Je pohádková středa. Dnes druhá pohádka od čtenářky Nestydy: „Tato pohádka vznikla v mých dětských létech a když jsem ji nedávno vyštrachala, moc jsem se u ní nasmála," píše.

Čtenářka Nestyda přispěchala do pohádkové středy s druhou pohádku. Zasmějte se také!

První pohádka od Nestydy: O Škrundíkovi (klikni)


Milý Jakube, tato pohádka vznikla v mých dětských létech a když jsem ji nedávno vyštrachala, moc jsem se u ní nasmála a Milunce (rodičce) evokuje takový ten Cimrmanovský humor... Třeba se bude líbit i Tobě a zasměješ se, co dovede dětská hlava splácat.

Holčička s mašličkou

Byla jedna holčička, která bydlela nedaleko zámku. Když se holčička narodila, tak její maminka nevěděla, jak se bude jmenovat. Ten den se narodila i princezna Katka. Královna tu dobu nevylezla ven, jen na terasu a to ještě jen na chvíli. Maminka holčičky se moc divila, že se královna nejde pochlubit s dítětem. A královna zas obráceně. Královna jednou přiběhla s pláčem a křičí: „Dítě, dítě, dítě!" „Jaké dítě, královno?" „Moje dítě je mrtvo, pojď se podívat." A maminka šla a tu vidí. „Kde máš dítě?" „Je mrtvé." „Co se mu stalo?" „Nevím, je pryč a já myslím, že je mrtvá!" „Ty máš dívenku, já také. A jak se jmenuje?" „Nevím." „Já také nevím, jak se jmenovala má holčička. Moje dívka byla podobná chůvě, která už před devíti roky zemřela." „Ano, moje také." „Takže jsou stejné?" „Asi ano." „Ale jak je to možné?" „Nevím." „Já už asi vím, kde je tvé dítě." „A kde?" „U rusalky Vlásky, která si ji spletla se svým chlapcem Tomášem."

Nestyda

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Pohádková středa

o víle voněncePošlete mi svou originální pohádku!

Každá maminka jednou vymyslela svém dítěti pohádku a vyprávěla m ji před spaním, neříkejte mi, že ne. Tomu nevěřím. Nemusí to být zrovna vrchol literární tvorby, ale hoďte svou pohádku na papír (naťukejte ji do počítače) a zašlete mi ji jako příspěvek k dnešnímu (středa 27. 10. 2010) tématu! A pokud skutečně nemáte pohádku vlastní, pošlete originální pohádku, kterou vám vyprávěla mamink či babička, když jste sama byla dítětem.Pro dvě z vás, které přispějí, tu má připravenou novinku Nakladatelství XYZ, krásnou pohádkovou knížku O víle Voněnce od herečky Nely Boudové. Příspěvky posílejte do redakční pošty...

Reklama