Br, tak takhle optimisticky rozjuchaná hláška mě vždycky vytáčela. Proč ty prázdniny tak zatraceně rychle utekly? První den jsme se těšili leda tak na spolužáky, ale jinak jsme měli náladu pod psa. Zato rodiče si mnuli ruce, že jejich rozdováděné ratolesti zase někdo srovná do latě. Jen prvňáčci se už nemohli dočkat, až nasadí svou fungl novou aktovku a usednou do naleštěných lavic.

school

Můj první školní den se mi nějak vypařil z hlavy. Zato bratrův byl nezapomenutelný. Jako každý prvňáček se do školy strašně těšil. Hra na školu byla jeho nejoblíbenější. Modrou koženou tašku nosil na zádech snad od Vánoc, kdy ji dostal od Ježíška. Stále si v ní rovnal sešity, kontroloval penál, a byl tou posedlostí školou až otravný. „Kdy už bude ta škola?“ zněla jeho nejčastější otázka.

Přišel den D a všichni jsme ho šli doprovodit ke škole. Uši mu hořely nadšením, oči jako tenisáky, hrnul se hlavou vpřed, že jsme mu sotva stačili. Když ho v poledne maminka přivedla, prohlásil se vší vážností. „Tak už jsem to tam viděl, doma je to lepší!“

Druhý den s ním bylo peklo. Řval jako tur, držel se zábradlí, a že do školy nepůjde.

Nevím, co mu tenkrát maminka slíbila, nebo jak se jí podařilo odtrhnout ho od zábradlí a dopravit do školy, ale jedno vím jistě. Tahle instituce mu dvakrát k srdci nepřirostla, i když to zpočátku vypadalo tak slibně.

První školní den je vždycky velkou událostí pro celou rodinu, a proto jí i Žena-in každoročně věnuje denní téma.

  • Co vy a první školní den, milé ženy-in?
  • Vzpomínáte na ten svůj?
  • Pamatujete si, co jste měla na sobě?
  • Jaká byla paní učitelka?
  • Byl to pro vás hezký zážitek, nebo spíš trauma?
  • A co vaše děti? Jak svůj první den prožívaly?
  • Máte jejich fotku z prvního školního dne?
  • Nebo se do školy teprve chystají?
  • Jak se těší? Myslíte si, že budou pilnými žáčky?

Napište nám na redakce@zena-in.cz


Ceny za příspěvek věnovalo nakladatelství Grada a budou se hodit nejen maminkách prvńáčků, ale i předškolních dětí.

„První třídou bez pláče“ provede rodiče a jejich děti začátkem školní docházky a prvním rokem školy. Pokusí se poradit, jak zvládat drobné problémy, které s sebou školní docházka přináší a pomůže rodičům i jejich dětem k úspěšnému vstupu do nové etapy života.

Jak připravit díte do 1.třídy. Tato kniha je zaměřena na předškolní výchovu. Jejím cílem není předem naučit děti číst a psát, ale zajistit harmonický rozoj schopností, které umožní, aby dítě bylo při výuce úspěšné.

knihy

Máte už velké děti a tyto knihy se u vás už neuplatní? Pak máme pro vás náhradní kosmetický dárek.

Stíny a lak na nehty Avon

stíny

O prvním školním dni už jste si mohli na ženě-in přečíst:

Reklama