud nejseš tlustá, tak patologickou tloušťku řešit přece nemusíš. Já nevím, jak to mají hubený lidi, ale nemyslím si, že by řešili to, kam by jim šly špeky, kdyby začali tloustnout.

  superkarma: 0 30.09.2005, 22:59:50
 15. avatar
  [106] Exupery [*]

  Vivian: Vždycky tlustý ne, ale představuje totiž patologickou tloušťku a může se vyvinout z předcházejících typů. I hubenej člověk přece většinou ví, kam by mu šly špeky. I když já teda ne, ale nevím to ani o mý mámě. Ta má teda pneumatiku pěknou, ale ale nemá taková to břicho dopředu a má prsa i zadek. A nohy v poměru k tělu štíhlý. Na mě je vidět úplně stejnej základ. tak co teda je. Asi leda ty přesýpací hodiny, ale že by to bylo tak rajcovní jako tady na obrázku, to teda ani náhodou, páč ani těm hodinám ten pas nezůstane 60 cm.

  superkarma: 0 30.09.2005, 22:45:12
 16. avatar
  [105] Vivian [*]

  Exupery: já tam nikde nevidím, že by psali, že je "vždycky tlustý" Ber v úvahu to, že tahle typologie se týká pouze lidí, kteří mají kila navíc!! Pokud nejsi tlustá, nejsi jabko ani hruška, nejsi nic. Otipovávat se můžeš až tehdy, až se na tobě začne nějaký sádlo ukládat. Pokud na sobě někdo nemá žádný sádlo, tak je dost dobře nemožný ho takhle otipovávat.

  superkarma: 0 30.09.2005, 22:18:59
 17. avatar
  [104] Exupery [*]

  Vivian: No právě, podle toho, kde se přibírá a tady u jablka je, že je vždycky tlustý. Já myslela, že může bejt i hubený, že je to prostě typ, kterej přibírá jenom v pase a ani na zadku a ani na prsou ne. Pokud to tak není, tak tam jeden typ chybí.

  superkarma: 0 30.09.2005, 21:59:27
 18. avatar
  [103] Vivian [*]

  Eva_Fl: já tu čtu v tom článku (viz výše). Co jiného si myslíš, že určuje typ postavy, než to, kde ženská přibírá?
  Co se ti na tom článku vlastně nezdálo?

  superkarma: 0 30.09.2005, 21:50:06
 19. avatar
  [102] Eva_CZ [*]

  Vivian: ja tady nikde nectu, ze je to urceno podle toho, kde se pribira.

  superkarma: 0 30.09.2005, 21:31:17
 20. avatar
  [101] Exupery [*]

  Galadriel: Dík No droboučká, ale nejsem malá na vejšku. I když teda proti tobě jo. Teď mám míry 84 (fakt ani o cm nevyrostly)- 82 - 94. Nojo, narostl mi i zadek, to jsem nějak nečekala a ani jsem to do dneška nevěděla, kalhoty mi jsou furt stejný přettěhotenský, ale změřila jsem se kvůli tomuhle článku, jak tu všichni psali ty míry, trochu mě to zaskočilo

  superkarma: 0 30.09.2005, 21:27:02
 21. avatar
  [100] Dudlajlama [*]

  Exupery: Ty nejsi vychrtla, ty jsi drobnoucka a sedi to k tvemu typu perfektne, tebe bych si naducanou ani neumela predstavit, i kdyz, ted se asi v urcitych partiich ducas

  superkarma: 0 30.09.2005, 20:54:11
 22. avatar
  [99] Exupery [*]

  A to si představte, že hodně obézní člověk nemůže mít ani psa. To jsem se nedávno dozvěděla od jednoho hóhódně tlustýho pána, že prej psa mít nemůže, páč se neohne a nemohl by sebrat to hovno A nemít psa by mi vadilo ještě víc než se po kilometru vejletu sesunout v tý hospodě

  superkarma: 0 30.09.2005, 19:28:54
 23. avatar
  [98] Vivian [*]

  Exupery: tak nějak.

  superkarma: 0 30.09.2005, 19:14:27
 24. avatar
  [97] Exupery [*]

  Mě by taky vadilo kdyby ten můj ztloustnul do podoby svýho otce a rozhodně ne jenom kvůli sexu. nechci v posteli chrápající horu sádla ani chlapa, kterej na vejletě ujde kilometr a sesune se v nejbližší putyce, páč ho bolí kolínka nemůže chytit dech. A pak ho v 60 klepne a já budu 20 let vdova. Kdyby to bylo nemocí, tak prosím, ale 99% obézních si za to jaksi můžou sami.

  superkarma: 0 30.09.2005, 18:45:08
 25. avatar
  [96] Vivian [*]

  Beruška Elliah: kvůli tomu bych ho samozřejmě neopustila, ale už by mě nepřitahoval

  superkarma: 0 30.09.2005, 17:52:39
 26. avatar
  [94] Amálie [*]

  Nyo: taky bych nebyla s chlapem, co by nechutně ztloustnul, odmítal by se sebou něco dělat a ještě by mi vyčítal, že ho nechci na

  superkarma: 0 30.09.2005, 17:25:16
 27. avatar
  [93] Amálie [*]

  Jsem přesýpací hodiny

  A souhlasim s článkem, že ženský jsou pohodlný a lenivý se sebou něco dělat a pak raději trapně závidí ostatním a pojídaji při tom tuny kalorií

  Kdo opravdu chce, dokáže se sebou něco udělat, vyjimky uznávam pouze v případě nemoci

  superkarma: 0 30.09.2005, 17:23:22
 28. avatar
  [92] Exupery [*]

  Alena 100: To je přesný, říct někomu "seš tlustej" je neslušný, ale že jsem vyzáblá, vychrtlá a nevímcoještě jsem poslouchala celej život a nikoho nenapadlo, že by byl třeba netaktní. Ale je fakt, že mi toteda bylo úplně jedno, asi hubený nejsou tak urážlivý

  superkarma: 0 30.09.2005, 16:42:42
 29. avatar
  [91] babamary [*]

  Alena 100: to nebyla kritika hubených žen, nýbrž nabídky obchodů! Tlustých je v česku asi 50% (včetně chlapů), ale v obchodech to vypadá, jakože jsme národ sportovních nadšenců. Sorry, omlouvám se všem štíhlým!!! I Nyotaimori!?!

  superkarma: 0 30.09.2005, 16:38:39
 30. avatar
  [90] Exupery [*]

  Mira1: Zaplaťpánbůh za to ho mýho ubožáka a vola a jemu podobný, jinak bych asi byla na ocet.
  On o mě říká, že já nejsem ani hruška ani jablko, ale typ ohryzek

  superkarma: 0 30.09.2005, 16:30:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme